Opel Astra HB III Clasic Essentia Sorularım var yardım

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapısal jant var bende essentia olduğundan kapaklı o ses yapan var mı? sürekli döşeme taşlı yollarda kullanıyorum şehir içinde yokuş inerken duyuyorum inceden şimdi ya plaka ya kapak ikisinden biri anlayamadım daha

aracınızdaki jantlarda kapakmı var benim bildigim kapak degil ama ?? bu arada o sesi fren balataları yapıyor.diskler one dogru megillenince titreşim yapar gibi ses yapıyor.özellikle taslı yollarda.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir şeyi merak ettiğimden soruyorum 2013 honda cıvic ile aynı yakıtı yakıyor demişsiniz peki aynı yakıtı yaktığı anda performan olarakta aynı performansı veriyor mu yoksa hondanın performansı daha mı fazla?
yanlış anlamayın sadece merakımdan soruyorum
Estağfirullah ya,neden yanlış anlayayım.Sonuçta forum sitesi,hepimiz bilgilerimizi paylaşıyoruz. :)
Aşağı yukarı aynı yakıyor demiştim.Aslında Civic,Astra'ya göre çok az daha fazla yakıyor karşılaştırmalarımızda.Ancak bunu bilerek yazmamıştım buraya,taraflı olduğum falan sanılmasın diye,malum Opel forumu.Performans olarak açıkça bir fark görecek kadar yarış falan yapmadık caddelerde.Yine de Civic çok az daha iyi bu konuda,hakkını yemek yanlış olur.Ancak,fazladan 10 beygiri var,jantı küçük,15 jant var,kısa mesafe için avantaj sonuçta.10 beygir fazla ama jant küçük olmasına rağmen onlarda yakıt dengesini pek kuramamış.Astradan fazla yaktığı bir gerçek.Yani verdiği azcık fazladan performansın karşılığını da alıyor araç sahibinden. :D

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
estağfirullah ya,neden yanlış anlayayım.sonuçta forum sitesi,hepimiz bilgilerimizi paylaşıyoruz. :)
aşağı yukarı aynı yakıyor demiştim.aslında civic,astra'ya göre çok az daha fazla yakıyor karşılaştırmalarımızda.ancak bunu bilerek yazmamıştım buraya,taraflı olduğum falan sanılmasın diye,malum opel forumu.performans olarak açıkça bir fark görecek kadar yarış falan yapmadık caddelerde.yine de civic çok az daha iyi bu konuda,hakkını yemek yanlış olur.ancak,fazladan 10 beygiri var,jantı küçük,15 jant var,kısa mesafe için avantaj sonuçta.10 beygir fazla ama jant küçük olmasına rağmen onlarda yakıt dengesini pek kuramamış.astradan fazla yaktığı bir gerçek.yani verdiği azcık fazladan performansın karşılığını da alıyor araç sahibinden. :d

teşekkür ederim

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızdaki jantlarda kapakmı var benim bildigim kapak degil ama ?? bu arada o sesi fren balataları yapıyor.diskler one dogru megillenince titreşim yapar gibi ses yapıyor.özellikle taslı yollarda.
''Essentia'' modelinde kapak var ancak bunu gizlemeyi çok güzel başarmışlar.Kapak ve kapak altındaki jantın tasarımını ona göre yapmışlar ve dışarıdan bakınca fark edilmiyor.
''Essentia Konfor Paketli'' modelinde ise 10 kollu hafif alaşımlı jant var.

demon26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Honda Civic de, 102 ps Jetta-Octaviada her daim Astra 1.6 dan fazla yakar.
1.2 Tsi motorların bile yakıt tüketimi 1.6 atmosferikten fazladır.
Bu tarz yorumları hep duyarım yakın çevremdende, ama kendileri söylemez ne kadar gerçekte tükettiklerini.
2008 102 ps 1.6 Bora sahibi bir akrabam aracı satınca bir göbek atmadığı kalmıştı, şehir içinde nerdeyse 12/13 lt tüketiyor.
Ben Astrayı yeni aldım.
Bir önceki aracım 2005 model Chevrolet kalos tu. 1.2
aracın boş ağaırlığı 1050 kg dı fakat yakıt tüketimi olarak hem şehir içinde hemde sehir dışında Astra 1.6 dan fazlaydı.Motor teknolojisindenmi kaynaklanıyor artık yoksa motor kasaya yetersizmi geliyor bilemiyorum.Astradan memnun kalırsınız özellikle yakıt olarak.
Uzun yolda 1.6 Astra ile 520 km yol yaptım.İzmir Aydın otobanında 160/170 km ile geçtim.520 kmde ortalama tüketimim 6,3 lt oldu.
Bence yakıt tüketimini göz önünde bulundururken , aracın ağırlığı, kullanış amacı , gittiğiniz yol-trafik durumunuda göz önünde bulundurmakta fayda var.
Jetta, Bora , Passat, Octavia 1.6 102 Bg liklerin , test ortamlarında bile yakıt tüketimleri 10lt civarlarında geziniyor.
Honda Civic kullanıpda az yakıyordiye henüz rastlamadım.
yılda 5000 km yapan Ablam bile 2012 Civicini satıp Megane aldı, nedenide aşırı yakıt tüketimi.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Honda Civic de, 102 ps Jetta-Octaviada her daim Astra 1.6 dan fazla yakar.
1.2 Tsi motorların bile yakıt tüketimi 1.6 atmosferikten fazladır.
Bu tarz yorumları hep duyarım yakın çevremdende, ama kendileri söylemez ne kadar gerçekte tükettiklerini.
2008 102 ps 1.6 Bora sahibi bir akrabam aracı satınca bir göbek atmadığı kalmıştı, şehir içinde nerdeyse 12/13 lt tüketiyor.
Ben Astrayı yeni aldım.
Bir önceki aracım 2005 model Chevrolet kalos tu. 1.2
aracın boş ağaırlığı 1050 kg dı fakat yakıt tüketimi olarak hem şehir içinde hemde sehir dışında Astra 1.6 dan fazlaydı.Motor teknolojisindenmi kaynaklanıyor artık yoksa motor kasaya yetersizmi geliyor bilemiyorum.Astradan memnun kalırsınız özellikle yakıt olarak.
Uzun yolda 1.6 Astra ile 520 km yol yaptım.İzmir Aydın otobanında 160/170 km ile geçtim.520 kmde ortalama tüketimim 6,3 lt oldu.
Bence yakıt tüketimini göz önünde bulundururken , aracın ağırlığı, kullanış amacı , gittiğiniz yol-trafik durumunuda göz önünde bulundurmakta fayda var.
Jetta, Bora , Passat, Octavia 1.6 102 Bg liklerin , test ortamlarında bile yakıt tüketimleri 10lt civarlarında geziniyor.
Honda Civic kullanıpda az yakıyordiye henüz rastlamadım.
yılda 5000 km yapan Ablam bile 2012 Civicini satıp Megane aldı, nedenide aşırı yakıt tüketimi.

2008 yılında Bora yoktu ayrıca boralardaki 102 hp motor 8 valf olan agır bir motordu.benim 2004 boram 16 valf 105 hp idi ve ş.içi tüketimim 10 lt gecmiyordu.

ayrıca şuanda 1,6 102 hp 8 valf jettam ve 1,6 115 hp 16 valf astram var.iki aracıda aynı güzergahlarda kullanıyorum.uzun yolda yapıyorum şehir içide.

jettamın ortalama tüketimi 7,8 lt iken
astramın ortalama tüketimi 9,8 lt..

ayrıca jettalardaki 102 hp 8 valf motor inanılmaz seri bir motordur kullanan bilir.jettada gaza dokunmak yeter ve anlık tüketim 20leri pek gecmez.ancak astra sahipleride bilir, astra ile gaza basmak 30lara 35 litrelere fırlatır..astralardaki 115 hp motorun pekte verimli performansa yönelik oldugunu düşünmüyorum.

iki aracta benim ve dediginiz gibi jetta oktavia herzaman astra 1,6dan fazla yakar sözünü dogru bulmuyorum.cünkü degerlerim ortada ;)

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapısal jant var bende essentia olduğundan kapaklı o ses yapan var mı? sürekli döşeme taşlı yollarda kullanıyorum şehir içinde yokuş inerken duyuyorum inceden şimdi ya plaka ya kapak ikisinden biri anlayamadım daha

Ön fren kaliperlerinin piminden geliyor o ses. Sorun oluşturmaz ama servise gidip, fren kaliperlerinden şıkırtı geliyor derseniz çözerler.

cemalcomert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kasım ayında aldım 1.6 115 hp ilk başlarda hantal gibiydi 4500 km den sonra istanbul - mugla - afyon arası uzun yol yaptım şimdi şehir içinde atik duruyor 8 9 litre arası yakmakta çok zorlamadım aracı

ekinoks01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun hocam bende de konfor paketi var nisanda aldım 2013 model. daha önce forumda yazmıştım. hırıltı yapıyor diye linki burada
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=97193
neyse aracı aldım kayseriden aldığım bayiye baktılar test ettiler bir sorun yok dediler. sürerken düşük viteste ve düşük devirlerde sanki ekzoz patlak gibi ses geliyor. ilk başlarda hissetmedim. ve halen böyle devam ediyorum. yakıt konusunda emin ol düşecektir. ben kayseride lpg taktıracağım ve garanti bozulmayacak.servis kendisi takacak.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun hocam bende de konfor paketi var nisanda aldım 2013 model. daha önce forumda yazmıştım. hırıltı yapıyor diye linki burada
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=97193
neyse aracı aldım kayseriden aldığım bayiye baktılar test ettiler bir sorun yok dediler. sürerken düşük viteste ve düşük devirlerde sanki ekzoz patlak gibi ses geliyor. ilk başlarda hissetmedim. ve halen böyle devam ediyorum. yakıt konusunda emin ol düşecektir. ben kayseride lpg taktıracağım ve garanti bozulmayacak.servis kendisi takacak.
Kadir Abi,o hırıltı sesi normal.Aynı araca sahibiz.Hatta ben o sesi seviyorum,dar sokaklarda cam açıkken güzel yankı yapıyor. :dil:
Daha önce de Astra G vardı 1.6 Twinport,aynı ses onda da vardı.Sanırım motorun kendi yapısal özelliğinden kaynaklanıyor.