Opel 1.6 cdtı Motorlardaki Triger Ses Sorunu

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bilgiyi paylaşmak adına tekrar paylaşım yapma ihtiyacı duydum herkesin faydalanması açısından araca contayı takalı yaklaşık 1 ay kadar zaman geçti deneme ve dinleme sürecini tamamladık çok şükür aracımda ne soğukken ne sıcakken nede herhangi bir zamanda trigerden ses gelmedi

Bu süreçte conta kullanılmayan bir aracıda yakından takip etme imkanım oldu değişim yapıldıktan sonra ilk marşta dahi triger zincirinin sesi yaptığına şahit oldum anlaşılan conta bu sorunu çözüyor bilginiz olsun

Sıra geldi dava sürecini başlatmaya önümüzdeki haftada dava sürecini başlatıyorum inşallah tüm belge ve bilgileri toparladım olumlu bir gelişme olursa paylaşım yaparım tekrar
Turgay bey inanın 4 gözle bekliyoruz özellikle dava sonucunu...

Savaş sadak

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bilgiyi paylaşmak adına tekrar paylaşım yapma ihtiyacı duydum herkesin faydalanması açısından araca contayı takalı yaklaşık 1 ay kadar zaman geçti deneme ve dinleme sürecini tamamladık çok şükür aracımda ne soğukken ne sıcakken nede herhangi bir zamanda trigerden ses gelmedi

Bu süreçte conta kullanılmayan bir aracıda yakından takip etme imkanım oldu değişim yapıldıktan sonra ilk marşta dahi triger zincirinin sesi yaptığına şahit oldum anlaşılan conta bu sorunu çözüyor bilginiz olsun

Sıra geldi dava sürecini başlatmaya önümüzdeki haftada dava sürecini başlatıyorum inşallah tüm belge ve bilgileri toparladım olumlu bir gelişme olursa paylaşım yaparım tekrar
Turgat bey numaranızı verirseniz sizden detaylı bilgi almak istiyorum

burakdmir

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et

Merhabalar, son durum nedir? Destek olacağımız birseyler var mi?

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Avukata vekaletname verdim dava dilekçesini yazdık ancak çevremde şahit olarak yazdırayım dediğim kimse davada şahitliğe yanaşmıyor yardım konusunda İstanbul’da oturan aynı motor özelliğine sahip bu dertten muzdarip olan birkaçkişiyi davada şahit olarak yazdırabilsek çok iyi olur dava sürecinde etkisi çok olur

Aracın sorunu bu contayı ekleyince tamamıyla gitti artık Opel yetkili servisler baskıya dayanamadı parçayı temin ediyorlar ancak fiyatı fahiş satıyorlar ve garantiden işlem yapmıyorlar contanın piyasada çakmasıda üretildi satılıyor 100 TL 200 TL gibi rakamlara bilginiz olsun

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Görüp dokunmadığım yada bayiden temin edemediğim parça İçin sahte yada orijinaldir diyemem ama araçlardaki arızanın kaynağının bu olduğu duyulduktan parça seri numarası öğrenildikten sonra çok sahte ürün gördüm ve contayı fahiş fiyatlara sorunu çözdük deyip takanlar oldu ben Almanya’dan temin ettim şuna bayilerde getiriyor bilginiz olsun

Ekli dosyalar

• BF2899BF-8D2B-48CB-A499-7865898F7DFB.jpeg
    BF2899BF-8D2B-48CB-A499-7865898F7DFB.jpeg
    48.5 KB · Görüntüleme: 7
  • FB1754DC-E633-49A2-A6C3-445406366B35.jpeg
    FB1754DC-E633-49A2-A6C3-445406366B35.jpeg
    25.9 KB · Görüntüleme: 7
  • Beğen
Tepkiler: burakdmir

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Online yedek parça sitesi, sattığı yan sanayi ürünlerin bilgi kısmında yan sanayi olduğunu belirtiyor. Orjinal yazıyorsa, bir yanlışlık olmadığı sürece orjinal ürün gönderirler.

Bu arada bu contanın montajını yaptıran arkadaşlar,
contanın montajı için triger seti değişimi gibi motor iniyor mu, meşakkatli mi?

Yani eğer öyle ise fazladan işçilik ödememek adına triger seti değişimi esnasında contayı da ekleriz düşüncesindeyim.

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Online yedek parça sitesi, sattığı yan sanayi ürünlerin bilgi kısmında yan sanayi olduğunu belirtiyor. Orjinal yazıyorsa, bir yanlışlık olmadığı sürece orjinal ürün gönderirler.

Bu arada bu contanın montajını yaptıran arkadaşlar,
contanın montajı için triger seti değişimi gibi motor iniyor mu, meşakkatli mi?

Yani eğer öyle ise fazladan işçilik ödememek adına triger seti değişimi esnasında contayı da ekleriz düşüncesindeyim.
Öncelikle triger seti değişecekse contayı takmadan sakın değiştirmeyin çünkü hiçbir işe yaramıyor
Diğer konu ise eğer triger gergi paletleri kırılmamış,zincir uzayacak kadar km yapmamış,kurma dişlisi bozulmamış düşük km deki araçlarda sadece motorun yandaki Egr ve soğutucu altındaki kalan kapak açılarak gergi kütüğüne ulaşılıp conta değişimi yapılıyor

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Öncelikle triger seti değişecekse contayı takmadan sakın değiştirmeyin çünkü hiçbir işe yaramıyor
Diğer konu ise eğer triger gergi paletleri kırılmamış,zincir uzayacak kadar km yapmamış,kurma dişlisi bozulmamış düşük km deki araçlarda sadece motorun yandaki Egr ve soğutucu altındaki kalan kapak açılarak gergi kütüğüne ulaşılıp conta değişimi yapılıyor
20 Nisan'daki yıllık bakımı dört gözle bekleyeceğim. Yetkili servisten bu işlemi yapmalarını talep edeceğim. Umarım conta bizim buralarda da (Hatay-Antakya) vardır.

Bu durumda 47.000 km.deki aracımda conta değişimi zincir sesi sorununu çözecek.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

burakdmir

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
benim arac 102.000 kmde. Zincir degisimi gergi paletleri kirilmamissa cok gerekli degil gibi o zaman