PEUGEOT 307 yi n nasıl bilirsiniz arkadaşlar...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olurmu arkadaşlar parça kalitesi işçi kalitesi denen bir şey var bu gün almanların arabalarının çok tutmasının sebebi işçilik kalitelerinin hat safhada iyi olmasıdır ve tabiki parça kalitesinin..

sen aracında kısa ömürlü kaltiesiz parça kullanırsan ve işçiliğin kötüyse istediğin kadar aracına iyi bak o parça nın ömrü bittimi o kalitesiz işçilik bir yerde artık arabayı götürmemeye başladımı o araba arıza çıkartır.. bunun şansla kısmetle inşallah la maşallah la bir ilgisi yok..

Emre_H7070

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapma etme.Dayım sıfır passat almıstı.Arabanın 14.000 km de akıs metresi arızalandı.Servise gittiğinde böyle bir sorunla daha önce karsılasmadıklarını söylemişler.Garantisi vardı da değiştirmişlerdi.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapma etme.Dayım sıfır passat almıstı.Arabanın 14.000 km de akıs metresi arızalandı.Servise gittiğinde böyle bir sorunla daha önce karsılasmadıklarını söylemişler.Garantisi vardı da değiştirmişlerdi.

bunlar muhtelif olaylar şu anlattığın olay vw den 100 çıksa pegeoutdan 1000 çıkar.. bende kısa süre 406 bindim 2 hafta sırf o iki hafta bile bana yetti araba bende immobilizer sorunu verdi anahtarı çek tak çek tak o göstergelerde airbag lambası yanıyordu arabanın gidişine bir sorun değil bunalr ama adamı sinir etmeye yetiyor..

arkadaşımda 205 gti vardı 1.9 manifoltta yamalatmadığı yer kalmamışdı her hafta sonu sanayideydi. bir arkadaşımda 306 griffin modeli vardı oda sıfır aldı bir kaç sene sorun çıakrmadı sonradan onda da garip garip sorunlar arızlar başladı sattı silecek motoru bozuldu bilmemne böyle apu sapuk şeyler..

işin ilginç yanı pegeoutdaki sorunlar arabanın gidişine mani olucak motorsal sorunlar değil çoğu elektrik yada donanım sorunları.. buda dönüp dolaşıp parça ve işçilik kalitesine dayanıyor..

Emre_H7070

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğine katılıyorum peu da sorun yasayan arkadasım da var ama eğer bir markanın bütün aynı model araçlarında o sorun yasanıyorsa o sorun kronik arıza olur eğer sende cıkıp baskasında yoksa böyle bir sorun o zaman sans a bakar bazı seyler misal senin verdiğin gibi immobilizer sorunu her 407 böyle bi sorun yoksa piyango sana vurmus oluyo

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
internette satılık dizellerininde çoğunda motor üfleme yapıyormuş :)

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir arkadaşım otomatik olanını kullanıyor Trabzon'da, araçtan memnun ancak çok yaktığı için tüp taktırdı, başka bir arkadaşımda ilk çıktığında almıştı her servisten geldiğinde bir elektronik arızası olduğunu söylüyordu.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Almayı düşünüp vazgeçtiğim araçlardan.Ostimde en az 5 arabayla pazarlık etmiştim ve 4 tanesi aracı alırsam beni üzebileceğini söyledi.1 tanesi ise aracına her türlü kefildi sadece çok yaktığını söyledi.Şikayetleri elektronik parçalar, yalıtım sorunu, ve hatta alt takım problemleri; ayrıca araçların kazalarda çok çabuk dağıldığı ve 5 yaştan sonra dökülmeye başladığıda gözlemlerim arasında.

Araba işi şans işidir güzelce baktırıp alabilirsiniz oldukça şık bir araç yinede.Bizim araçlarımızında sorunları çıkıyor bence içine ısınırsa al.Keyifli bir araçtır.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç bir zaman ahşap bir parçayla kaukçuk plastik bakır v.b parçanın kalitesi aynı olmaz ömrü kalitesi bir olmaz bunun adı parça kalitesidir..

o parçanın takılma yöntemi bir olmaz biri yapıştırır biri işi garantiye alır vidalar biri ömürlük o parçayı yapar hem yapıştırır hem vidalar ne olur ne olmaz diye bunun adı işçilikdir

bu parça bir arabada 3 yaşında kopar parçalanır yada kırılır
bir arabada 5 yaşında olur başka
bir markada ancak 30 yaşında olur yada olmaz..

bununda şansla kısmetle pek bir ilgisi yok bence.. o şans faktörü arabanın hor kullanıp temiz kullanılması alakalı bir şey.. sonuçda bu araçlar fabrikadan aynı standartlarda çıkıyor..

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
ilk çıktığı yılda baba tarafından akraba aldı, 1.6 benzinli, sunroof ve deri döşeme hariç fulldü ve çok çekiciydi. koltuklarını beğenmiştim ama ön konsol çok adi plastikti. sorun çıkarttığını duymadım, çünkü fazla kullanmıyordu :)
anne tarafından akrabamda makyajlısından aldı, 1.6 dizel, onun sorun yaşadığını gördüm işte :)
stoplar kafasına göre çalışıyordu, bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. daha detaylı sorunlarını duymadım. çünkü sürekli Peugeot'a sövüyordu :)

bende Peugeot sevmeyenlerdenim :)

Emre_H7070

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan dediğin yanlıs değil ama sans faktörü de var işin içinde.Sıfır arac alıyosun ve 10000 km gelmeden sendeki akıs metre bozuluyor.Almansa alman plastikse plastik yani diğer kullanıcılar bu problemle karsılasmazken sen karsılasmıs oluyosun demek istediğimiz budur.Sende sıfır vectra var misal ve bir sorun yasadın eğer bu sorunu baskası yasamamıssa işte ordaki senin sanssızlıgın oluyor.Zor bişey değil yani bunu anlamak