İyileştirme yapılması gereken kronikleşmiş ses çıkaran bölümler

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: İyileştirme yapılması gereken kronikleşmiş ses çıkaran bölümler

Bence orta konsolu saran plastik şeritte mantık hatası var; siz eğer vites konsolu ile (yatay) göğüs arasına yekpare aksam koyarsanız o kısım;

* araç sert fren yapınca
* virajlarda
* ani kalkışlarda
* eğim değişimlerinde
* bozuk yollarda

..... şase burulmasına bağlı olarak çıtırtı yapar ki çoğu araçta yapıyor da.

Bu aracın premium modellere rakip olacak cabiro versiyonu Cascada da konsol bahsettiğim yerlerde daha farklı malzeme + deri ile kaplanmış.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
13 sene önce arkasından gelen sesi bulamadığım Brava m canıma tak ettirmişti, M֜ZİK bölmünden 2 arkadaşımdan birini arka koltuğa oturttum diğerine de "sen arabayı hızlı adımlarla takip et" dedim ve 1. viteste taşlı bir yola girdim  011zaa

Seslerden biri tavan kaplamasının arka cam önünden geliyormuş, diğeriyse arka akslardan -tam sebebini hatırlayamadım- geliyormuş!

Tavsiye ederim.
Abi bende hanımı oturtucam arka koltuğa, ama benim ses ya kapıdan ya kaliperden yada süspansiyon dan geliyor. ֖yle kaplama v.s. gibi küçük bi parça değil belli...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Serkan ya kaliper ya amortisör ya da amortisörün plastik muhafazasıdır bence.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

15.000 bakımında fotoğrafı ilk mesajdaki fotoğrafı verdim ve an itibariyle işaretli hiçbir kısımdan ses gelmemekte arkadaşlar. Orta konsol komple gösterge siperliği de dahil olmak üzere sökülüp içine siyah hamur gibi bi silikon tarız şeyler koydu usta. Tüm sesler kesildi. Ön kaliperler garantiden değişti. arka taraflar yağlandı. Şu an seslerden eser yok.

Bunlara ek olarak motor yağı, polen filtresi, hava filtresi değişti. Rot balans ayarı yapıldı. Yalnız motor yağında mobil kullanmışlar. Bu motor yağı nasıldır nedir ne değildir bilen var mı arkadaşlar?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçenlerde stün hizmet aşkımla aracımın gösterge siperini ve orta konsol dekor kaplamasını söküp foruma koymuştum.

Abartmıyorum siper ve konsol çerçevesi olmayınca araç en derin çukur geçişlerinde bile tık ses çıkarmıyor zaten dediğim aksamları söktüğünüzde ortaya birçok yerden iri vidalarla montelenmiş ve milim esnemeyen profiller çıkıyor, burdaki işçilik sağlamlığını gördükten sonra ses yapabilen aksamların nasıl bir düşüncesizlikle seçildiğini düşünmemek elde değil.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Geçenlerde stün hizmet aşkımla aracımın gösterge siperini ve orta konsol dekor kaplamasını söküp foruma koymuştum.

Abartmıyorum siper ve konsol çerçevesi olmayınca araç en derin çukur geçişlerinde bile tık ses çıkarmıyor zaten dediğim aksamları söktüğünüzde ortaya birçok yerden iri vidalarla montelenmiş ve milim esnemeyen profiller çıkıyor, burdaki işçilik sağlamlığını gördükten sonra ses yapabilen aksamların nasıl bir düşüncesizlikle seçildiğini düşünmemek elde değil.
Tolga Abi Opel hep aynı; yüzüp yüzüp kuyruğunda boğuluyor.

Benim kapılardan gelen ses tam gaz devam ediyor. Zaten kapıları açıp kaparken huylanıyor insan; " bu kadar yumuşak olmamalı". Fitiller kapıyı dışarı doğru çok az itiyor. Böyle oluncada kilit mekanizması tıkırdıyor...

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bedriyalcin link' Alıntı:
Kapı ayarlarınızı göstermenizde fayda var.
Bende bugün Düzce Kervan Opele gittim ön fren disklerinde çizilmeler olduğu için söktüler baktılar normal olduğuna karar verdiler 3-4 ay sonra kontrole gelmemi söylediler. Birde şu rüzgar sesinden bahsettim deneme sürüşüne çıktık ve bir iki aya kadar gelecek bi malzemeden bahsetti usta bundan sonra ses sorunun kalmaz dedi. Anlamdığımda yolcu koltuğunda iken ses çok düşük geldi bana yol durumu rüzgar yönü farkındandır diye düşündüm.
Kapıları ayarlattım, daha beter oldu. İlk bakımda dikkat etmelerini isteyeceğim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Kapıları ayarlattım, daha beter oldu. İlk bakımda dikkat etmelerini isteyeceğim.

Bende amortisörleri değiştirdim, daha beter oldu  31agryyy araba uzun yola çıkmadıkca (uzun yolda 90-100km sonra sesler kayboluyor nedense) lokur lokur sesler geliyor alttan, rahmetli babamın bir arkadaşı vardı, R 12 sini dere tepe kullanır bagajına da el arabası falan koyardı bazen, o arabada vardı aynı sesler..  general_mmmmmmm

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Birde sürücü koltuğu gıcırdaması vardı sol alt tarafta bir yerlere sürtüyor :(

manisalı3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlr bnmde bagjdan ses geliyor arnavt kaldırımlrda yada tümsektn geçrken.cokda yavaş geçerim ama genede tıkırtı geliyor bagaj tarafından onu çözen varmı?