Kış Lastiği Tavsiyeleriniz

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kış Lastiği Tavsiyeleriniz

Jlozde link' Alıntı:
Nokianlar 2012 43.hafta üretim. İstanbul genel müdürlükle konutum daha sonra bayiyi aradım bayi 400 küsür lüra fiyat verdi. Hepsiburadayı söyledim inanmadı. Ama alabilirsiniz bulduysanız 2012 son hafta üretimi sorun çıkarmaz kesinlikle dedi. 1 saat sonra tekrar arayın dedi. Merkezi aradı onay aldı ve bende siparişimi verdim. 1.136,00 TL tuttu 100 lira hepsiburada puan verecek 100 lirada iş bankası 936 liraya kapattım kış lastiklerini  evill2

Cok iyi bir secim yapmissiniz nokian kis lastiginin ehlidir, ben de 1080e aldim 2012 olmasi sorun yaratmaz zaten 2012 sonu , yalniz bunlar rus yapim 2 fabrikasi varmis rus ve finlandiyada umarim farki yoktur.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

936 TL çok iyi bir alışveriş olmuş. 2012 sonu hiç sorun çıkarmaz. Geçen sezon lastik alanlar bu sene yine kullanacak sonuçta. Sıkıntı eski üretim lastiği normal fiyattan alsaydınız olurdu.

efemuratt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba,

ben şunu merak ediyorum bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar,

Aracım İnsignia 2010 Cosmo 1.6 T Kışlık lastik alacağım yakın zamanda. Standart 245/45/18 Cosmo jantlar var aracımda fakat ben bunlara kışlık takmayı düşünmüyorum. Bir takım 17'' jant satın alıp onlara kışlık lastik almayı düşünüyorum. İnsignia nın 17'' Edition Elegance jantları var kafamda ama Astra J Cosmo ların standart jantları da model olarak hoşuma gidiyor. Kararsız kaldım ikisi arasında  ::)

Bizim araçların bijon aralığı 5x120 bildiğim kadarıyla.. Astra J Cosmo standart 215/50/17 jantların bijon aralığı nedir acaba? Bizim canavara uyum sağlar mı? Eğer sıkıntı olmaz uyum sağlarsa ya çıkma bir jant alacağım ya da servisten orjinal sipariş geçirteceğim...

Model olarak İnsignia Cosmo standart jantlarla birebir olduğu için ilk tercihim 17'' jantta Astra J Cosmo jantı.. Aracıma uyum sağlar mı bu jantlar?

İlginiz için teşekkürler :)

efemuratt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar şehir dışına çıkmadan lastik/jant işini halletmem lazım.. Bilgi verebilecek kimse yok mu, durum acil ;)

Bayrama denk geldi tamda.. Umarım bayram sonuna kadar bu işi haalledebilirim yoksa sıkıntı olacak benim için...

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınıza uysa bile kış için 215 almanızı tavsiye etmem aracın yol tutuşunu zayıflatırsınız 4 lastikte yere temas edecek yuzey ciddi anlamda azalacaktır. Bence jant lastik alıp extra maliyet yapacağınıza gidip kendi jantlarınıza kışlık lastik alın daha iyi olacaktır.

efemuratt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mustimx link' Alıntı:
Aracınıza uysa bile kış için 215 almanızı tavsiye etmem aracın yol tutuşunu zayıflatırsınız 4 lastikte yere temas edecek yuzey ciddi anlamda azalacaktır. Bence jant lastik alıp extra maliyet yapacağınıza gidip kendi jantlarınıza kışlık lastik alın daha iyi olacaktır.

Aracımın lastik ölçüleri 245/45/18 ve gerek kışlık gerek normal lastikler pahalı. Michelin 600 TL civarı ve üstü, Continental 740-810 TL arası.. Brigstone keza yine öyle.

17'' İnsignia Edition elegance standart jantlarını bir takım alsam, 600 civarına bulabilirim, 17'' lastik fiyatları ise 500 civarında. Şu an üzerindekilere hiç dokunmam kalsınlar.. 17'' lerde de kışlıklar hep duru diye düşündüm. Kış gelince kışlıkları yaz gelince yazlıkları söküp takarım.. Durmadan uğraşmaya gerek kalmaz..

Madem 215 tavsiye etmediniz o zaman 225/55/17 İnsignia Edition Elegance jantlarını alacağım..

Peki soruma cvp verecek kimse yok mu acaba, 215/50/17 Astra Cosmo standart jantların bijon aralığı nedir tam olarak? İnsignia lara uyum sağlar mı yoksa sıkıntı mı olur?

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kis lastigi almak istiyorum, 1000 tl butcem var pesin olarak, onerebileceginiz kis lastigi var mi?

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cebelli59 link' Alıntı:
Kis lastigi almak istiyorum, 1000 tl butcem var pesin olarak, onerebileceginiz kis lastigi var mi?

ben KUMHO KW22 modelini aldım 215/50/17 peşin 880 şimdilik gayet memnunum.zaten buz derseniz ona zincir ve çivi dışında çare yok.sürüşe dikkat etmek gerekiyor

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

215 50 17 Petlas aldım. 4 adedi 800 TL peşin. 38. Hafta 2013 üretimi. 2 gün önce de taktırdım. Şimdilik bir şikayetim yok, çok ses yapmıyor (71 dB yazıyor üzerinde), Goodyear EG yaz lastiklerime göre biraz daha sert gibi geldi, belki de basınçtandır emin değilim. Asıl üretim amacı olan ıslak ve karlı zeminde henüz test etmedik tabii.