İyileştirme yapılması gereken kronikleşmiş ses çıkaran bölümler

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: İyileştirme yapılması gereken kronikleşmiş ses çıkaran bölümler

Amortisör için : arkadaslar amortisörler yağla  çalışıyor  ve ısınmadan yapılan sert sürüşler  ki özellikle kışın soğuk amortisörler çok çabuk hasar görür zamanla da patlar.en ufak kasis bile kışın zarar verir .tecrübe edilmiştir.

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kapı ayarı mı Allah uzak etsin .bu işlemi yaptırıp 1 hafta sonra baktığınızda kocaman bir hiç bulursunuz ses hatta çoğalır.bunu tutturamıyorlar

kemalersan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar astram henüz 3000 km de daha bir buçuk ay oldu alalı

otoyola çıkıp 120-130 km hızı aştığım zaman sağ ön taraftan sanki çamurluğun içinden tıkırtı gibi bir ses geliyor. hız azaldığı zaman problem yok.

kablo veya bi parçanın saca vurması gibi bi titreşim sesi gelmekte. bulunduğum yerde servis olmadığı için henüz götüremedim.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kemalersan link' Alıntı:
Arkadaşlar astram henüz 3000 km de daha bir buçuk ay oldu alalı

otoyola çıkıp 120-130 km hızı aştığım zaman sağ ön taraftan sanki çamurluğun içinden tıkırtı gibi bir ses geliyor. hız azaldığı zaman problem yok.

kablo veya bi parçanın saca vurması gibi bi titreşim sesi gelmekte. bulunduğum yerde servis olmadığı için henüz götüremedim.
Aynısı benim aracımda sol taraftan geliyordu, odak tek seferde halletti.

İlaveten odaktaki son bakımımda kapı ayarlarını süper oturttular. 2 ayı geçti, tıkırtı v.s. yok....

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Aynısı benim aracımda sol taraftan geliyordu, odak tek seferde halletti.

İlaveten odaktaki son bakımımda kapı ayarlarını süper oturttular. 2 ayı geçti, tıkırtı v.s. yok....

Aynı sorun bende de var, sanki böyle bir kağıt parçası havalandırmada sıkışıp kalmış gibi fiti fiti bir ses. Kablonun saca vurması ile açıklanması daha başarılı olmuş tabii :) Servis bunun için ne işlem yaptı detayını biliyor musunuz?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dün gece yola çıkınca farkettim benzer sesi; hız 100-110 u geçince başlıyordu ve nedenini hemen tahmin ettim; her zamanki gibi ön çamurlukların içindeki izolasyon köpüğü yerinden çıkmış ve sağa sola çarpıyor.

Daha önce de 5-6 kez kendim yerine oturtumuştum (yerlerine düzgün oturduklarında yol ve özellikle rüzgar sesi muazzam azalıyor) ama artık daha kalıcı bir çözüm için yapıştırıcı ile yerlerine oturtacağım.

freelook

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fazla anahtar dokundurmamak lazım yok kapı ayarı, yok amortisör...(daha önce yazılanları okuyunca kimse istediği sonuca ulaşamamış)
Yurdum ustası(serviste bile olsa) birşeyi söküyüm birşeyi takayım derken
başka şeylere zarar veriyor yada birşeyi eksik-yanlış yapıyor.
Ben sesleri tıkırtıları kabullendim. Başka çare olmadığını düşüyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

freelook link' Alıntı:
Fazla anahtar dokundurmamak lazım yok kapı ayarı, yok amortisör...(daha önce yazılanları okuyunca kimse istediği sonuca ulaşamamış)
Yurdum ustası(serviste bile olsa) birşeyi söküyüm birşeyi takayım derken
başka şeylere zarar veriyor yada birşeyi eksik-yanlış yapıyor.
Ben sesleri tıkırtıları kabullendim. Başka çare olmadığını düşüyorum.

Seslerin bazılarını gidermek zor veya imkansız; işin kötüsü bunlar kalitesizlikten değil tasarım hatasından kaynaklanan sorunlar.

Geriye kalan çoğu sesi ise sonsuza kadar (!) kesmek mümkün ama servisteki elemanlar bu işlere hiç istekle çözüm üretmiyorlar; çoğunun yaptığı sprey sıkıp göndermek ya da sağa sola gelişi güzel izolatör bant yapıştırmak.

Eski araçlarımdan Corolla ve Focus artan km lere bağlı olarak değişik yerlerinden ses yaparlardı, Astra da aldığım günden beri ses yapan 1-2 en fazla 3-4 nokta var ve günden güne seslerin yerleri de değişmiyor ama servis birtürlü kesemedi sesleri!! Focus o kadar ses yapardı elemanlar sağolsunlar bazen tam 1 gün boyunca arabayı deneye deneye sorunu bulur ve ciddi çözümler için kafa yorarlardı.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli link' Alıntı:
Aynı sorun bende de var, sanki böyle bir kağıt parçası havalandırmada sıkışıp kalmış gibi fiti fiti bir ses. Kablonun saca vurması ile açıklanması daha başarılı olmuş tabii :) Servis bunun için ne işlem yaptı detayını biliyor musunuz?
Detayını bilmiyorum. Bildiğim "davlumbaz içine yalıtım yaptık abi" dedikleri.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Dün gece yola çıkınca farkettim benzer sesi; hız 100-110 u geçince başlıyordu ve nedenini hemen tahmin ettim; her zamanki gibi ön çamurlukların içindeki izolasyon köpüğü yerinden çıkmış ve sağa sola çarpıyor.

Daha önce de 5-6 kez kendim yerine oturtumuştum (yerlerine düzgün oturduklarında yol ve özellikle rüzgar sesi muazzam azalıyor) ama artık daha kalıcı bir çözüm için yapıştırıcı ile yerlerine oturtacağım.

Tolga abi sağ olasın valla bu tespit için. Bugün serviste iki taraftaki köpüğe de baktım, elimle dokundum, cidden çok oynak durumdalar. Gerçi onlar araç sıfır geldiğinde de muhtemelen bir yere sabitlenmiş değildi doğası gereği; ama bu kadar da oynak mıydı bilmiyorum. Servise özellikle bunu da söyledim, artan rüzgar sesinin veya o duyduğumuz sesin bundan kaynaklanabileceğini. Bakalım yarın alınca aracı neler yapılmış göreceğiz.

Enteresan bir şey daha oldu, servisteki görevli bu serilerde veya sonra gelenlerde o köpüğün olmaması gerektiğini söyledi. Bu köpüğün olmadığı bir Astra var mı forumda acaba? Özellikle öyle dediği için makyajlılardaki durumu merak ettim.