kışlık lastik seçimime bi yardım

kışlık lastik?

• Kullanılan toplam oy
    40

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar elimde iki tane (birkaç yıldır kullandıgım) michelin alpin var. bunları arkaya alıp öne iki tane yeni kışlık lastik alacağım. bugün biraz lastikçi gezdim ve fiyat aldım. sizlerden de yardım alayım. ebat 195x60x15

en son michelin alpin ile continental ts810 arasında kaldım. ikisini de satan yer aynı ve continentalin daha kaliteli oldugunu söyledi, (ki benim önyargım da aynı şeyi söylüyor), şu an continentalde kampanyamız var bu yüzden ucuz dedi.

bunların dışında da daha uzak baktıgım iki seçenek daha var. lassa snowways2 ve Goodyear ultragrip7+.

herkesin az çok önyargısı var. ama biraz bilimsel kıyaslamalar bekliyorum sizlerden. :D fiyatlar aşağı yukarı aynı ama performans, kalite, uzun ömürlülük açısından en iyi kış lastiği hangisi?

ADAC
test sonuçları da şöyle:

14 inch http://www1.adac.de/Tests/Reifentes...ab.asp?ComponentID=268424&SourcePageID=268503

15 inch http://www1.adac.de/Tests/reifentests/winterreifen/195_65_r15t/default.asp?TL=2

TESTLERE GÜVENDİM VE BU YILIN EN İYİ KIŞ LASTİĞİ SEÇİLMİŞ OLAN GOODYEAR UG7+ ALDIM.

teşekkürler...

Son düzenleme:

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastık ebatların nedır bu fıyata hepsı cok ıyı ama benım bırıncı tercıhım mıchelın olur

ynsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michelin Alpin kullandım çok memnundum
ebat 195/60/15 heralde

bedevi1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mıchelin deriimm ......

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düzelttim arkadaşlar ebat yazmayı unutmuşum :D evet 195x60x15

Son düzenleme:

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kış lastiğinde Lassa iyi diye biliyorum. Tır şoförü tavsiyesidir.

Ama lastikler farklı olduğunda gezme yapmaz mı?

Şahsen ben de öyle yapacaktım, gezme yapar dediler hepsini aynı almak zorunda kaldım.

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorduğun soruya göre cevabım bu: GoodYear UltraGrip7+
ancak ankarada karşılaştığımızda söylemiştim ben lassa'yı tercih ederim genelde. ama ömrü biraz kısa olabilir. yani senin sorduğun "performans, kalite, uzun ömürlülük açısından en iyi kış lastiği hangisi?" sorusunu karşılarmı tam emin değilim. ama ben bir çok kişinin cevabı gibi michelin'i tercih etmeyeceğim.. kış şartlarında ultragrip alpin'i mağlup ediyor ;)

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte cevaplar çok göreceli çıkıyo bu yüzden şaşırıp kalıyorum :D Continental kullanan yok heralde kimse onun hakkında yazmamış. halbuki nette bakıyorm en iyi ikili alpinle conti deniyo. dur bakalım ne çıkacak :S

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kış lastiğinde Lassa iyi diye biliyorum. Tır şoförü tavsiyesidir.

Ama lastikler farklı olduğunda gezme yapmaz mı?

Şahsen ben de öyle yapacaktım, gezme yapar dediler hepsini aynı almak zorunda kaldım.

gezme nası oluyo bilmiyorm ama en önemlisi öndeki lastiklerin aynı olmasıdır heralde. rot balans vs açısından. kaldı ki şimdi gidip iki tane daha alpin alsam bile lastikler arasında birkaç yıllık bir fark olacak zaten. aynı anda alınmış 4 lastik gibi olacağını sanmıyorm.