Araçlar arası jant uyumu(bijon aralığı)

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde anlamadığım 5x 112 oluyorsa 5x108 neden olmasın 2 yukarı oluyorda 2 aşağı neden olmasın ben şunuda belirtiyim focusun 5 x112 sanırım ölçüsü tam sıkmadım bijonu baktım bijonlar oturdu tamam oldu dedim

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben jantlarada bakmadım hiç üzerinde yazıyordur sanırım bijon aralığını

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim ford grubu 5x108 bijon aralığında..Kaçırdığımız bir nokta var hep, ya bu işi yanlış yada eksik yapıyorlar sorun çıkıyor.Veya uzun vadede farklı bijon jant kullanmak çıkart-tak yaptıkca somunlara zararlı..
Yinede 2-3 yıl kullanıpta sıkıntı çekmeyenlerde duyuyoruz .s

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim ford grubu 5x108 bijon aralığında..Kaçırdığımız bir nokta var hep, ya bu işi yanlış yada eksik yapıyorlar sorun çıkıyor.Veya uzun vadede farklı bijon jant kullanmak çıkart-tak yaptıkca somunlara zararlı..
Yinede 2-3 yıl kullanıpta sıkıntı çekmeyenlerde duyuyoruz .s

Bende hani 5x112 olur denince öyle demiştim demekki 110 nun 2 aşağısı 2 yukarısıda 110 gibi olmasada oluyormuş.Bunun espirisi mühüm olan bijonların dek gelmesi değil mi yani birde 5 tane bijon var kolay kolay bişey olacağını sanmıyorum:)

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5x108 , 110a göre biraz daha ufak olduğundan, 110 bijonlarıyla kullanılması,bijonları daha çok kastırmazmı ?
Burda illaki en kötüsünü düşünüyor herkes ve haklılarda..Aracın sert girdiği virajlarda bijonlara aşırı yük binecektir,yanlış bir işlem uygulanmışsa sıkıntı doğurabilir..Bijon kesme yaparsa herşey olur allah korusun..Hadi bişe olmadı diyelim, gidip birde porya almak mesele,bijonlar içerde kalırsa :D

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani işi bencede yokuşa sürmeye gerek yok zorunlu olmadıkça orjınal bijon aralığında ki jantları kullanmak gerek yani konu net birşekilde anlaşıldı herkese teşekkürler

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jantın göbeği eğer boşuk yaparsa yani göbek tam oturmazsa o bijonlar sökerken sorun yaşanıyor ve poryo değiştirmek zorunda kalıyorsunuz en güzeli orjinal olanından şaşamayın...