Opel Odakta aracımın başına gelenler..

om3r34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar forumunuzu bir ay önce astra aracımı aldıgımda keşfetmiştim ve suana kadar gerçekten bir cok konuda yardımcı oldu öncelikle bunun için sizlere teşekkür etmek istiyorum. Gelelim asıl başıma gelen talihsizliklere.. 2013 opel astra j aracımı çiziksiz boyasız çok temiz bir şekilde almiştım ve aracım gerçekten her yönüyle cok temizdi ve memnundum. 12.000 km de olan aracıma necvox android navigasyon taktırmak için opel odak a götürdm ve götürmüşken 15000 bakımınıda aradan cıkarıym dedim. Serviste cok güzel ilgi ve alaka ile karşılandım ve aracı servise bıraktım. Aracı teslim almaya gittigmde ödemeleri yaptım ve araç geldiginde tam bir hayal kırıklıgı yaşadm necvox un andorid siz cihazı aracıma takılmış napcaz derken bi baktım arka camurluk içine göçmüş kapıda çizik ve kapı kolundada o şekilde boya kalkması mevcut.. sonrasında serviste bunların hepsinin telafi edilecegini söylediler ve bugun tekrardan cihazn degişmesi ve vurulan yerlerin onarımı için tekrardan bıraktm.. Size sorum bu konu hakkında daha önce tecrübesi olan arkadaslarımız varmı burda? yada böyle bi durumda araç yapıldıktan sonra herangi bir yasal sürec içerisine girmem mantıklı mı sonuçta aracımn degeri düştü sizce ne yapmalıyım? şimdiden ilginize çok teşekkür ediyorum..

Ekli dosyalar

• 20131106_095147.jpg
    20131106_095147.jpg
    144.8 KB · Görüntüleme: 14

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Odakta aracımın başına gelenler..

Boyanmadığı sürece ki çok birşey yok gibi görünüyor bir sorun olmaz ama boyanırsa ister istemez değer kaybı olur arka çamurluk olduğu için fazla kayıp olmaz ama yinede satarken yazmanız gerekir tertemiz yerine arka çamurluk sürtmeden dolayı boyalı vs gibisinden.
Aracınız eskisi gibi boyasız yapabiliyorlarsa yasal birşeye gerek yok ancak boyanır veya başka birşey olursa bence hem değer kaybını direk ilk servisten isteyin anlaşamazsanız mahkemeye verin.

legendsforever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende aracımı 15000 bakımı için ODAK 'a götürdüm ve ordaki aracı süren görevli vatandaşların nasıl araba kullandıklarına dışarda beklerken gözümle şahit oldum. Ya arkadaş emanet mal biraz dikkat et biraz efendi gibi sür, nerde... Vatandaşın aragaz atıp patinaj yapmadığı kalıyo küçücük yerde. Sanarsın eleman kırk yıllık rallici, profesyonel şöför..

O kadar ilgilen o kadar müşteri memnuniyeti diye yırt parçala kendini, sonra aracı çekmekle görevli arkadaşların ralli yapsın o ufacık otoparkta. Yazık samimi söylüyorum yazık. Odak 'ın bu tip insanlardan kurtulması lazım..

Çok geçmiş olsun bu arada. Allah yardımcınız olsun.

om3r34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Boyanmadığı sürece ki çok birşey yok gibi görünüyor bir sorun olmaz ama boyanırsa ister istemez değer kaybı olur arka çamurluk olduğu için fazla kayıp olmaz ama yinede satarken yazmanız gerekir tertemiz yerine arka çamurluk sürtmeden dolayı boyalı vs gibisinden.
Aracınız eskisi gibi boyasız yapabiliyorlarsa yasal birşeye gerek yok ancak boyanır veya başka birşey olursa bence hem değer kaybını direk ilk servisten isteyin anlaşamazsanız mahkemeye verin.

Evet boyanmasa sıkıntı olmazdı belki ama malesef boya kalkıkları oldugu için çamurluk, kapının küçük bi kısmı ve kapı kolu boyanıcak.. Resimde cok net belli olmuyo boya kalkıkları

om3r34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

legendsforever link' Alıntı:
Bende aracımı 15000 bakımı için ODAK 'a götürdüm ve ordaki aracı süren görevli vatandaşların nasıl araba kullandıklarına dışarda beklerken gözümle şahit oldum. Ya arkadaş emanet mal biraz dikkat et biraz efendi gibi sür, nerde... Vatandaşın aragaz atıp patinaj yapmadığı kalıyo küçücük yerde. Sanarsın eleman kırk yıllık rallici, profesyonel şöför..

O kadar ilgilen o kadar müşteri memnuniyeti diye yırt parçala kendini, sonra aracı çekmekle görevli arkadaşların ralli yapsın o ufacık otoparkta. Yazık samimi söylüyorum yazık. Odak 'ın bu tip insanlardan kurtulması lazım..

Çok geçmiş olsun bu arada. Allah yardımcınız olsun.

Evet gerçekten öyleler ufacık alanlarda araç sahiplerinin kullanmayacagı şekilde kullanıyolar, bende aracı beklerken sizinle aynı şeyleri içimden geçirdim hatta aracın teslimi gecikince öyle bi servisi otoparkı falan geziyim dedim belki görürüm arabamı diye ama bulamıyınca ödemeyi yapıp dinlenme salonunda beklemek zorunda kaldım ve gerçektende içimden geçenler gerçek oldu şok oldum görünce.. Malesef durum böyle cok sorumsuzca davranıyolar araçlara.. Çok teşekkürler..

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖ncelikle çok geçmiş olsun, 28 Ekim tarihinde ben de aracımı Odak'a servise götürmüştüm. ֖ncelikle ilgi alaka çok iyiydi zaten ben de Sizin gibi forumdan öneri üzerine gitmiştim. Araç servis alanına alınmıştı ve ben şikayetlerimi servis yetkilisi Tarık Bey'e anlatırken bir çalışan aracımı başka bir araca yol vermek için hareket ettirdi, arkadaşın kullanma şeklinden dolayı zaten dikkatim araca yönelmişti, aracı yerine yeniden getirirken ( aynı zamanda telefon ile konuşuyordu ) gözümün önünde dur dememe kalmadan sol arka çamurluğu duvara sürttü. Bende boya hiç kalkmadı ama sizinki kadar olmasa da çamurlukta ezilme ve bir kaç küçük çizik oldu. Hemen servis işlemleri başlamadan kaporta bölümüne götürdüler, bir miktar düzeltmişler ama hala çamurlukta bakınca göze çarpan bir dalgalanma var. Ben tavsiye üzerine gittiğim için ve servise gitme amacım olan şikayet konularımdaki yardımlarından memnun kaldığım için konuyu uzatmadım.
Servis yetkilisi aracın pasta cila ve boya korumaya ihtiyacı olduğunu söylemişti ( aracı 1 ay önce 2. el aldım ve gerçekten ihtiyacı var) yaşanan bu sıkıntıdan dolayı kendileri 250TL olan bu işlemi 150TL'ye yapacaklarını ve bu işlem sırasında çamurluktaki dalgalı kısmı bir miktar daha düzelteceklerini söylediler. Henüz bütçem uygun olmadığı için yaptıramadım. Ayrıca dün de Odak'tan memnuniyet anketi için aradılar, kendilerine servisten memnuniyetimi ve başıma gelen bu olayı anlattım.
Odak'ta yaşanan bu iki olay umarım münferittir ve bir an önce ilgililer uyarılır, yoksa sırf bu nedenle çok iyi olan imajları lekelenir ve müşteri kaybı yaşarlar.

Maalesef araca her bindiğimde gözüm ister istemez aracın sürtüldüğü noktaya gidiyor  :(  

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence dava edin böyle şeylere sustukça daha da ilgisiz davranacaklardır bu ne laubalilik ben olsam direk aracınızın değer kaybına uğratılmasından ve bu olayın tarafınıza söylenmemesinden yola çıkarak mala zarar verme ve müşteriyi kandırma yada adını ne koyarsanız o konuda hakkınızı arayın derim.saygılar

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tarık başkan gerçekten sıkıntı var bu işe bir el at.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Tarık başkan gerçekten sıkıntı var bu işe bir el at.

Merhaba Ömür, zaten Tarık Bey olmasaydı orada hem elemana hem servise çok farklı davranırdım, Tarık Bey'in ilgi alakası ve Bülent Bey'in selamı ile gittiğim için konuyu uzatmadan kapattım.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Merhaba ֖mür, zaten Tarık Bey olmasaydı orada hem elemana hem servise çok farklı davranırdım, Tarık Bey'in ilgi alakası ve Bülent Bey'in selamı ile gittiğim için konuyu uzatmadan kapattım.

Bülent'i demeyeydin iyidi kendisini çok sevmez tarık ayıp olmasın diye mecburen konuşuyor ama neyse olan olmuş.  005hihih 011zaa