Yarın araba alacağım acil lütfen

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
astrayı alırsan yetkili serviste iyice kontrol ettir. özellikle turbo, selenoid valfi,ve şanzıman hatta yanlış bilmiyorsam bilgisayar ile baskı balatanın durumuna da bakabiliyorlar. kaportayı zaten kontrol ederler 110 tl idi en son opel servis fiyatı

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 3. seçenek sunrooflu Astrayı seçerdim N.Ş.A'da :)
Fiesta çok çok küçük bir araç arkasına 3 kişi binemez binse de güçlü olan zayıfı ezer :D

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlave olarak Astra 1.3 otomatikler dip gaz yaptın mı çıldırıyor Gaz Pedalında "kick down" özelliği var kullanması çok zevkli :) bir de Chip uygulaması yaptın mı arkasına Fiesta'yı bağla götür :)

Egeadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlave olarak Astra 1.3 otomatikler dip gaz yaptın mı çıldırıyor Gaz Pedalında "kick down" özelliği var kullanması çok zevkli :) bir de Chip uygulaması yaptın mı arkasına Fiesta'yı bağla götür :)

Chip uygulaması nedir ? :)
Birde izmirde alacağım için arabayı gaziemir otokentte falan bir expertize götüreceğim orada bu dediklerinizin hepsine bakarlar heralde değilmi ? extra opel servisine götürmeme gerek varmı ? birde sanayide daha önce gittiğim bir tamirciye gösterebilirim ?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiestayı deneme imkanım oldu ve türkiye şartlarında inanın benim gibi 80 kilo civarındaki bir sürücüyü 50 kiloya indirebilecek bir araçtır fiesta, aşırı yol sesi alıyor aklınız durur, koltuklar dehşet bir titreşim yayıyor sanırsınız masaj koltuğu, 50 kiloya indirme muhabbeti bu yüzden... koltuklar rahat değil, boyunuz ortalamanın üzerindeyse sıkıntı çekebilirsiniz 1.84 boyla rahat edemedim ben fiestada dizleriniz bi yere çarpıyor. Arka taraf gerçekten sıkışık, 2 küçük çocuğunuz varsa anca onlar sığar :) İnanın araç içindeki rahatlık ve sürüş kalitesi çok düşük o yılın aracına göre. Yılların emektarı Vectra B bile daha iyi bunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum, Astra H de Vectradan belirgin bir şekilde daha iyi olduğuna göre, karar sizde.siz astradan yana seçiminizi kullanabilirsiniz ama ben size yine de 2005-2006 model Vectra 1.9 CDTI öneriyorum...Astralar söz konusuyken de Otomatik araç seviyorsanız 3. seçenek harika, sunroof bile var. Ama benim gibi manuel saplantınız varsa yemişiz sunroofu, güzel bir ECU yazılımı veya çip modül ile aracınızı 115-120 hpye kadar çıkarabilirsiniz tadından yinmez anlayacağınız. Ben bunu tüm sülalesi Ford-Fiat kullanan birisi olarak tarafsız karşılaştırma yaparak gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum, ben Opel Fanatizmine hep karşı oldum, fiyatına göre güzel araçlar olduğu için Opel kullanıyorum, aslen Volvo Fanatiğiyimdir :)
Saygılarımla

Egeadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim yorumun için benimde boy 1,95 fiestaya binmedim hiç daha ama anlaşılan sığma ihtimalim yok :) astrayı alıcam heralde ya 1,3 ctdi yarı otomatik (hiç kullanmadım ama bakalım) :)
dediğim gibi izmirde gaziyemirde bir expertize götürdüğümde öğrenmem gereken herşeyi öğrenirim heralde değilmi ? extra opel servisine yada başka bir yere götürmeme gerek vrmı ?
Birde en önemli olarak bakmam gereken şeyler neler mesela 115.00 de araba
Hava yastığına iç aksamına vs bakarlar heralde expertizde ama şunu kesin öğren ve kötü durumdaysa ona göre davran diyeceğiniz birşey varmı ?
Örneğin motor değeri ne biliyim ( pekde bilmedıgım ıcın örneklendiremedim :)
kısacası en önemli olarak nelerine baktırtayım arabanın bir liste yapayım da bilmiyorum ya ona göre baktırrımm

Egeadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Satıcının bir işi olduğu için alamadım inş yarın alıcaz bakalım :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun..Bu işler kısmet işidir, aceleye getirmeyin...Aracın hafif kusurları var ise eğer pazarlık etmeye çalışın ve ciddi alıcı olarak davranın...Aracı tanıdığınızı gösterirseniz, satıcı da size yanar döner olmaz mecbur dürüst davranır..İnş bu astranın da durumu iyidir, ilanda gayet diri duruyordu..

Egeadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnş hocam bakalım

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Chip uygulaması nedir ? :)
Birde izmirde alacağım için arabayı gaziemir otokentte falan bir expertize götüreceğim orada bu dediklerinizin hepsine bakarlar heralde değilmi ? extra opel servisine götürmeme gerek varmı ? birde sanayide daha önce gittiğim bir tamirciye gösterebilirim ?

Racechip denen bir chip box uygulaması var veya chip tuning denen yazılım işi de yapılabilir. Sitede aratırsanız zengin bilgi vardır. %25 civarı hem güç hem tork artışı alınabiliyor.
Astra için 90 hp yerine 112 hp ve 200 tork yerine 250 tork hiç sıkıntısız yapılabiliyor.

Yetkili servisler 150-250 TL civarıdır sormak lazım. Optimum'un yanında var.
Dediğiniz ekspertizciler de 50-70 TL civarı hiç olmazsa Rapor Kağıdı veriyorlar. Tamirciye göstermeye gerek yok bence.

Bütçenize göre değişir kaç araç baktıracaksınız siz bilirsiniz yani.

Gaziemir'de Otokent içinde ve Optimum arka sokağının bir arkasındaki sokakta var ekspertizci.
Bunlar "Kilometre" hariç her şeye bakıp kağıt verirler.
Kilometre de servis kayıtlarından, Tüvtürk muayene kayıtlarından, 5664'e mesaj Hasar bilgisinden vs. öğrenilebilir...