Astra j benzin tüketimi hk.

osmansevim

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar araca benzinden binmekteyim yalnız benzin göstergem bozuk şamandıra mı takılı kaldı artık neyse yakıt alınca artıyor ama belli bir noktadan sonra azaltmıyor bu sebepten benzin bitince yolda kalıyorum hesaplamalarım tutmuyor. Mesela 100 TL benzine 160-180 km götürür diye hesaplıyorum ama geçen yolda bıraktı. Bugün anlık tüketime baktım 1.2. ve 3. viteste hızlanırken 2500 devire gelene kadar anlık yakıt tüketimi 22 lt ye kadar çıkıyor fakat 4. ve 5. viteste sabit gidersem 2500 devirde 8-7-6 lt ye kadar düşüyor. Bu normal mi yoksa anormal mi. Sorun varsa neden olabilir. Buji den kaynaklı olabilir mi ? Teşekkürler.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Değerler normal.
Ortalama tüketim ile aldığın yakıtı hesapla yolda kalmazsın.
Veya fulle 400 km de bir yine fulle.
Tabi bunlar geçici çözüm arızaya müsait zamanda baktırın

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hiçbir bozuk şamandıra veya benzin göstergesi fazla göstermez. Bozuk olunca ya eksik gösterir ya da hiç göstermez. Sorun bence şamandırada değil.

Salkan

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba
Astra j 2015 1.4t otomatik arabamda yaklaşık 3 haftadır anlık yakıt tüketimi ve genel yakıt tüketimi değerlerinde artma var. Normal çalıştırdığımda anlık önceden boşta kısa süre devirli çalışırken 1,6-1,8l/hr değeri görüyorken şimdi 4,2-4,6 l/hr görüyorum. Devir rolantiye düşünce 0,8l/hr mertebesine iniyor. Genelde kısa mesafe kullanıyorum aracımı ve evim işe yakın. Son 3 haftalım bölümde gaza hafif dokunuyorum devir en fazla 2000 oluyor anlık tüketimi 35l/hr mertebesinde gösteriyor ve vites attıkça düşüyor ancak yine çok yüksek öncede 16-17 olur sonra düşerdi 8 lere şimdi düşmüyor. Buji ve bobin kontrollerinde sorun çıkmadı. Maf sensörü temizlendi. Bakımlarımı düzenli yaptırıyorum aracı da dip gaz da kullanmam hiç yalnız 3 hafta önce bir kere biraz yaptım dip gaz ve ondan sonra böyle oldu aracım. Alakası varmıdır bilemedim. Var mıdır böyle bir sorunla karşılaşan daha önce yardımcı olabilir misiniz?

Salkan

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba
Astra j 2015 1.4t otomatik arabamda yaklaşık 3 haftadır anlık yakıt tüketimi ve genel yakıt tüketimi değerlerinde artma var. Normal çalıştırdığımda anlık önceden boşta kısa süre devirli çalışırken 1,6-1,8l/hr değeri görüyorken şimdi 4,2-4,6 l/hr görüyorum. Devir rolantiye düşünce 0,8l/hr mertebesine iniyor. Genelde kısa mesafe kullanıyorum aracımı ve evim işe yakın. Son 3 haftalım bölümde gaza hafif dokunuyorum devir en fazla 2000 oluyor anlık tüketimi 35l/hr mertebesinde gösteriyor ve vites attıkça düşüyor ancak yine çok yüksek öncede 16-17 olur sonra düşerdi 8 lere şimdi düşmüyor. Buji ve bobin kontrollerinde sorun çıkmadı. Maf sensörü temizlendi. Bakımlarımı düzenli yaptırıyorum aracı da dip gaz da kullanmam hiç yalnız 3 hafta önce bir kere biraz yaptım dip gaz ve ondan sonra böyle oldu aracım. Alakası varmıdır bilemedim. Var mıdır böyle bir sorunla karşılaşan daha önce yardımcı olabilir misiniz?
Yok mu bu gibi bir durum başına gelen arkadaşlar ya da neresine baktırmalıyım aracın acaba?