Vectra mı Astra mı.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Attan inip essege binme arkadaş:))

sizin deyiminizle iki ata bindim şimdi essek ile geziyorum ama iyiki essek almışım. 3 senede 3 defa arıza ışığı yaktı ucude lpg kalibrasyonu sıkıntısıydi. hiçbir onarım yapmadan arizayi sildirdim lpg ayarı yapıp binmeye devam ettim. 3 sene içinde yaptığım masraflar : aldığımda debriyaj bitikti, bilerek almıştım baskıyı değiştirdim. fren balatalari degisiti. bunlar sarf malzemesi kullandıkça değişiyor tabi. arıza olarak 25 tl ye yağ müşürü ve 20 tlye hararet müşürü değişti. yağ değişimi haricinde sarf malzemesi olmayan arizalari 100 tlyi geçmedi Allaha şükür.
kullandığım vectralardan ilki daha sorunluydu. ayda 2-3 defa arıza ışığı yakardı. ben vectra yı çok severim ama sorunsuz araba kullanmak yola çıktığında birşey olacak korkusu yaşamadan yola çıkmak vectra sevgisinin yerini astra sevgisiyde değişmeye neden oldu. benim astra 2006 classic twinport. hepsinde aynimi bilmiyorum ama benimki hidrolik debriyajli. çok çok rahat basılıyor.

İlyas ugur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin deyiminizle iki ata bindim şimdi essek ile geziyorum ama iyiki essek almışım. 3 senede 3 defa arıza ışığı yaktı ucude lpg kalibrasyonu sıkıntısıydi. hiçbir onarım yapmadan arizayi sildirdim lpg ayarı yapıp binmeye devam ettim. 3 sene içinde yaptığım masraflar : aldığımda debriyaj bitikti, bilerek almıştım baskıyı değiştirdim. fren balatalari degisiti. bunlar sarf malzemesi kullandıkça değişiyor tabi. arıza olarak 25 tl ye yağ müşürü ve 20 tlye hararet müşürü değişti. yağ değişimi haricinde sarf malzemesi olmayan arizalari 100 tlyi geçmedi Allaha şükür.
kullandığım vectralardan ilki daha sorunluydu. ayda 2-3 defa arıza ışığı yakardı. ben vectra yı çok severim ama sorunsuz araba kullanmak yola çıktığında birşey olacak korkusu yaşamadan yola çıkmak vectra sevgisinin yerini astra sevgisiyde değişmeye neden oldu. benim astra 2006 classic twinport. hepsinde aynimi bilmiyorum ama benimki hidrolik debriyajli. çok çok rahat basılıyor.

Bizdeki gülü seven dikenine katlanır misali bir sevgi :) ayda 2-3 defa ariza ışığı yakan arac hakikaten sorunluymus, benimkide sıkıntı çıkartıyor ama bir vectra dan vazgeciyor olmak icin onun ayarinda arabaya gecis yapmak icin soyledim zaten ben at essek mevzusunu:)

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) nasıl işdir ya benim vectra Maşallah ı varmış ne arıza ışığı yakıyo :) Vectra dan Şaşmam bu zamana kadar beni yolda bırakmadı VECTRAŞK

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
sorun vectra da değil, genel araç sorunu ki opel hassas bir araç.
opel düzenli ve iyi bakım ister, zamanı gelen parçaların değişimini ister (bir çok parçası 100000 km den sonra ömrünü dolduruyor ), bakım sorunundan kurtulmak ve opel kullanmak istiyorsan yaşı küçük az km li bir opel alman gerekecek.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c en iyisi :D
twinport vectram hoplayıp zıplıyordu ilk zamanlar soğuk motorda. egr boğaz kelebeği bir temizlendi cillop :D

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g iyidir ya serttir takır tukurdur ama sağlamdır zaten o paralara ya 4 kasa golf alırsın eski tip motor. Yürüyeni filan ser vs ama sağlam araba piyasası biraz yükseldi ben bugün ankara içi baktım 2004 lerine 24 den aşşağı isteyen yok satabilirlermi bilmiyorum ama durum bu

kurtbey_19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g kullanıcısıyım serviste usta astra glerin opelin en masrafsız arabası olduğunu söylemişti, çevremde vectracılar ile kıyaslayınca doğruluk payı var gibi..

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c en iyisi :D
twinport vectram hoplayıp zıplıyordu ilk zamanlar soğuk motorda. egr boğaz kelebeği bir temizlendi cillop :D

Astranı niye sattın :) yani o anki maddi gereklilikten değilse :rolleyes:

Edit : ex astranı yeni kasa sandım model yükseltmişsin :D