Gaz tepkisi arttirici sprint booster

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladığım kadarıyla siz gaza 1 birim basınca, bu ürün 2-3 birim basıyormuş gibi sinyalleri değiştiriyor.. gaza daha sert basmaktan hiçbir farkı yok..

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Videodaki cayenne Turbo, arac zaten 450 PS bisey takmaya gerek yokki :):):). Bildigin Ucak zaten :)

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilanda donanımhaberden alıntı yapmış vatandaş. olumlu cevabı alıntılamış tabi. mesajı buldum. mesajı ve devamını sizde okuyun. koyu yazılanlar dh kullanıcı adları

murpo
yok mu hiç duyan bilen kullanan otomatik araç için almaya değermi fiyatı 550 milyon az değil. aldıktan sonra bir işe yaramazsa yazık olur o kadar paraya.

ahomen (ilana konu olan yazı)
aracım manuel. araç 3000 km lere kadar 180-190 çok zorlanarak çıkabiliyordu. şu an 7.000 km civarında ve uygun devirde kullanınca 200-210 km hıza çıkıyor araç. sprintbooster takıldıktan sonra yakıttada düşme meydana geldi. mantık olarak zaten artık çok fazla gaza basmanıza gerek kalmıyor bu parça ile. önceden 3/4 gaza basarken artık 4/1 gaza basmanız yeterli oluyor ve araç artık daha çabuk ivme kazanıyor. bazı araçlardaki sport tuşununda görevini yapıyor diyebilirsiniz. adından anlaşılacağı üzere bir nevi kısa süreli "boost" veriyor. araç serileşiyor. arca kesinlikle ek bir yük veya zarar vermiyor. takması sökmeside 30 saniye. chip tuning felan sakın yapmaya kalkmayın. aracınıza zarar verirsiniz. bir süre sonra zaten arıza lambaları yanmaya başlar zaten. ayrıca maksimum 10 hp lik artış sağlanabilir benzinli araçlarda. bu artış ta araç sabit halde iken (hareket halinde olmadan yada eğimli bir yolda ölçülmeyen bir değer) sağlanan artış. gerçek hp artışı çok az düşük aslında verilen paraya yazık. chiptuning işlemi daha ziyade turbo araçlarda gözle görülür bir performans artışı sağlayabilir. ayrıca aracı her servise götürdüğünüz yazılım güncellemesi olduğunda chiptuning işleminizde havaya uçacak ve her defasında tekrar tekrar tuning yazılımı için ekstra ücret ödeyeceksiniz.

ByWRX
Boost mu veriyor ? Mübarek turbo heralde... Bu parça sadece gaz pedalına verilen tepkiyi hızlandırır. Yani normalde siz gaza dokunduktan sonra atıyorum bu 1 sn içinde algılanıp motora giden yakıt miktarı artıyorsa bu parçadan sonra 0,3 sn ye iniyor bu süre. Uzun yolda hiçbir fark olmaz bu parçadan sonra. Gaza basış oranında düşme ve max hızda kesinlikle bir artış olamaz... Olur diyen kusura bakmasın sallıyordur... Bence o kadar para verilmez. alınan sonuca değmez. Tekrar söylüyorum bu parçayı motoru güçlendiren birşey olarak algılamayın. Sadece algılamadaki yavaşlığı azaltıyor... Daha doğrusu azalttığı iddia ediliyor diyim...

ahomen
güzel kardeşim parçayı kullanıpta mı sallıyorsun, yoksa kullanmadanmı sallıyorsun bilmiyorum, ama sapla samanı karıştırdığın belli. yazılanları anlayamamışsın anlaşılan. kısa süreli "boost" etkisi yaratıyor diyoruz, sen alt devirlerde % 80 hantallığı azaltıyor diye yazmışsın, ne alkala!!! parça aracın 0-100 ivmelenmesine yardımcı oluyor daha atak ivmeleniyor ilk gaza basış anında o kadar, gaz pedalındaki boşluğu azaltarak aracın beynine giden sinyalin üresini 08 msn kısaltıyor o kadar..

ByWRX
Senin kısa süreli boost etkisi demene karşılık söylemedim ben o %80 canlanma olayını... ona karşılık Turbo sanki mübarek dedim... Kendinle çelişiyorsun. Önceki yazınızda gaza daha az basıyorum ve bu şekilde daha ekonomik oluyor demiştin şimdi "gaz pedalındaki boşluğu azaltarak aracın beynine giden sinyalin üresini 08 msn kısaltıyor o kadar.." diyorsun. Bunun ne demek olduğunu bilmiyorsan anlatayım. Eskiden 3/4 oranında gaza basıyordun şimdi 1/4 oranında basıyorsun ancak motora giden yakıt aynı... Bu konuda ekonominin hikaye olduğunu sen de dolaylı yoldan anlatmışsın.

ve son söz samet baba
biraz oto elektroniğinden anlayan bu sprint booster olayının hikaye olduğunu anlar,
tabi eğer gaz pedal sistemine monte ediliyorsa.
ha kalkışlarda gaz pedalını koklemişsiniz ha bu sistem.

ve ilave olarak sprintbooster motorda ani yuklenmeye sebep olduğu için baskı balatınızın ömrü kısalacaktır

siz karar verin.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın gaz pedalına ani tepki vermesi gerekmiyordurki vermiyodur zararlıdır bence

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
milyon dolar argeye yatırım yapan firmalar bu kadar basit bir şeyimi düşinmiycek.. eğer araçlar bu standartlarda üretiliyorsa vardır bir bildikleri motora bir zararı vardırki o aleti koymamışlardır yada o uygulamayı yapmamışlardır.. neticede fabrikasyon olsa 550 tl lik şeyin araç başı maliyeti 50 tl ye düşer.. ama o 50 tl lik şeyi koymuyorlarsa araca bir zararı vardır bir yan etkisi vardırki adamlar yapmyırodur.. yani şunu icat eden bulanlar bmw mercedes volvo renault mühendislerinden daha mı akıllı

özgürkaptan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz oto elektroniğinden anlayan bu sprint booster olayının hikaye olduğunu anlar,
tabi eğer gaz pedal sistemine monte ediliyorsa.
ha kalkışlarda gaz pedalını koklemişsiniz ha bu sistem.

ve ilave olarak sprintbooster motorda ani yuklenmeye sebep olduğu için baskı balatınızın ömrü kısalacaktır

siz karar verin.

diyerek özetlemiş işi bilen bir arkadaş