Vectra mı Astra mı.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar,

97 model vectra cd aracım var. araca yaptırdığım bakımlar hayli masraflı oldu ve bu masrafın biraz da haddini aştığını düşünüyorum. o yüzden satabileceğim zaman aralığındayken en az zarar edeceğim şekilde vectrayı satıp astra g alma fikri geldi aklıma.

aracı şehiriçi kullanacağım, bu insana astra dedirtiyor. yine de dar sokaklar ve sık kırmızı ışıklarda değil, gittiğim yolun çoğunu istanbul yolu - anadolu bulvarında gideceğim.

1.90a yakın boyum var ve astraya hiç binmedim. bu konuda vectranın iç hacminden çok memnunum ama vectrada bile trafik ışıklarını takip etmek için eğilip kalıyorum :p sizce boyum astrada büyük problem olur mu.

performans olarak eh işte memnunum ama vectranın debriyajı bana 1250 kilo olduğunu hissettiriyor (baskı balata yeni), bir de bu arabayı kullanması gereken ablam var, henüz acemi ve ilk bineceği araba satmazsam vectra olacak. bu konuda astranın debriyajı hassas ve hafif midir? dur kalklarda hassas mıdır? çünkü vectra bu konuda hantal.

en önemli mesele ise sanayi meselesi. vectra sağolsun game of thrones izlemeyi bıraktım her türlü dalavereyi sanayide fazlasıyla yaşadım, astra bu konuda vectra kadar sabıkalı mıdır?

son olarak astra fiyatları 20-23 arasında seyrediyor bunlar ideal fiyatlar mıdır?

yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

astrakhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectraya zaten bi ton masraf yapmışsınız en azından kafanız rahat kaldı ki debriyaj konusuna katılmıyorum bence gayet yumuşak ve alacağınız astraya masraf yapmayacaginizi kimse bilemez sans işi birazda bence vectra ile yolla devam edin bakımlı bir vectra aşktır hayattır ....yani benim şahsi fikrim

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
benim boyum 1.84 bi problem olmuyor genişlik acısından. ben siddetle tavsiye ederim özellikle ablanız sürecekse ve istanbul trafiği için otomatik vites bi astra sizi memnun eder

Memeli_Astra_F

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende yeni Astra f aldım otomatik. 1200 TL harcadım. Ufaktefek eksikleri var ama araç iyi. Abindede 97 Vectra Cd var, ondan daha az yakıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbul trafiginde her gun arac kullanan bir astra g kullanicisiyim,bakimlarini zamaninda yaparsaniz arac asla uzmez sizi,saglam arabadir,lpg kiti iyi bir usta tarafindan yapildiysa sorunsuz ve masrafsiz sekilde binebilirsiniz.
debriyaj konusuna gelirsek dizel araclar gibi ceker cekmez kalkmiyor ama 2 bin devirlerde kalkiyor.
ilk trafge cikisim istanbul sisli trafigi,ilk arabam astra bir sorun yasamadim.
astralarin genel sorunu arkasini gormuyorsunuz ama dikizlerle geri geri yapiyorsunuz
20-23 bin araliginin altinda ki astralara fazla bulasmayin derim.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanıtlar için teşekkürler arkadaşlar. muhtemelen astraya geçeceğim çünkü bu vectra beni çok üzdü ve üzmeye devam ediyor. sorunum vectra modelleriyle değil, sorunum benim aracımın orasından burasından arıza vermesiyle.

bu aracı son masraflarını yapıp elden çıkarmayı düşünüyorum, akabinde astra alabilirim, yorumlarınız olumlu :)

ewren2481

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra bence 2eli daha iyi satmanda kolay olur hiç düşünme bence astra g efsane kasa al

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
184 boyunda astra g kullanıcısıyım koltuğun yükseklik seviyesini ortadan biraz yüksek kullanıyorum hiçbiyerim biyere çarpmıyo. 2014 focusta aynısını yapınca kontağa ve ön göğüse dizlerim değiyor. Hacim konusunda ben memnunum. Debriyaj konusunda ben sıkıntı çekiyorum fazla hassas gibi en ufak bi hatada ya titriyor ya zıplıyor veya devir fırlıyor. Tabi şunu belirtmek isterim aracım 4 seneye yakın garajda yattı. Birkaç yerde balatanın garajda yattığı için eğilebileceğini söylediler.Bu süre zarfında tek masrafı yatmaktan dolayı lastikleri tel kırmış 4 lastik masrafı çıktı onun haricinde sanayiye sadece keyfi egzoz yaptırmak için gittim. Sorun benim aracımda da olabilir. Aktif kullanıcılar debriyaj konusunda daha iyi bilgi verebilir. LPG takmayı düşünüyormuşsunuz o yüzden yakıt sıkıntı olmaz sanırım çünkü benim aracım lpgsiz ve soğuk motorda ortalama 12 litreyi geçiyo ısınınca 8.5 9 a kadar iniyor(1.6 twinport değil veriler şehir içi).