vectra b atiker tüp

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıtı kaç TL'den aldınız bilmiyorum fiyatlar değişken, Litre olarak hesap yaparsanız yakıt arttı mı artmadı mı anlarsınız.

aynı araçtan babamda var vectra CD otomatik 98 model.
ORTALAMA olarak yaklaşık 11 litre LPG yakıyor diye biliyorum (çoğu şehir içi kullanım). LPG yaklaşık 2,36'dan alsa 0,25-0,26 TL eder.

yani biraz fazla yakıyor gibi sizin araç.
ayar yaptırın ideal yakıt-performans için.

yine de 180 km hızda benzine geçme sorununu çözemezlerse çok fazla kurcalatmayın derim..

ya arabanın heryerini oynatmak istemiyorum bi yerine ellerini sokuyorlar başka bir yeri bozuluyor öyle olunca katlanıyordum ama sizinki 25-26 kuruşa geliyorsa benimki çok yakıyor demek yazın konya - alanya gittim geldim 600 km araba çok güzel yaktı 0,215 krş ama son zamanlarda yükseldi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5000 devirde veya daha üstünde lpg'den çıkması gerekiyor araç bizim astranınki 5200 mü 5800 mü neydi...

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5000 devirde veya daha üstünde lpg'den çıkması gerekiyor araç bizim astranınki 5200 mü 5800 mü neydi...

boştayken tam gaz yapsam bile çıkmıyor kesiciye giriyor

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arabanın heryerini oynatmak istemiyorum bi yerine ellerini sokuyorlar başka bir yeri bozuluyor öyle olunca katlanıyordum ama sizinki 25-26 kuruşa geliyorsa benimki çok yakıyor demek yazın konya - alanya gittim geldim 600 km araba çok güzel yaktı 0,215 krş ama son zamanlarda yükseldi

aman aman yakmıyor yani biraz çok yakıyor :)

ince bir ayar yaptırın yeterli bence.

üst devirde benzine geçecekse LPG'de "son hız testi-tam gaz kalkış" yapmamak lazım; baştan benzine alıp öyle basmak lazım..

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:eek: gaz kesiciye girmesi lazım biim atiker gazdan çıkınca biiip diye bi ötüyordu tabi bunu 2.viteste dip gazda duydum 2 -3 kere zaten yüksek hızlarda o devirlere yaklaşmak zor :D

benimkide ötüyor 4-5 kere öyle sıkıyorki canımı dügmeyi kıracam sinirden
2 ile 3 tam gazdada denedim olmuyor sadece 4 tam gazda oluyor otomatik araba 4 vites ya

aman aman yakmıyor yani biraz çok yakıyor :)

ince bir ayar yaptırın yeterli bence.

üst devirde benzine geçecekse LPG'de "son hız testi-tam gaz kalkış" yapmamak lazım; baştan benzine alıp öyle basmak lazım..

galerici arkadaşlara sordum şahin doğanla aynı yakıyor arabanın kıymetini bil dediler :D

ara geçişlerde motora zarar verrmiki yeni siz yazınca aklıma geldi valla

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkide ötüyor 4-5 kere öyle sıkıyorki canımı dügmeyi kıracam sinirden
2 ile 3 tam gazdada denedim olmuyor sadece 4 tam gazda oluyor otomatik araba 4 vites ya

galerici arkadaşlara sordum şahin doğanla aynı yakıyor arabanın kıymetini bil dediler :D

ara geçişlerde motora zarar verrmiki yeni siz yazınca aklıma geldi valla

LPG-benzin geçişi motor yüksek devirde ve yükte olduğu için benim pek içim almıyor yoksa kesinlikle öyle bir bulgu-bilgi yok.
o bakımdan demedim aslında; zaten kendi geçecek ya o yüzden dedim.

kafana takma Benzinle binip km.de 50 kuruş harcamaktan büyük zarar asla veremez LPG :D :D

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimal lpg enjejtörlerinde sorun var. yüksek devirlerde lpg yeterli basıncı sağlayamadığı zaman araç benzine geçecektir..yani bir nevi lpg bitiyor gibi düşünecektir sistem. enjektörler araçla uyumlumu ona baktırın öncelikle..ben 240 km lere çıktığımda bile benzine geçmiyor ancak eğer lpg azalmışsa (2-3 lt kalmışsa) basınç düştüğü için 4000 dd yı geçtiğinde direk benzine alıyor...aracın soğuk motorda lpg ye geçmemesinin sebebi ise lpg ısı sensöründen ya sensör bozuktur yada ayar yapılması gerekli. normalde 40 c de geçmesi gerekli lpg ye

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
probleminiz gaz basınç ayarında lpg ciye gidip gaz basınç ayarını yaptırın ve gaz flitresinide değiştirin. düzgün bir ayarla sıkıntın olmaz. bende aracımda atiker safefast modeli lpg kiti kullanıyorum ve lpg de aracım 240 hızı rahat yapıyor. ve sıkıntı yok. yani esas sıkıntınız ustada bitiyor. kolay gelsin...

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG-benzin geçişi motor yüksek devirde ve yükte olduğu için benim pek içim almıyor yoksa kesinlikle öyle bir bulgu-bilgi yok.
o bakımdan demedim aslında; zaten kendi geçecek ya o yüzden dedim.

kafana takma Benzinle binip km.de 50 kuruş harcamaktan büyük zarar asla veremez LPG :D :D

dogru söylüyorsun km de 50 krş :rulet:

büyük ihtimal lpg enjejtörlerinde sorun var. yüksek devirlerde lpg yeterli basıncı sağlayamadığı zaman araç benzine geçecektir..yani bir nevi lpg bitiyor gibi düşünecektir sistem. enjektörler araçla uyumlumu ona baktırın öncelikle..ben 240 km lere çıktığımda bile benzine geçmiyor ancak eğer lpg azalmışsa (2-3 lt kalmışsa) basınç düştüğü için 4000 dd yı geçtiğinde direk benzine alıyor...aracın soğuk motorda lpg ye geçmemesinin sebebi ise lpg ısı sensöründen ya sensör bozuktur yada ayar yapılması gerekli. normalde 40 c de geçmesi gerekli lpg ye

olabilir brc de de olduydu önceki arabamda bir parça degişip normale döndydü çünkü

probleminiz gaz basınç ayarında lpg ciye gidip gaz basınç ayarını yaptırın ve gaz flitresinide değiştirin. düzgün bir ayarla sıkıntın olmaz. bende aracımda atiker safefast modeli lpg kiti kullanıyorum ve lpg de aracım 240 hızı rahat yapıyor. ve sıkıntı yok. yani esas sıkıntınız ustada bitiyor. kolay gelsin...

dogru söyledin ethem abi her şeyin başı usta servise gdiyim bakalım ne diyecek