Vectra B Farklı Bijon Aralığında Jant

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bijon aralığı önemlidir ..çünkü 5x112 bijon aralığındak jantı 5x110 aralığındaki arabaya uyduruyorlar.yani 2 mm çok ufak gibi görünsede çok büyük bir değer öyle bir uygulama olsa aparatıyla jant firması satar :)
not: araçlar belli bir yükte ve hızda jantının balanslı dönmesi , bijon kesmesi ,yalama olması ve ya daha fazla sorunlar açabilir..
uzun yol yapmıyorsan idare eder ama tafsiye etmiyorum ...

E-5 çıkıyorum elbette ama şehirlerarası yollara pek fazla çıkmıyorum..Açıkcası uzun yola çıkacaksam orijinal lastiklerime kesinlikle dönerim.Çünkü şuanda ikinci bir kez yalama olup olmadığından haberim ve bilgim yok..
Kesin ve etkili çözümü sanırım poryanın bijon deliklerini 112 yapmak :D Buda aracı janta uydurmak oluyor göze alınır gibi değil :rakir:

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
beyler, orjinal ebat öneririm.

Ben uzun bir süre araştırdıktan sonra Okan abimden (nick: kadett) 5x110 özel Opel için üretim jant aldım. Gayet memnunum, ne bilezik ile uğraşıyorsunuz, ne de bijon ile.

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben opelim.net den burakttt nickli üyeyle görüştüm satılık 5x110 ları vardı..Offset değeri 9jx18 diyince vazgeçtim..Yoksa kendisi indirimde yapmıştı yardımcıda olacaktı..
Hee param olsaydı,aracımın eski sahibinin yurt dışından getirttiği 7.5jx18 et 45 offset değerli jantlarını alır basardım..İşte görüntüsü..Yakışmamış diyen bir kişi dahi duymadım..Ama 2.500tl istiyor,bir anda bu rakamı verebilecek gücüm yoktu maalesefki :( Dileyene görüşürüm kendisiyle,Türkiyede bu jantların aynısından bir tane daha görmedim çünkü,vectra b üzerinde tekrar görmek isterim ;) Ve tıpatıp uygun jantlardır..

3nht0.png

Buda bendeki hali..

3nhvf.jpg