sonunda benzın 5 tl olmuş...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
alkolaldkm.jpg

Ben epeydir ya yürüyorum, ya da kent karta talim ediyorum, o nedenle benzincinin yolunu unuttum, büyük ihtimalle depo kapağı pastan dolayı açılmayacak.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi yine iyiyiz 13 krş indirmişler :D şekiliz ya hamına :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Fatih şimdi baktım, açıklama şöyle;

'ÖTV'yi eşitleyin, akaryakıt fiyatı düşer'

TÜPRAŞ Genel Müdürü Erkut, benzin ve motorinde ÖTV eşitlemesinin yapılmasının fiyatların aşağı çekilmesine yardımcı olacağını söyledi.

Türkiye'de rekor düzeyde seyreden akaryakıt fiyatları için sektörden indirim formülü geldi.

TÜPRAŞ Aliağa Rafinerisi'nde kurumun faaliyetlerini ve projelerini anlattığı toplantıda konuşan TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut, benzin ve motorindeki ÖTV farklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

''4,89 lira olarak satılan benzinin bizden çıkışı 1,57 lira. Benzinde 2,92 lira vergi olarak kaydediliyor. 4,27 lira olarak satılan motorinin ise bizden çıkışı 1,59 lira. 2 lira 25 kuruş vergi olarak kaydediliyor. Aslında vergilerin eşitlenmesi gerekiyor. Vergiyi eşit yap, hangisi piyasada gelişiyorsa gelişsin. Örneğin Akdeniz'de ucuz olan benzini, biz pahalı satıyoruz. Benzin ve motorinde ÖTV eşitlemesi yapılması, fiyatların daha da aşağı çekilmesine yardımcı olur.''

Öte yandan yapılan zamlar sonrası benzin tüketiminde düşüş yaşanışor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) Ağustos Ayı Petrol Piyasası Sektör Raporu'na göre, bu yılın 8 ayında yurtiçi benzin satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6.2 azaldı. Motorin satışları ise yüzde 7.1 artış kaydetti.

Kaynak:http://finanshaber.mynet.com/detay/ekonomi/otvyi-esitleyin-akaryakit-fiyati-duser/82159

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok abi sitede gördüm bu gece yarısından itibaren 13 krş incekmiş. bu haberide görmüştüm ayrı olarak. :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
13 indi, bakalım kaç binecek :)

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar bindirmeye bu kadar indirim az ya neyse, gözümüz boyandı diyelim bari:mad::mad:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yine sahp yapmak zor olucak ne güzel düz hesaptı:kop:güleriz ağlanacak halimize