astra sedan mı vectra c mi

thenorthstar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar tam vetcra c veya c2 kasa almaya karar vermişken ve kafaya iyice takmışken astra sedan 1,3 cdi tavsiyesi aldım.biraz araştırdım benim bütcem 30 bin tl civarında vectra da benzinli fiyatına astra da dizel alınıyor.şimdi sormak istediğim:

vetradaki yol tutusu güvenliği konforu ile astranınkiler arsında ne gibi farklar var.
bu iki farklı arabanında sekmentleri aynımı.

vectra dan vazgeçip astra almamı tavsiye edermisiniz.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben her türlü dizelciyim ama astra hb için 1.3 cdti yeterli degil diyolar sedanına ne kalmıs... ha öbür yandanda benzinli diyosunuz vectra c nin piyasasını bilmiyorum ama 30 a yokmu dizeli... yada benzin lpg olucak... ama kesinlikle sedan astra için 1.3 cdti azdır... düşünemiyorum 5 kişi birde üstüne bagajla... inş sizin için hayırlısı olur

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c nin duruşu ayrı bir güzel tek eksisi yakıt olayı
yılda 10-15 bin km yapıyorsanız vectradan vazgeçmeyin

thenorthstar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben her türlü dizelciyim ama astra hb için 1.3 cdti yeterli degil diyolar sedanına ne kalmıs... ha öbür yandanda benzinli diyosunuz vectra c nin piyasasını bilmiyorum ama 30 a yokmu dizeli... yada benzin lpg olucak... ama kesinlikle sedan astra için 1.3 cdti azdır... düşünemiyorum 5 kişi birde üstüne bagajla... inş sizin için hayırlısı olur

beni de en çok düşündüren sizin söylediğiniz.tercihim yine vetra olacak gibi bakalım hayırlısı ama ben lpgsiz alıp kendim taktırmak istiyorum.motor saglıgı açısından hiç lpg takılmamış arabanın motoru lpgli arabaya göre daha iyi olmazmı.

thenorthstar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c nin duruşu ayrı bir güzel tek eksisi yakıt olayı
yılda 10-15 bin km yapıyorsanız vectradan vazgeçmeyin

yakıt olayına takılmıyorum aylık 400 tl yi gözden çıkardım ben :)
günlükte sadece okula gidip gelirken 60 km yapıyorum gezmeler falan derken günlük 100 km yi buluyor yani 100*5=500 500*4=2000km aylık buda normal benim için tabi bu deger sadece okula gidip gelirkenki oran

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg siz almak daha mantıklı montajını özenle yaptırırsınız motoruda temiz olur

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beni de en çok düşündüren sizin söylediğiniz.tercihim yine vetra olacak gibi bakalım hayırlısı ama ben lpgsiz alıp kendim taktırmak istiyorum.motor saglıgı açısından hiç lpg takılmamış arabanın motoru lpgli arabaya göre daha iyi olmazmı.

ya ne biliyim ben 1.3 cdti alıcaksam astra hb alırdım birazda beklenti meselesi bu eger cok hız istemiyosanız 1.3 cdti çokta kötü değil (ben alırdım) ama ailecek binicezseniz bagaj filan 1.3 kötü olur yanı sıkıntı yapar... alın temizinden bi vectra c lpg ile binin temiz temiz hayırlısı olur inşallah

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra ve vectra araçlarını segment olarak farklı araçlar olduğunu bilmiyorsanız arabadan pek anlamıyorsunuz,ya ilk arabanız yada araba hevesilisi birisi değilsiniz demektir.
bu tespitden yola çıkarak yorumumu yapacağım.
vectra D segmentinde bir araçtır. Astra ya göre ses yalıtımı olsun yol tutuşu olsun elektronik özellikler olsun üstün bir araçtır. her segment konfor artışı demektir.opelin sofor km araçlarına bakacak olursanız corsaları 30 bin civarına ,astraları 50 bin civarına, vectranın yerini alan D segmenti insignia ları 80 bin civarına alacilirsiniz. üç araçta opelin arabası iken bu fiyat farklılığı konfor konusunda araca yapılan eklentilerden ve özenden kaynaklanır. hiçbir corsanın içinde kullanılan malzeme insignia veya vectrada kullanılmaz. ne kadar para o kadar köfte misali.
D segmentinde bir araç lıpda lpg taktırmak daha mantıklı bir hareket olur. B1 ve B2 kasa vectradan sonra C segmenti olan astra G kullanan birisi olarak D kesinlikle segnemtini özlüyorum diyebilirim.
siz astrayı G kasa almayacaksınız ama B kasa vectra ile G kasa astra arasında olan fark H kasa astra ile C kasa vectra arasında da olacaktır.
nihai olarak o parayı astraya yatırmaktansa C2 kasa vectra alın derim.

thenorthstar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra ve vectra araçlarını segment olarak farklı araçlar olduğunu bilmiyorsanız arabadan pek anlamıyorsunuz,ya ilk arabanız yada araba hevesilisi birisi değilsiniz demektir.
bu tespitden yola çıkarak yorumumu yapacağım.
vectra D segmentinde bir araçtır. Astra ya göre ses yalıtımı olsun yol tutuşu olsun elektronik özellikler olsun üstün bir araçtır. her segment konfor artışı demektir.opelin sofor km araçlarına bakacak olursanız corsaları 30 bin civarına ,astraları 50 bin civarına, vectranın yerini alan D segmenti insignia ları 80 bin civarına alacilirsiniz. üç araçta opelin arabası iken bu fiyat farklılığı konfor konusunda araca yapılan eklentilerden ve özenden kaynaklanır. hiçbir corsanın içinde kullanılan malzeme insignia veya vectrada kullanılmaz. ne kadar para o kadar köfte misali.
D segmentinde bir araç lıpda lpg taktırmak daha mantıklı bir hareket olur. B1 ve B2 kasa vectradan sonra C segmenti olan astra G kullanan birisi olarak D kesinlikle segnemtini özlüyorum diyebilirim.
siz astrayı G kasa almayacaksınız ama B kasa vectra ile G kasa astra arasında olan fark H kasa astra ile C kasa vectra arasında da olacaktır.
nihai olarak o parayı astraya yatırmaktansa C2 kasa vectra alın derim.

dogru bir gözlem yapmışsınız tebrikler :) açıkcası bu alacagım 2. arabam olacak 2006 passatlar fsi oldugundan bu fiyat aralıgında alınacak en iyi araba opel bana göre oyüzden opel vetra c kasaya karar verdim.(önceki arabam vetra b kasaydı).heveste olmayınca şu kasa bu kasa diye araştırmadım açıkçası.sizlerinde yorumlarıyla vectra c veya c2 kasa alacagım kesinleşti.

son bir ay.inşallah temizinden bulup alırım.resimleri ve yorumları eklerim herkese çok teşekkür ederim.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra sedanlar bence çok tipsiz ben astra sedan alacağıma kesinlikle vectra alırdım :)