Sprint Booster (Opel ve Chevrolet için)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sprint Booster (Opel ve Chevrolet için)

UNS link' Alıntı:
Ayrıca son olarak da şunu belirtmek istiyorum, gaz pedalına hafif dokunduğunuz zaman araç hemen kickdown moduna geçiyor...

i-tec link' Alıntı:
daha önce seat leon 1.6 tdi da kullandım..aracın sadece anlık gaz tepkisini hissedilir derecede iyileştiriyor

Öncelikle gaz tepki süresini iyileştirmek farklı, gaza hafif dokunduğunuzda kickdown yapması farklı şey. Sapla samanı birbirine karıştırmamamız gerek. İddia edilen gibi gaza basmamla motorun gazı yemesi arasında geçen süreyi kısaltıyorsa gaz tepkisinin iyileştirilmesinden bahsedilinebilir. Lakin Sn UNS nin de belirttiği gibi ben gazı %25 açtığımda o %80-90 açılmış gibi yani dip gaz yapıldı olarak yanıltıcı frekans gönderiyorsa hiçbir faydası, espirisi, getirisi yoktur bunun. Sadece beyni kandırıyorki bunu istersem her seferinde dip gaz yaparak ben de sağlarım. Amaç heran köklenmiş bir gaz tepkisi değil.

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

Sn. Eketen sizin de çok iyi ifade ettiğiniz gibi araç 'heran köklenmiş bir gaz tepkisi' veriyor. Gazı yemek ile kickdown tabii ki farklı şeyler. Demek istediğim araç her an vites küçültmeye hevesli. Ayrıca yine dediğiniz bunu dipgaz ile de yapabilirsiniz. Ama yine de psikolojik olarak eğer %20 'yi %80 gibi algılıyorsa kimbilir %80'i nasıl algılar diyorsunuz ve o da siz de araç daha küçlüymüş izlenimi  yaratıyor :). Araçla 120km/h ile giderken sprint açıkken dip gaz yaparsanız yine eskiden olduğu gibi kickdown yapmıyor. Demek istediğim düşük viteslerde geçerli bir alet daha çok... Saygılarımla...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UNS link' Alıntı:
Ama yine de psikolojik olarak eğer %20 'yi %80 gibi algılıyorsa kimbilir %80'i nasıl algılar diyorsunuz ve o da siz de araç daha küçlüymüş izlenimi  yaratıyor :).

:)   

Odak Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.odakopel.com

Arkadaşlar Selamlar,

Bu ürünün işe yarayıp yaramadığına sizler karar vereceksiniz ama sizler için denemesi bedava..

İstediğiniz zaman gelin aracınıza takalım (2 dakika sürmüyor bile) birlikte test edelim beğenirseniz alırsınız.

Tüm modellerde çok etkili ama özellikle 1.3 lere tavsiye ediyorum, aracınızı daha çok seveceksiniz. Benim aracımda da var.

Denemeden karar vermeyin.

Saygılar, Selamlar.

irmscher1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

test amaçlı montaj mantıklı düşünülmüş burak bey tarafından...taktırmayı düşünenlerin kafasındaki soru işaretleri kalkmış olur

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

test etmek gercekten iyi fikir bu ayrıca ürüne güvenide gösteriyor diye düşünüyorum. bravoo

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx Burak bey.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx

Bakıma geldiğimde denemek isterim..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TOGI link' Alıntı:
Tolga bey bakıma gittiğinde bence bu fırsatı kaçırmayın
hep beraber servise baskın yapıp Tolga beyin aracının içini, dışını, bagajına kadar inceleyelim :)

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cemomekan link' Alıntı:
[quote author=TOGI link=topic=2849.msg70002#msg70002 date=1323790111]
thnxx

tolga abi kusura bakma ama sen ne deniyeceksn daha yeter artık  011zaa 011zaa
[/quote]

Yetmez Cem daha çabuk hızlanmam lazım 011zaa

Sadece deneyeceğim normal halindeki dip gaz ile arasında ne kadar fark var bakacağım yarım gazda ne oluyor merak ediyorum