Park ve Sis ampulleri

Ahmet Erem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

2005 model design edition alarak aranıza yeni katıldım. Aracın farkları xenon fakat parkları ve sisleri sarı ışık bu hoşuma gitmedi beyaz ledlerden bir kaç farklı marka denedim onlar arıza verdi en son arıza vermez bunu tak diye bir arkadaşım ampul verdi onu denedim doğru arıza vermedi ama ışık karanlıkta bile belli olmuyor sadece ufak bir parıltı gözüküyor (resimdeki park ampulu). Parklar için xenon taktırmak istiyordum fakat bu arıza meselesi yüzünden vaz geçip 4300k h3 ampulle sisleri değiştirdim. Şuan sisler sarı ile beyaz arası bir renkte yanıyor arıza vermedi ama görüntüsü tatmin etmedi. Turuncu ampullerde arıza yakmıyor aslında sizce nasıl durur. Daha önce taktırmış olan veya önerisi olan var ise yardımcı olabilir mi?

AvYJj0pa-W7NF9DcR462RMJy-ZKPTf-UbsvbFzuGBafc (600 x 450).jpg

Karsiyakali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim tavsiyem sisleri sarı folyo ile kapla sarı yansın parklar içinde beyaz led al beyaz yansın hepsi sana 30 tl mal olur ben oyle yaptım :)

yg06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun allah kazadan beladan korusun. Duyduğum kadarıyla "can bus" adında led park ampulleri var dün bende bir siteden sipariş verdim 50 tl civarında turuncu park olarak geçiyor "canbus" yazılı ampullere dikkat ederek ararsan bulmaz zor olmaz sanırım.

yg06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim tavsiyem sisleri sarı folyo ile kapla sarı yansın parklar içinde beyaz led al beyaz yansın hepsi sana 30 tl mal olur ben oyle yaptım :)

Konuyu biraz saptıracağım sanırım :), o reng araca benim görüşüm tabi bu yanlış anlamayın sarı tonlarında ışık hiç gitmiyor. Benim tüm araçlara düşüncem sarı tonlu araçlara beyaz farlar parklar sisler neyse, beyaz araçlara da sarı renkler yakışıyor. Yani demek istediğim aracın ters renginde ampuller uygulandığında daha tatlı bir görüntü ve çekicilik alıyor araç. Tabi zevkler tartışılmaz :) iyi forumlar

yg06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklımdakini söylemeden duramıyorum Ahmet beyin aracıda anlaşıldığı üzere Gri kesinlikle beyaz ampullerden şaşmayın derim :)

Ahmet Erem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun allah kazadan beladan korusun. Duyduğum kadarıyla "can bus" adında led park ampulleri var dün bende bir siteden sipariş verdim 50 tl civarında turuncu park olarak geçiyor "canbus" yazılı ampullere dikkat ederek ararsan bulmaz zor olmaz sanırım.

Sağolun Teşekkürler. Bahsettiğiniz ampulleri araştırdım beyaz renkli olanları var eğer yorumlarda da yazdığı gibi görüntüsü var ise tam istediğim gibi olacak. Ağer arıza ışığı yanmaz ise.

Ahmet Erem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç rengi gri sarı renkli aydınlatma düşünmüyorum Renk beyaz çok yakışıyor araca Şuan sisler 4300k 6000k ile değiştirmeyi düşünüyorum çevremdekiler sisli yağmurlu havada yetersiz kalır diyor kararsız kaldım.

yg06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Canbus kelimesinden kastım arıza ışığı yaktırmayan anlamındaydı zaten :) SMD yazanlarda bu sınıfa giriyor galiba dediğim gibi bende kullanıyorum arıza vermiyor.
kaliteli ürün kullanırsanız bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Sisli hava pek az olur olsada zaten orjinal sislerde etrafı sissiz bir hale getirmiyor sonuçta. 1 yılda sisleri amacına uygun kaç kez kullanırız ki zaten ^^

Ahmet Erem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternetten smd ampulleri aldım kaliteli birşeymiş yorumlarında herkes çok memnun kalmış bende aldım henüz takmak nasip olmadı inşallah bu hafta içerisinde değiştiririm. Değişimden sonra resimleri paylaşacağım.Doğru söylüyorsunuz sisleri gerçekten amacına uygun pek kullandığım söylenemez ama bu aralar sisleri ikinci plana attım ışığını görüp beğendiğim bir ampul bulana kadar :)

Ahmet Erem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Canbus kelimesinden kastım arıza ışığı yaktırmayan anlamındaydı zaten :) SMD yazanlarda bu sınıfa giriyor galiba dediğim gibi bende kullanıyorum arıza vermiyor.
kaliteli ürün kullanırsanız bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Sisli hava pek az olur olsada zaten orjinal sislerde etrafı sissiz bir hale getirmiyor sonuçta. 1 yılda sisleri amacına uygun kaç kez kullanırız ki zaten ^^

Ampulü bugün taktım görüntüsü tam istediğim gibi ve arıza ışığı yakmadı yalnız ışıklar kapandığında veya kumanda ile kapıları açıp kilitlediğimde v.s. gibi elektrik aksamı harekete geçtiğinde çakar ampul gibi 20-25 kez yanıp sönüyor sonra duruyor.:mad: Bu durum pek hoşuma gitmedi sizin araçtada aynı sorun var mı acaba?:confused:

Ekli dosyalar

• 20150826_205457 (600 x 450).jpg
    20150826_205457 (600 x 450).jpg
    39.3 KB · Görüntüleme: 28