Opel 1.6 cdtı Motorlardaki Triger Ses Sorunu

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Evet var aracın triger setini değiştirmek için bıraktım gergi otomatiğinin arkasına opelin sonradan ürettiği metal contayı taktık cumartesi aracımı teslim alıyorum inşallah
Merhaba, conta montajı sonrasında izlenimlerinizi bizlerle paylaşır mısınız? Ses kesildi mi? Göze çarpan herhangi bir farklılık oluştu mu? Bu conta değişimi kolay mı yoksa triger seti değişimi gibi meşakkatli mi? Eğer triger seti değişimi gibi bir işçilik gerekiyorsa 70-150bin km aralığındaki araçlarda belirti vermesini beklemek yerine triger seti de değiştirilmesi iki kez aynı işçiliği ödememek adına daha mantıklı olacaktır. Bu contayı temin etmenin bir yolu var mı yoksa sadece tanıdık vasıtası ile mi temin edebiliyoruz? Herkesin yurtdışında tanıdığı yok çünkü. Edindiğiniz bilgi ve izlenimleri bizlerle paylaşırsanız herkes faydalanır.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, ustalar videonun 6. Dakikasında contanın nereye takıldığını gösteriyor.

Ben kendi ustamı aydınlattım konu hakkında, parça teminini araştıracak, sizler de çevrenizdekileri bilgilendirin arkadaşlar.

İnşallah birileri bu parçayı makul fiyatla ülkemize de getirir de herkes faydalanır.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba, conta montajı sonrasında izlenimlerinizi bizlerle paylaşır mısınız? Ses kesildi mi? Göze çarpan herhangi bir farklılık oluştu mu? Bu conta değişimi kolay mı yoksa triger seti değişimi gibi meşakkatli mi? Eğer triger seti değişimi gibi bir işçilik gerekiyorsa 70-150bin km aralığındaki araçlarda belirti vermesini beklemek yerine triger seti de değiştirilmesi iki kez aynı işçiliği ödememek adına daha mantıklı olacaktır. Bu contayı temin etmenin bir yolu var mı yoksa sadece tanıdık vasıtası ile mi temin edebiliyoruz? Herkesin yurtdışında tanıdığı yok çünkü. Edindiğiniz bilgi ve izlenimleri bizlerle paylaşırsanız herkes faydalanır.
Öncelikle iyi akşamlar metal contayı araca eklemek kolay motoru indirmeye gerek kalmıyor Akü ve Egr ünitesinin olduğu yerde yandan kapak açılarak değişimi yapılabiliyor ben garanti olsun diye tüm setle berber değişimini yaptırdım arabayı satmak gibi bir niyetim yok birde dava açıp hakkımı aramayı düşünüyorum en azından yapmış olduğum masrafı alabilmek ve emsal olması açısından

ilk izlenim araçtaki ses tamamıyla kesildi artık ses yok yaklaşık 10 gündür aracı çocuğun okulu iş ve ev arası kullanıyorum şimdilik problem yok

Ben ürünü Almanya’dan getirtirdim elimde 1 adet fazladan var isteyen olursa numarasını yada mail adresini yazsın iletişim kurar konuşuruz

Şuan Opel bu parçayı servis yada bayi yolu ile getiremiyorum diyor ben Opel Mar ve odakla görüştüm illa getir
Öncelikle iyi akşamlar metal contayı araca eklemek kolay motoru indirmeye gerek kalmıyor Akü ve Egr ünitesinin olduğu yerde yandan kapak açılarak değişimi yapılabiliyor ben garanti olsun diye tüm setle berber değişimini yaptırdım arabayı satmak gibi bir niyetim yok birde dava açıp hakkımı aramayı düşünüyorum en azından yapmış olduğum masrafı alabilmek ve emsal olması açısından

ilk izlenim araçtaki ses tamamıyla kesildi artık ses yok yaklaşık 10 gündür aracı çocuğun okulu iş ve ev arası kullanıyorum şimdilik problem yok

Ben ürünü Almanya’dan getirtirdim elimde 1 adet fazladan var isteyen olursa numarasını yada mail adresini yazsın iletişim kurar konuşuruz

Opel bu parçayı getiremiyor ben Opel Mar ve odakla görüştüm bana söylenen cevap fiyat veremiyoruz parça kataloğunda yokmuş bu parça ve sipariş verilirse 1 yada 1.5 ayı bulur diyorlar onların yalancısıyım ne kadar gerçek bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Hasip

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et

Şuan Opel bu parçayı servis yada bayi yolu ile getiremiyorum diyor ben Opel Mar ve odakla görüştüm illa getir

Opel bu parçayı getiremiyor ben Opel Mar ve odakla görüştüm bana söylenen cevap fiyat veremiyoruz parça kataloğunda yokmuş bu parça ve sipariş verilirse 1 yada 1.5 ayı bulur diyorlar onların yalancısıyım ne kadar gerçek bilmiyorum
Detaylı açıklamalarınız için teşekkür ederim. Ben de sonuç alacağımı pek sanmıyorum ama Adana'ki bayi ile parça temini konusunu görüşeceğim. Bir de kronik arıza ile ilgili Opel Türkiye'ye bir şikayet kaydı oluşturmayı düşünüyorum. Aslında bir çok kişi bunu yaparsa belki en azından parçayı getirip montajını yapmaya başlarlar.

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Detaylı açıklamalarınız için teşekkür ederim. Ben de sonuç alacağımı pek sanmıyorum ama Adana'ki bayi ile parça temini konusunu görüşeceğim. Bir de kronik arıza ile ilgili Opel Türkiye'ye bir şikayet kaydı oluşturmayı düşünüyorum. Aslında bir çok kişi bunu yaparsa belki en azından parçayı getirip montajını yapmaya başlarlar.
Daha öncede paylaştım sosyal mecrada farklı forum sitelerinde bu bilgiyi yayalım ben genel merkezle görüştüm kaydım var servise yönlendiriyorlar servis teknik bültenin Türkiye’de yayınlanmadığını söylüyor böyle bir parça olmadığını söylüyor Türkiye için genel merkeze bu araç yurt dışından ithal edildi oradaki üretimden bir farkı varmı yoksa Avrupa’daki araçlara bu bülten yayınlanmış uygulanıyor garanti kapsamında bizde neden uygulanmıyor dediğimde düzgün bir yanıt alamadım umurlarında değil kısacası

Yaklaşık 1 ila 3 ay aracı dinleme ve deneme sürecinin sonunda hem aracı test edeceğim süreçde ses tekrarlamazsa dava açıp hak arama yoluna gideceğim avrupada kullanıcıların paraları kıymetli çünkü haklarını arayacaklar Opel sıkıntı yaşayacak çözüm üretmiş bizde ise kimseye birşey söylenmiyor yansıtılmıyor bilgi verilmiyor hatta cebimden vereyim parçayı temin edeyim diyorsun böyle bir parça Türkiye’de yok deniyor

Danıştığım avukatların tamamı bu davayı kazanırsın diyor kanıtların çok kuvvetli Avrupa’da uygulama var ve Opel parça üretmiş kod vermiş bülten yayınlamış numaralandırmış Avrupa’da parça var Türkiye’de yok gizli ayıplı ürün ve ürünün ayıbı kullandıktan belli bir zaman sonra ortaya çıkıyor kullanıcının hiçbir sorumluluğu yok tüm sorumluluk üretici ve satışını yapan firmada diyor

blues-

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba bu conta yı Türkiyede nisa otomotiv hüseyin usta bikaç araca takmış ancak ses kesilmeyenler olmuş. Ukraynada 2 usta bu sorunu farklı şekilde çözmüş ve 20 den fazla araca bu methodu uygulamış. 2 seneden beri aynı şekilde kullanılan araçları var. size video ve forum linklerini paylaşıyorum nasıl yapıldığını deflarca izledik şimdi bunu hüseyin ustayla ilk fırsatta deneyeceğiz. bu videonun 24. dakikasinda blok uzerinde yaglamanın nasıl çalıştığını gösteiyorlar. Kesin çözüm bu arkadaşlar hem palet hem zincir hemde kurma dişlisi denen parça bu şekilde yağlanıyor.

Son düzenleme:

blues-

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu videonunda 48. dakikasından sonrasını izlerseniz tam olarak yapılan işlemi görebilirsiniz.

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Doğrudur farklı çözüm yolları deneyenler var özellikle yurtdışında hangisi daha sağlıklı belli değil ancak Opel bu soruna özel çözüm üretmiş parça üretmiş takılan metal contanın yanındaki boşluk aynı görevi görüyor olabilir yağlama yapabilmesi için herneyse ben değişimini yaptırdım araçtaki ses kesildi şimdilik zamanla belli olur işe yarayıp yaramadığı

Birde çözüm için aranacak zaman,para ve emek kadar keşke hak arama yoluna gidilse firmalar böyle davranamaz bu işlemi yaptırdım dava açma yoluna gideceğim sorunun var olduğunu kabul eden bir firma var ancak uygulamayı türkiyeye getirmiyor parçayıda vermiyor sorun burda avukatlara danıştım bu işlemi tüm uygulamayı resmî yolla onların söylediği bültene bağlı kalarak yetkili serviste faturalı olarak yaptırdım dava sürecinde işimize yarasın diye deneyip göreceğiz bukadar para harcadık madem sonuna kadar gitme tarafındayım

• Beğen
Tepkiler: Guven

Gorkem07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
parça Türkiye Opel orjinal yedek parça satan 2 adet firmada mevcut satış fiyatı 950 TL civarında biginiz olsun.

• Beğen
Tepkiler: tayfux

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bilgiyi paylaşmak adına tekrar paylaşım yapma ihtiyacı duydum herkesin faydalanması açısından araca contayı takalı yaklaşık 1 ay kadar zaman geçti deneme ve dinleme sürecini tamamladık çok şükür aracımda ne soğukken ne sıcakken nede herhangi bir zamanda trigerden ses gelmedi

Bu süreçte conta kullanılmayan bir aracıda yakından takip etme imkanım oldu değişim yapıldıktan sonra ilk marşta dahi triger zincirinin sesi yaptığına şahit oldum anlaşılan conta bu sorunu çözüyor bilginiz olsun

Sıra geldi dava sürecini başlatmaya önümüzdeki haftada dava sürecini başlatıyorum inşallah tüm belge ve bilgileri toparladım olumlu bir gelişme olursa paylaşım yaparım tekrar