Opel Odakta aracımın başına gelenler..

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Odakta aracımın başına gelenler..

Yani boya koruma için para talep edip indirim yaptılar o zaman sıkıntı yok eğer düzeltme vs için talep olsaydı baya garip olurdu hem çarp hem düzeltmek için para al :) Ben soruyorum çok tavsiye geldi odakta yaptır bakımı diye izmitten istanbula gelip aracımın başına bişe gelmesini istemediğim için sordum açıkcası birazda soğudum yaptırma konusunda odakta...

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Odakta aracýmýn baþýna gelenler..

albertxx link' Alıntı:
Yani boya koruma için para talep edip indirim yaptılar o zaman sıkıntı yok eÖ°er düzeltme vs için talep olsaydı baya garip olurdu hem çarp hem düzeltmek için para al :) Ben soruyorum çok tavsiye geldi odakta yaptır bakımı diye izmitten istanbula gelip aracımın baÖ¾ına biÖ¾e gelmesini istemediÖ°im için sordum açıkcası birazda soÖ°udum yaptırma konusunda odakta...
Evet tamir icin herhangi bir bedel talep etmediler.
Bence kesinlikle sogumayin Tarik bey ve teknik arkadaslari gercekten islerinde cok iyiler ve hatta aracla ilgili sikayetinizin olmadigi ancak deneyimleri ile sikayet gelebilecek noktalar ile ilgili  sorular sorup kontrol ediyorlar

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımdan allah şükür memnunum soğukken iç kısım stabilite yollarda hafif ses geliyor plastiklerden ama içersi bıraz ısındı mı 0 ses:) Tek arka sileceğin orda bir zırıltı var çok az onu gösteririm sadece.Sizden ücret istememeleri çok doğru olmuş diğer türlü pişkinlik olurmuş ayrıca.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖ncelikle aynı sorundan muzdarip olan tüm arkadaşlara geçmiş olsun.
Gerçekten üzücü bir durum.  :(

tunc link' Alıntı:
Arkadaslar iyi aksamlar.
olanlardan dolayi oncelikle hepinizden ozur dilerim .konular ile ilgili ariza cozumleri ve serviste vurulan araclar ile ilgili olarak bu konulari yonetim ile ilgili olarak ozel olarak gorusucem.ve kimsenin magdur kalmamasi icin elimden geleni yapacagim.inanin su an kendimi sizin yerinize koydum ve kendi aracim gibi hepsi ile tek tek ilgilenicem.

Tarık abi konu ile ilgilendiğin için thnxx

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir çalışanın hatasını Odak'a yüklemek adaletsiz bir yaklaşım olur. Aksi halde söylenecek çok şey var ama hiç tanımıyor olmama rağmen; Tarık Bey'e bu platformda benim değer verdiğim insanlar, değer verdikleri için ben de susuyorum.

Benim aracımın kapı eşiğini bakımda kirletmişlerdi. Evet evet, yağlı / kirli ayakkabı ile kapı eşiğine ve pedal kısmındaki yerlere basmak suretiyle bildiğiniz kirletmişlerdi ve fark ettiğimde 6 km yolu geri dönüp servisin ortasında diğer müşterilerin de içinde ağzıma geleni söyledim.

Neye uğradıklarını şaşırdılar ve tepkimden dolayı biraz da sitem ettiler, lakin şu açıklamayı yaptıktan sonra bana hak verdiler:

Bir yetkili servis görevlisi, emanet aldığı aracınızı yanlışlıkla sürtebilir, çarpabilir, çizebilir, camını kırabilir vs vs. Bunun adı KAZA'dır. Ve samimiyetimle söylüyorum, şahsen ben bu durumun KAZA olduğunu bile bile sesimi çıkarmam, inancım gereği çıkaramam da.
AMA göz göre göre, kapı eşiğini kirletmek ve o şekilde bırakmak tartışmasız olarak karşınızdaki insanı ''adam'' yerine koymamak demektir ve ben bunu hazmedemem. Etmedim de!!!

Konu sahibi arkadaşa geçmiş olsun, her ne olursa olsun gözümüzle görmediğimiz için başınıza gelen durumun adı da KAZA olabilir, bir de böyle bakmakta yarar var. Elbette mağdur olun da demiyorum. Dilerim ılımlı  bir anlaşmaya varılabilir...

H

hkncbn

Bilgi Girilmemiş

hasanacar link' Alıntı:
tarık bey olmasa ODAK ı bende çok yıpratırdım  tarık beyin kıymetini bilsinler
Zaten bir tek Tarık bey var adam gibi adam

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servis araçta oluşan değer kaybını araç sahiplerine ödemelidir bence. Aynı şeklide siz hata yaptığınızda sizin onlara davrandığınız kadar anlayışlı davranmazlar. Sizden kaynaklanmış hata deyip paranızı alırlar.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben aracı ilk aldığımda editionlarda vites altı kırmızı ledin zaten mevcut olduğunu öğrendim bu forumdan sonra balkan a gittim öyle bişey yok dediler sonra erdemirlere gittim hatta aracı servise bıraktım baktılar yok dedier sonra TARIK BEY le tanıştık bana gün verdi gittim tanıştık çay içtik öğle vaktine denk geldi yukarıda terasta yemek ısmarladı ilgilendi aracımla orjinali gibi yaptı yıkattı teslim etti beş kuruşta para almadı :))) bidahaki g,d,şime eli boş gitsem ayıp olcak valla :)

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir calisanin hatasini servise yüklemenin yanlis olduguna katilmiyorum. Is hayatinda birey yoktur, takim vardir. Birey hata yaparsa takim batar. Bireylerden takim lideri sorumludur.

Bir calisanin hatasi yüzünden zarara girildiginde önce büyük baslar kesilir.

Odak calisanlari kesinlikle o calisanin arabalari nasil kullandigini görmüstür. Buna ragmen önlem almadilarsa bu önce amirinin, sonra tüm servisin sorumlulugundadir.

Maalesef hizmet sektöründe  %100 müsteri memnuniyeti saglayamazsaniz, basarili degilsiniz. Servis benim aracima cok güzel bakim yapmis, fakat koltuga oturan eleman yag bulastirmis, ya da tamponu sürtmüs. Bu durumda servisten memnun olarak kafaniz rahat ayrilabilir misiniz?

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu her marka ve model de oluyor bu adı üzerinde KAZA , benimde aracımda servis tarafından verilen bir zarar sonrası benzer durum yaşandı , bundan 6 ay kadar önce . Test sürüsü esnasında , kavşak dönüşü icin beklerken bir Jetta araca sürtüyor ve kaçıyor . Araçta 20 cm bir çizik oluşuyor .

Haber verildi , gittik aracın yanına , servis aracın plakasını aldığını ancak benim bir sucum olmadığından adli yollara gitmeden mağduriyetimi gidereceklerini söylediler . Orta yolu bulduk , 2 adet bakım hediyesi verildi , bunun yanında zarar gormuş yerin boya yapılmadan onarımı gerçekleşti . Zararım olmaması adına ve belli olmadıgı icin servis kayıtlarına da işlenmedi , yani dışarıdan bakıldığında o bölge de sanki tas vurmuş gibi bir nokta var sadece .

İki adet Mercedes bakımı aldık  dancee neyse sonrasında ise servis çalışanları ile muhabbetimiz de ilerledi , araca yapılan retrofitler de ciddi iskontolar %15 , işçiliklerde alınmayan ücretler oldu 200 lu 300 lu rakamlar . Aslında kötü olan bir olay , sonrasında cok yararlı oldu adımıza :)

şahsi fikrim Odak ve Tarık bey forumda okuduğum gibiler ise sizi mağdur etmezler , en azından bakım hediyesi vs ile zararınız giderilir . Deger kaybı bir sekilde giderilmelidir .