Yenİ corsa e

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel’in en çok satan ve ilgi gören modellerinden olan Corsa’nın ilk görüntüleri otomobil severlerin beğenisine sunuldu. Uzun süredir merakla beklenen beşinci nesil Corsa yeni nesil 1.0 litrelik motoru, bilgi eğlence sistemi, yenilenen modern iç ve dış tasarımı ile makyajın ötesinde izlenimi yaratıyor.
Satışa çıktığı 1982 yılından bu yana Avrupa genelinde yaklaşık 12 milyon Corsa satıldı. Yıllık ortalama üretim kapasitesi 370 bin olan Opel Corsa, 8 yıllık kariyerini tamamlayarak beşinci nesle adım attı.

1.0 litrelik direkt benzin püskürtmeli, tamamı alüminyum Ecotec motor, 115 beygir güç, 170 Nm tork üreten, yeni altı ileri manuel şanzıman seçeneğine sahip. 3 silindirli motorlar arasında “en sarsıntısız ve en sessiz” özelliğiyle iddialı.

4 metrelik kompakt uzunluğun içerisinde beş yolcu kapasitesi ile geniş bir alan sunuyor. Dış tasarımında LED far teknolojisine yer verirken, daha keskin hatlar ve geniş ön ızgara tasarımı modele daha iddialı bir hava kazandırıyor. Arka kısmında ise yatay çizgiler görsel olarak otomobili geniş tutuyor ve sportif detaylarla eskiye göre daha hareketli bir tasarım tercihi ile dikkat çekiyor.

Yeni Corsa’nın kabini, gösterge paneli yatay çizgiler boyunca tasarlanmış sürücü kontrol merkezinin etrafında düzenlendi. IntelliLink bilgi-eğlence sistemi, 7 inç renkli dokunmatik ekranı, Apple ve Android cihazlarla uyumlu olup sesli komut sistemi ile kullanılabiliyor. Ayrıca Bluetooth, Siri Eyes Free, Navigasyon için BringGo, internet radyosu ve podcast’ler için Stitcher ve TuneIn gibi pek çok uygulama kullanılabiliyor.

Yeni Corsa’da ilk defa mevcut olan çift-xenon farların yanında, “Yan Kör Nokta Uyarı”, “Opel Eye Ön Kamera”, “Şeritten Ayrılma Uyarısı”, “Uzun Far Asistanı”, “Takip Mesafesi Göstergesi” ve “Ön Çarpışma Uyarısı ” gibi yeni sistemler güvenlik konusunda Opel Corsa’yı rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Opel’in küçük sınıftaki ilk otomobili olan Corsa, beşinci neslinin makyajında küçük sınıf için benzersiz özellikler sunmaya devam ederken, kalite ve dayanıklılık seviyesiyle de rakipleriyle arasındaki farkı koruyor. Kaliteli ve şık bir kokpit, bilgi-eğlence sistemleri ile Yeni Corsa çok daha fazla heyecan uyandıracak.” dedi.

http://www.youtube.com/watch?v=1P0957cK_JA

http://www.opel.tv/

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Biz de az önce İlker ile telefondan görüşüyorduk bunu.

Arka camlar hala KOL GÜCÜ !

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
söylemekte istemiyorum ama resmen çalacak yer arıyorlar bazen doğru mu

O kadar çok şey var ki; mesela 2007 essentialar da arka kapılarda hoparlör yok, hadi yok anladım da tesisatı neden yok :)

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kadar çok şey var ki; mesela 2007 essentialar da arka kapılarda hoparlör yok, hadi yok anladım da tesisatı neden yok :)

geçen sene sıfır traktör aldık 110 bin tl ye önde farların üstünde lamba var onları yakmayı bulamadık ne yapıyım ne yapıyım derken merkezi aradım new hollandın dedim bu lambalar nasıl yanacak ? dedi o lambalar yanmaaaaz :) neden ? tesisatı yok sizin motor da :) nasiii :) dedi avrupa far taktık ama tesisatını çekmedik :)

sizinde deiğiniz olay aynı nerdeyse tesisatı bari ek cimriler

ama genel anlamda araç hoşuma gitti tabi opelin fiyat politikası buna 55 bin tl fiyat çeker o ayrı

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bence corsa e sayılmaz bu
geniş ölçekli de olsa yine eski kasayı makyajlamışlar
corsa d3 olmuş

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerek ic tasarim gerek on tasarim sanirim Astra K icin de ip uclari barindiriyor.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dış tasarım iddialı. ancak donanım lazım artık.
fiesta vectra c kadar donanımlı oldu. corsadada yağmur far sensörü artık ve arka camlar otomatik olmazsa kasaya yazık ederler...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D bundan daha hoş duruyor, görüntüsünü pek beğenemedim bunun. Mantıklıca düşününce cam tavanlı, ağzına kadar dolu bir Punto Evo 1.3 Lounge alıp keyfime bakardım, malzeme kalitesi ve ödedeğin paraya göreye satın alınan donanımı fiat daha çok sunuyor. E tabi opel forumunda aaaa fiat çöp, vurdunmu tekmeyi araba dağılıyo falan filan diyenler çıkar :D Fırsatı olan "punto evo" denemeli mutlaka...

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dışı hiç olmamış yahu, eskisi çok daha iyiydi, bir de küçülmüş gibi görünüyor araba..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...