vectra b atiker tüp

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar normal zamanda çok güzel kullanıyorum çok memnun sayılmam atikerden ama yinede iyi ama sormak istedigim şu 180 km/h hızı geçtikten sonra araba kendiliginden benzine geçiyor tüp sorunumu yoksa motor yetiştiremiyormu ne yapmalıyım

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu 136 hp ecotec motorda ben de Zavolli ile yaşamıştım, sorunu çözememişlerdi.

LPG ayarlarından olabilir. ayarını yükselttirip deneyebilirsin ama sonuç değişmezse; yakıtın ve kalkışta performansın da iyiyse çok kurcalama, hız denemesini benzinde yap daha iyi...

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar normal zamanda çok güzel kullanıyorum çok memnun sayılmam atikerden ama yinede iyi ama sormak istedigim şu 180 km/h hızı geçtikten sonra araba kendiliginden benzine geçiyor tüp sorunumu yoksa motor yetiştiremiyormu ne yapmalıyım

büyük ihtimal tüpün sensörlerinden olabilir sanırım.basınç ve ısı sensörlerie baktırmakta fayda var.benim başıma geleni anlatayım;
benim araçta da atiker var.bigün evden çıktım 2 km oldu hala lpg ye geçmedi ışık yanıp sönüyo 100 km oldu yine geçmedi 200 oldu yine yok.lpg ciye götürdüm pc ye bağlıyor sorun görünmüyordu.eve gidiyorum gene aynısı.hah ışık yanıyo hemen gideyim lpg ciye diyorum.lpg ciye 20 mt kala şak tüpe geçiyo gene sorun yok :mad: ayar ayar 30-30 aldılar parayı en son sıkıldım bi abi şunları değiştir dedi.değiştirdim düzeldi

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimal tüpün sensörlerinden olabilir sanırım.basınç ve ısı sensörlerie baktırmakta fayda var.benim başıma geleni anlatayım;
benim araçta da atiker var.bigün evden çıktım 2 km oldu hala benzine geçmedi ışık yanıp sönüyo 100 km oldu yine geçmedi 200 oldu yine yok.lpg ciye götürdüm pc ye bağlıyor sorun görünmüyordu.eve gidiyorum gene aynısı.hah ışık yanıyo hemen gideyim lpg ciye diyorum.lpg ciye 20 mt kala şak tüpe geçiyo gene sorun yok :mad: ayar ayar 30-30 aldılar parayı en son sıkıldım bi abi şunları değiştir dedi.değiştirdim düzeldi

benzin değil LPG diyecektiniz galiba kırmızı olan yerde.
sorun o değil sanırım araç LPG'de iken 180 km hızda kendiliğinden benzine geçiyormuş...

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin değil LPG diyecektiniz galiba kırmızı olan yerde.
sorun o değil sanırım araç LPG'de iken 180 km hızda kendiliğinden benzine geçiyormuş...

aynen lpg diyecektim :D benim sorunumda benzerdi kendi kendine bi benzine-bi lpg ye atlayıp atlayıp duruyordu :D o yüzden tahminimi söledim ;)

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu 136 hp ecotec motorda ben de Zavolli ile yaşamıştım, sorunu çözememişlerdi.

LPG ayarlarından olabilir. ayarını yükselttirip deneyebilirsin ama sonuç değişmezse; yakıtın ve kalkışta performansın da iyiyse çok kurcalama, hız denemesini benzinde yap daha iyi...

yakıtım çok yakıyor valla km'de şehir içi 0,33 şehir dışı 0,27 tl
sizce nasıl
yazın düşüyor biraz daha

benim araçta da atiker var.bigün evden çıktım 2 km oldu hala benzine geçmedi ışık yanıp sönüyo 100 km oldu yine geçmedi 200 oldu yine yok.lpg ciye götürdüm pc ye bağlıyor sorun görünmüyordu.eve gidiyorum gene aynısı.hah ışık yanıyo hemen gideyim lpg ciye diyorum.lpg ciye 20 mt kala şak tüpe geçiyo gene sorun yok :mad: ayar ayar 30-30 aldılar parayı en son sıkıldım bi abi şunları değiştir dedi.değiştirdim düzeldi

atiker servisine gittim garantisi var daha tüpün biz anlamayız dedi nasıl yani dedim kime taktırıldıysa garantisine o bakar biz paralı bakarız dedi bende esnaflıgını sevmeyince çıktım gittim takan yerede gitmedim bi daha böyle kullanıyorum hararet 80 e gelinceye kadar sürekli benzine geçip duruyor kapatıp açıp tüpe alıyorum tekrar

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yüksek devirlerde benzine geçmesi gayet doğal değilmi arkadaşlar ben öyle biliyorum lpgnin motora zarar vermemesi için otomatik bir sistem diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yüksek devirlerde benzine geçmesi gayet doğal değilmi arkadaşlar ben öyle biliyorum lpgnin motora zarar vermemesi için otomatik bir sistem diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin

walla nigar isterse elektrik kesiciye girsin yinede lpg de çalışıyor benim araçta mı sıkıntı var_? içime kurt attın şimdi :D

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen lpg diyecektim :D benim sorunumda benzerdi kendi kendine bi benzine-bi lpg ye atlayıp atlayıp duruyordu :D o yüzden tahminimi söledim ;)

hah oda var bende hararet kalkıncaya kadar sürekli atlayıp duruyor

benim öncekide yeşil vectraydı ugur abi hatırlıyorsan onda öyle bi sorun yoktu ama 200 ü yapıyordu tüple brc tüp vardı onda

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıtım çok yakıyor valla km'de şehir içi 0,33 şehir dışı 0,27 tl
sizce nasıl
yazın düşüyor biraz daha

yakıtı kaç TL'den aldınız bilmiyorum fiyatlar değişken, Litre olarak hesap yaparsanız yakıt arttı mı artmadı mı anlarsınız.

aynı araçtan babamda var vectra CD otomatik 98 model.
ORTALAMA olarak yaklaşık 11 litre LPG yakıyor diye biliyorum (çoğu şehir içi kullanım). LPG yaklaşık 2,36'dan alsa 0,25-0,26 TL eder.

yani biraz fazla yakıyor gibi sizin araç.
ayar yaptırın ideal yakıt-performans için.

yine de 180 km hızda benzine geçme sorununu çözemezlerse çok fazla kurcalatmayın derim..