Opel 1.6 cdtı Motorlardaki Triger Ses Sorunu

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben değişim yaparken araç 102 bin km civarı idi pelerler kırılmamıştı kurma dişliside bozulmamıştı ama o zaman bunu Türkiye’de ne yaptıran vardı nede sağlıklı bir bilgi vardı bugün dahi sağlıklı bilgi var sayılmaz tek conta ekleyip daha deneyen görmedim Türkiye’de yurtdışında contayı tek olarak ekleyip başarılı olanlar var bildiğim kadarı ile ancak ben riske girmeyerek tüm seti değiştirmeyi tercih ettim çünkü değişimi tek conta ile yaptığımda başka biryerde sorun olması durumunda (zincir,kurma dişlisi yada peletlerde) ikinci bir işçilik vererek hem maddi hem manevi yorulmak istemedim hatta conta işe yaramıyor boşa kürek çekiyorum diye vazgeçmek bile aklımdan geçecekti

Ben elimden geldiğince bilgiyi paylaştım ticari düşünmedim insanlara faydalı olmak adına takdir sizlerin ancak davada şahitlik yapacak araç kullanıcıları lazım yardımcı olacak arkadaşlar bana mail atarsa konuşuruz teşekkürler

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Öncelikle triger seti değişecekse contayı takmadan sakın değiştirmeyin çünkü hiçbir işe yaramıyor
Diğer konu ise eğer triger gergi paletleri kırılmamış,zincir uzayacak kadar km yapmamış,kurma dişlisi bozulmamış düşük km deki araçlarda sadece motorun yandaki Egr ve soğutucu altındaki kalan kapak açılarak gergi kütüğüne ulaşılıp conta değişimi yapılıyor
Turgay bey verdiğiniz kıymetli bilgiler için teşekkür ederim. Ben de @Guven Sıtkı abi gibi bakımda bu işi çözeyim inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Guven

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
benim arac 102.000 kmde. Zincir degisimi gergi paletleri kirilmamissa cok gerekli degil gibi o zaman
Benimki de 107binde. @Turgay.Türk bey'in de dediği gibi zincir değişimi, zincire bağlı ekipmanların sağlık durumuna göre değerlendirilir. 170binde insignia kullanan arkadaşımın hala zincir değişimine dair bir planı yok. 170bin çok tabi ama forumda gözlemlediğim kadarıyla kullanıcılar genelde 150bin km civarında zincir değişimi yaptırıyor. Bir aksilik olmazsa benim de düşüncem bu yönde. Tabi o zamana kadar, yıllardır fırsatını kolladığım kirli dizelden kurtulma fikrimi gerçekleştiremezsem.

• Beğen
Tepkiler: Guven

burakdmir

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
@Turgay.Türk merhabalar, naptiniz parça ise yaradi mi ses durumu nedir? Mahkemeden haber var mi?

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
@Turgay.Türk merhabalar, naptiniz parça ise yaradi mi ses durumu nedir? Mahkemeden haber var mi?
İyi günler dilerim dava için başvuru yapmaya adliyeye gittik direkt dava açamıyormuşuz tüketici hakem heyetine başvuru yapımamız gerekiyormuş sonuç olumsuz olursa dava açabiliyormuşuz tüketici hakem heyetine başvuru yaptım tüm belgeleri verdik ne zaman sonuçlanır bilmiyorum sonuç olumlu olursa davaya gerek kalmayacak tüketici hakem heyetinin kararı bağlayıcıymış takılan parça kesinlikle işe yarıyor bilginiz olsun

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
İyi günler dilerim dava için başvuru yapmaya adliyeye gittik direkt dava açamıyormuşuz tüketici hakem heyetine başvuru yapımamız gerekiyormuş sonuç olumsuz olursa dava açabiliyormuşuz tüketici hakem heyetine başvuru yaptım tüm belgeleri verdik ne zaman sonuçlanır bilmiyorum sonuç olumlu olursa davaya gerek kalmayacak tüketici hakem heyetinin kararı bağlayıcıymış takılan parça kesinlikle işe yarıyor bilginiz olsun
Bahsi geçen uyuşmazlık miktarı önemli 2022 itibariyle 15.430 tl üst sınırdır bu sınırı aşıyorsa tüketici mahkemelerine başvurulur.

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bahsi geçen uyuşmazlık miktarı önemli 2022 itibariyle 15.430 tl üst sınırdır bu sınırı aşıyorsa tüketici mahkemelerine başvurulur.
Doğru söylüyorsunuz yetkili serviste ben bu işlemi o günün şartlarında 7500 TL ücrete yaptırmıştım tüketici mahkemesine gerek kalmadı şimdilik hakem heyeti bir karar verecek karar ne zaman çıkar bilmiyorum ama olumsuzda çıksa tüketici mahkemesine itiraz edip sonuna kadar gitmeyi amaçlıyorum bekleyip göreceğiz

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Doğru söylüyorsunuz yetkili serviste ben bu işlemi o günün şartlarında 7500 TL ücrete yaptırmıştım tüketici mahkemesine gerek kalmadı şimdilik hakem heyeti bir karar verecek karar ne zaman çıkar bilmiyorum ama olumsuzda çıksa tüketici mahkemesine itiraz edip sonuna kadar gitmeyi amaçlıyorum bekleyip göreceğiz
https://www.turkiye.gov.tr/tuketici-sikayeti-uygulamasi linkten süreci takip edebilirsiniz 5 aya adar sonuç çıkıyor.

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et