Opel Astra HB III Clasic Essentia Sorularım var yardım

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şefim bak arabadan inan anlamam ama 2 defa 0 km araba aldım, ikiside dizeldi ve araba 10000 km ye gelene kadar garip garip davranıyor hatta yakıt tüketimi çoktu, şimdiki arabam astra h 2011 1.3 12000 km yakıt tüketimi inanılmaz azaldı desem sanırım kimseyi inandıramam ama araba 10000 km doldurunca sanki değişiyor yani. Ben bu durumu ağır iş makinaları motor ustası ile konuştum. Oda onay verdi uzun uzun anlattı bana ama ne hatırlıyorsun diye sor bilmiyorum :D çünkü teknik terim bilmiyorum unutuyorum. Ama 10000 km yi geçsin arabanda çok fark edecek haberin olsun.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sıcakken rölantide 0,8 lt gösteriyor. Octavia 0,5 lt idi. Tıkalı mı açık mı derken neresi anlamadım ama herhangi bir hata kodu yok. Dün mesajı yazdıktan sonra biraz daha araştırdım evet 3000 km den sonra daha randumanlı olduğunu birkaç yerde daha okudum hatta motorda titreme olabilir yüksek hızlarda onlarda düzeliyor diye okudum. Biraz binelim bakalım açılacak mı? Bayramdan sonra bir uzun yolum var zaten 3000 km orada yaparım sanırsam birazda devirli kullanırım olmazsa açılsın diye :)

0,8 ise normal arabanın çekişinin artması diye bir şey yok şimdi neyse performansı 10 bin km de o olacak
bazı arkadaşlar artıyor diyor bence biraz arabaya alışıyor insan birazda psikolojik olabilir
ama aracı arada 1. Vitesten itibaren 6000 devire kadar basarsanız belki performansa katkısı olabilir yoksa 3000 devire kadar 50 bin km de yapılsa performansta bir değişiklik olacağını sanmıyorum

aspiranko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman daha çokk beklerim ben çünkü öğretmenim ve okul açıkken dönemde ayda en fazla 500 bilemedin 600 km yapıyorum yazı da eklersek 10000 km falan yıllık dolayısıyla seneye beklerim 10000 km için ama alışma olduğu doğru giderek alışıyorum.

camsihli

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun

aspiranko öncelikle aracın hayırlı olsun bende mayısta aldım sis farı , yol bilgisayarı ve hız Sabitleyici taktırdım. dediğin gibi beygir yüksek ama öyle koltuğa yapıştırmıyor. bu araçta beygiri hissetmenin tek yolu yüksek devirde kullanmakmış(servis dedi).

Yakıtı normal o kadar abartı değil. Uzun yolda ortalama 6,00 yakıyor.
şehir içi 9 lt yakıyor. Bir de bende servise sordum bu araçlarda motor açama diye bir şey yokmuş. Hırıltıdan bahsetmişsiniz bu araçların motor yapısında varmış bunu da servis dedi ama bu hırıldıya dikkat et sadece 3000 devire bir çizgi varken çıkıyor, onun dışında ses gelmiyor.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hızlanmak istediğinizde araç gaza basınca birden hızlanmıyor ve zorlanıyormuş gibi o hırıltılı boğuk sesi çıkarıyor ben sorduğumda normal dediler ama bence normalse de kronik bir sorun bence yapmamalı tamam araç ani hızlanamayabilir ama ses çıkarması hiçte normal değil
ben arabanın motoru haricinde her şeyinden memnunum diyebilirim ama motoru maalesef beklenenin çok altında

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı araçtan bizde de var.Astra F ve Astra G den sonra üçüncü Astramız da Astra H oldu.Üçünü de kullanmış ve halen kullanan biri olarak,Astra H'nin performansı bana göre gayet iyi.Hem de kasası diğerlerinden daha ağır ve jantları da büyük ve lastik tabanı geniş olmasına rağmen.Tabi bu kişisel görüştür ama hani bir söz vardır ''Yiğidi öldür,hakkını yeme'' diye.Piyasada ki birçok araca rahatlıkla kafa tutabiliyorum ve verdiğimiz paraya göre gayet iyi bir güç sunuyor.
Hızlanmaya gelince,yakıt ekonomisi sağlamak için belli bir devre kadar motor tam güç vermiyor.Yani devir çok düşük iken ani tepki vermeyebiliyor ama bu bence öyle aman aman bir tepkisizlik süresi değil.Tabi buna rağmen yakıt az yakıyor diyemem ama çokta değil.Sonuçta 1.6 motor 115 hp benzinli bir araç kullanıyoruz.Bir tanıdığımda 2013 Honda Civic var,beraber yaptığımız denemelerde aşağı yukarı aynı yakıyor iki araçta.
Hırıltı sesi de galiba bir tek benim hoşuma gidiyor.Aracı camlar açık kullanmayı pek sevmem ama sürekli geçtiğim parke taşlı ve dar bir yol var,orada camları açıyorum ve 2. yada 3. viteste hafiften gaza yüklenince o hırıltı çok güzel yankı yapıyor. :D

Son düzenleme:

camsihli

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Aynı araçtan bizde de var.Astra F ve Astra G den sonra üçüncü Astramız da Astra H oldu.Üçünü de kullanmış ve halen kullanan biri olarak,Astra H'nin performansı bana göre gayet iyi.Hem de kasası diğerlerinden daha ağır ve jantları da büyük ve lastik tabanı geniş olmasına rağmen.Tabi bu kişisel görüştür ama hani bir söz vardır ''Yiğidi öldür,hakkını yeme'' diye.Piyasada ki birçok araca rahatlıkla kafa tutabiliyorum ve verdiğimiz paraya göre gayet iyi bir güç sunuyor.
Hızlanmaya gelince,yakıt ekonomisi sağlamak için belli bir devre kadar motor tam güç vermiyor.Yani devir çok düşük iken ani tepki vermeyebiliyor ama bu bence öyle aman aman bir tepkisizlik süresi değil.Tabi buna rağmen yakıt az yakıyor diyemem ama çokta değil.Sonuçta 1.6 motor 115 hp benzinli bir araç kullanıyoruz.Bir tanıdığımda 2013 Honda Civic var,beraber yaptığımız denemelerde aşağı yukarı aynı yakıyor iki araçta.
Hırıltı sesi de galiba bir tek benim hoşuma gidiyor.Aracı camlar açık kullanmayı pek sevmem ama sürekli geçtiğim parke taşlı ve dar bir yol var,orada camları açıyorum ve 2. yada 3. viteste hafiften gaza yüklenince o hırıltı çok güzel yankı yapıyor. :D

Çok doğru söylemişsin parasına göre hakkını veriyor.

Bendeki hırıltı sadece 3000 devire bir çizgi kala geliyor 3000 deviri geçince kesiyor. Servise sordum adamlar ilk başta anlamadı, çok dikkat edince anlaşılıyor. belki de ilerde kesilir km4000oldu.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu hırıltı galiba biraz da motorun sisteminden ya da özelliğinden kaynaklanıyor.Daha önce ki araç 2008 Model Astra G kasaydı.O da 1.6 Twinport motora sahip bir araç.Aynı sesi o da yapıyordu belli devir aralığında.
İleride de kesileceğini sanmıyorum,eski araç 72000'deydi ama kesilmedi o ses. :dil:
Şimdi ki de 5500 civarında,halen devam ediyor.Yapsın ya,o kadardan bir şey olmaz,böyle dediğiniz devirlerde gaza hafiften basınca falan güzel oluyor sanki. :dil:

aspiranko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapısal jant var bende essentia olduğundan kapaklı o ses yapan var mı? sürekli döşeme taşlı yollarda kullanıyorum şehir içinde yokuş inerken duyuyorum inceden şimdi ya plaka ya kapak ikisinden biri anlayamadım daha

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir şeyi merak ettiğimden soruyorum 2013 honda cıvic ile aynı yakıtı yakıyor demişsiniz peki aynı yakıtı yaktığı anda performan olarakta aynı performansı veriyor mu yoksa hondanın performansı daha mı fazla?
yanlış anlamayın sadece merakımdan soruyorum