Otomatik Şanzıman sorunları

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yağ T-IV olarak geçiyor fakat avrupa üretimi olan bu yağ performans olarak Dextron III seviyesindedir. Yani Vectra 2.2 için uygun değil, yüksek ısılarda vuruntu yapıyor.

dsc04608h.jpg

Aşağıdaki bu yağ Avrupa değil Canada üretimidir. Mobil ATF 3309 yağıyla aynıdır.
Vectra C 2.2 AW 50-55SN için uygundur. Fakat dediğim gibi yukarıdaki uygun değil. Yağ kabının siyah olmasına dikkat edin.

toyota-atf.JPG

Yetkili servislerde bulabilirseniz aşağıdaki yağda 3309 un aynısıdır.

1940771%202.jpg

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte bu şanzımanın tipinin ne olduğunu nasıl öğreneceğiz op -com gösterirmi acaba

OP-Com dan da görebilirsin, şanzıman üzerindeki etikettende öğrenebilirsin bu daha sağlıklı olur.
Kullandığım program Auto Data, bilindik birçok markanın teknik verilerine ulaşabiliyorsunuz. Şanzımanda kullanılan yağı TIS2000 de ve EPC programından öğrenememiştim. Bu Auto Data programı bana çok yardımcı oldu. Link veremiyorum 2 sene önce kullanmıştım.

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuda verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
sorunu çözmüşsünüz zaten.ben size sadece şanzuman yağlarının seçiminde başka bir yol daha göstereyim.castrol web sitesini açıp aracınızı seçtiğinizde size araçta kullanılan tüm yağların castroldaki karşılığını veriyor.ben hep kullanıyorum çok pratik.bazen teknik servise danışın desede yararlı bir çözüm.

sizin aracınıza dextron 3 (DIII)değilde daha üst seviye olan dexron6 olabilirmi.

Dextron VI değil özel bir yağ. T-IV diye geçiyor. Fakat Her T-IV olmuyor en doğrusu ATF 3309 denebilir.