Opel 1.6 cdtı Motorlardaki Triger Ses Sorunu

bicakci54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GM takoz gergisine conta uretmiş nisa ot huseyın usta getırtmıstı. o conta ilk yağlamada zıncıre yağın ulaşmasını sağlıyormus ve ses yapmasını engelliyormus youtube hesabında bu konuyla ilgili vıdeo mevcuttu bı bakın isterseniz

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
GM takoz gergisine conta uretmiş nisa ot huseyın usta getırtmıstı. o conta ilk yağlamada zıncıre yağın ulaşmasını sağlıyormus ve ses yapmasını engelliyormus youtube hesabında bu konuyla ilgili vıdeo mevcuttu bı bakın isterseniz
Abonesiydim ama bildirimler kapalı olduğundan bu videosunu kaçırmışım. Video'da İstanbul'da bir oto parçacının bu contayı Türkiye'de ürettirdiğini öğrendim. Nette arama yaptığımda opel logolu orjinal parçanın 464tl'ye video'da bahsedilen oto parçacının ürettirdiği parçanın 67tl'ye satıldığını gördüm. Söz konusu oto parçacı (oto saygın) barbaros beyi girişimciliğinden ötürü buradan tebrik etmek istiyorum.
Bu da izlemek isteyenler için video linki:

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Aradaki fark ne ben anlamadım.
Vallahi ben de pek anlayamadım, çok bir detay vermemişler. Linkini paylaştığım vauxhall forumundaki bir üye parçayı sipariş ederken, parçadan iki çeşit olduğunu, hangisini istediğini sorduklarını söylüyor. Söz konusu forumda da bunu sormuş. Ben de denk geldim. Olayı anlayamayınca belki bilgisi olan olabilir diyerek sizlere danışmak istedim. Aslında pek te gerek kalmadı. @bicakci54 arkadaşımızın yönlendirmesiyle ulaştığım yerli parça iş görecek gibi geliyor bana. Fiyat farkı da çok. Nihayetinde yağ geri süzülmesin diye konulmuş bir conta.

Her ne kadar bu sorunu çözüp parçayı üretmeleri 9 sene sürmüş olsa da, Avrupa'da ücretsiz değişim yapıp Türkiye'de esamesini bile okumaslar da sağlık olsun ne yapalım.

Belki @Turgay.Türk bey bir sonuca ulaşır, bizlere de emsal teşkil eder.

Gerçekten yıllardır çok canımızı sıktı bu zincir mevzusu. Çok hevesimizi kaçırdı.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Vallahi ben de pek anlayamadım, çok bir detay vermemişler. Linkini paylaştığım vauxhall forumundaki bir üye parçayı sipariş ederken, parçadan iki çeşit olduğunu, hangisini istediğini sorduklarını söylüyor. Söz konusu forumda da bunu sormuş. Ben de denk geldim. Olayı anlayamayınca belki bilgisi olan olabilir diyerek sizlere danışmak istedim. Aslında pek te gerek kalmadı. @bicakci54 arkadaşımızın yönlendirmesiyle ulaştığım yerli parça iş görecek gibi geliyor bana. Fiyat farkı da çok. Nihayetinde yağ geri süzülmesin diye konulmuş bir conta.

Her ne kadar bu sorunu çözüp parçayı üretmeleri 9 sene sürmüş olsa da, Avrupa'da ücretsiz değişim yapıp Türkiye'de esamesini bile okumaslar da sağlık olsun ne yapalım.

Belki @Turgay.Türk bey bir sonuca ulaşır, bizlere de emsal teşkil eder.

Gerçekten yıllardır çok canımızı sıktı bu zincir mevzusu. Çok hevesimizi kaçırdı.
Ben yakın arkadaşımın aracına montaj yaptım garajımda ama hangisiydi hiç bilmiyorum. Ne farkı var acaba aklıma takıldı ucuz bişeyde değil alıp incelesem ikisinide siparişle geldi birde

• Beğen
Tepkiler: bicakci54

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ben yakın arkadaşımın aracına montaj yaptım garajımda ama hangisiydi hiç bilmiyorum. Ne farkı var acaba aklıma takıldı ucuz bişeyde değil alıp incelesem ikisinide siparişle geldi birde
Size gelen muhtemelen 55515025'tir. 5550562'yi online satış sitelerinde göremedim. Türkiye'de olmayabilir.

b16dth

Moderatör
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Contanın kodu çokta önemli değil yerli firmalarımızın ürettiği de aynı işi görür. Hepimizin zannetiği gibi contanın gergideki yağın geri kaçmasını engellediği filan yok. Bence piyasanın gazını almak için üretilmiş. Contadaki deliğin yanındaki çentiğin çok küçük bi avantajı var oda set değişiminde takıldığında. 100bin km üzerindeki araçlarda sorunu çözmekten çok uzakta.

bicakci54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Contanın kodu çokta önemli değil yerli firmalarımızın ürettiği de aynı işi görür. Hepimizin zannetiği gibi contanın gergideki yağın geri kaçmasını engellediği filan yok. Bence piyasanın gazını almak için üretilmiş. Contadaki deliğin yanındaki çentiğin çok küçük bi avantajı var oda set değişiminde takıldığında. 100bin km üzerindeki araçlarda sorunu çözmekten çok uzakta.
ilk marstaki sesikestiği soylenıyor. ilk marstaki şırıltı sesını kesmıyormu dıyorsunuz

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
motoro ındirmeden bu parçayı takan bi yer lazım motor inince çok pahalıya geliyor. youtubede motoru ındirmeden takan ustalar vardı.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
motoro ındirmeden bu parçayı takan bi yer lazım motor inince çok pahalıya geliyor. youtubede motoru ındirmeden takan ustalar vardı.
Ustat bu iş malesef motor inmeden olacak bir iş değil. Gördüğüm kadarıyla zincirin dış kapağından veya alt kısımdan yağ kaçırma veya terleme ihtimali mevcut. Sıvı conta ile takviye edip kurumasını bekletip yaptırdım ben.