kışlık lastik seçimime bi yardım

kışlık lastik?

• Kullanılan toplam oy
    40

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar elimde iki tane (birkaç yıldır kullandıgım) michelin alpin var. bunları arkaya alıp öne iki tane yeni kışlık lastik alacağım. bugün biraz lastikçi gezdim ve fiyat aldım. sizlerden de yardım alayım. ebat 195x60x15

en son michelin alpin ile continental ts810 arasında kaldım. ikisini de satan yer aynı ve continentalin daha kaliteli oldugunu söyledi, (ki benim önyargım da aynı şeyi söylüyor), şu an continentalde kampanyamız var bu yüzden ucuz dedi.

bunların dışında da daha uzak baktıgım iki seçenek daha var. lassa snowways2 ve Goodyear ultragrip7+.

herkesin az çok önyargısı var. ama biraz bilimsel kıyaslamalar bekliyorum sizlerden. :D fiyatlar aşağı yukarı aynı ama performans, kalite, uzun ömürlülük açısından en iyi kış lastiği hangisi?

düzelttim arkadaşlar ebat yazmayı unutmuşum :D evet 195x65x15

ebatlarda bır tutarsızlık var karar ver artık bende alacagım testın sonuclarını beklıyorum
ama benım tercıhım cın japon malları toyo hankok gıbı olacak sanırım

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ultragrip'i bırak goodyear kış lastiklerinde her zaman liderliğe oynar ;)

valla ben goodyear ı michelinden ve continentalden daha alt bi marka sanıyordum ama kapışır heralde.

ayrıca bu ultragrip7+goodyearın en yeni en son modeli. ayrıca da takacakları lastik 2009 tarihli. ama alpin continental fln baktıgım yerlerde en yeni 2008 gördüm. ayrıca continentalin daha üstün modelleri de var.

goodyear sıcak görünüyo şimdilik...

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lassa...

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soru ekleyebilirmiyim???

kış lastikleriyle alakalı araç kataloklarında kış ebatlarını daha küçük ebatta takılmasıyla alakalı tavsiyeler verilmekte.. normal 185/60 15 iken kış için 175/70 14 gibi..
sebebi zincir takmak için mesafe bırakılması için mi?
bana göre kış lastiği ebatının biraz daha büyük olması mantıklı geliyor çünkü aracın çabuk patiye düşmesi engellenir ve araç daha yüksek durur..

kış lastiği olarak da ben kumho ve maxiss kullandım ikisinden de gayet memnun kaldım.. ama herkes uzun ömürlü ve bozulmaması açısından michelini tavsiye ediyor..

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her kış lassa snoways 2 + larımı takarım, corsam karda ıslakda çok güzel yol tutar, sık sık uludag a (karlı, virajlı , yokuş yollarda) çıkan biri olarak kesin tavsiye ederim.

Listede yok ama Fulda Kristal Montero yu da incelemenizi öneririm

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kış lastikleriyle alakalı araç kataloklarında kış ebatlarını daha küçük ebatta takılmasıyla alakalı tavsiyeler verilmekte.. normal 185/60 15 iken kış için 175/70 14 gibi..
sebebi zincir takmak için mesafe bırakılması için mi?
bana göre kış lastiği ebatının biraz daha büyük olması mantıklı geliyor çünkü aracın çabuk patiye düşmesi engellenir ve araç daha yüksek durur..

kış lastiği olarak da ben kumho ve maxiss kullandım ikisinden de gayet memnun kaldım.. ama herkes uzun ömürlü ve bozulmaması açısından michelini tavsiye ediyor..

Bilakis küçük taban genişliği avantajlıdır, aracın agırlıgı ile yere uyguladıgı basınc, lastik alanı küçüldükçe artar,buda yol tutuşu arttırır. bu yüzden özellikle karlı zeminlerde ince lastik (taban alanı dar ve küçük) tercihtir. Kışın çekilmiş rally fotolarına bakarsan, kaslı arabalarda incecik komik görünüşlü lastikleri görebilirsin

örneğin : http://www.autonewscast.com/wp-content/uploads/ford/hirvonennorway09.jpg

Son düzenleme:

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
lassa snoways2 plus benı bolu tunelıne 5 km kadar hayal kırıklıgına ugratmıstır araba altımda besık gıbı gıttı geldı kumho daha ıyı