İyileştirme yapılması gereken kronikleşmiş ses çıkaran bölümler

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: İyileştirme yapılması gereken kronikleşmiş ses çıkaran bölümler

burakkarsli link' Alıntı:
Tolga abi sağ olasın valla bu tespit için. Bugün serviste iki taraftaki köpüğe de baktım, elimle dokundum, cidden çok oynak durumdalar. Gerçi onlar araç sıfır geldiğinde de muhtemelen bir yere sabitlenmiş değildi doğası gereği; ama bu kadar da oynak mıydı bilmiyorum. Servise özellikle bunu da söyledim, artan rüzgar sesinin veya o duyduğumuz sesin bundan kaynaklanabileceğini. Bakalım yarın alınca aracı neler yapılmış göreceğiz.

Enteresan bir şey daha oldu, servisteki görevli bu serilerde veya sonra gelenlerde o köpüğün olmaması gerektiğini söyledi. Bu köpüğün olmadığı bir Astra var mı forumda acaba? Özellikle öyle dediği için makyajlılardaki durumu merak ettim.

O siyah köpüğün yerinden çıkması yüzünden birçok kez forumda neden olduğu rüzgar ya da çarpma sesi yüzünden başlık açıldı, bu parçayı müsait olduğum bir zamanda resmini çekip herkesin görmesi için bir başlığa resmini koyacağım.

Servis neden öyle dedi bilemiyorum ama köpük yerinden çıktığında araç içinde rüzgar sesi çok net duyuluyor hatta parça şuan bende de olduğu gibi artan hızla rüzgardan sallanıp ses yapıyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kayınvalideden ödünç aldığım oklava ile yerinden çıkan köpüğü bir kez daha başarılı br operasyonla yerine oturttum  cooll

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada köpüklerin sabitlenmesi sonrasında özellikle uzun yolda rüzgar sesi cidden çok azaldı; ama 130 km/s hızın üstüne çıktığım anda aracın sol ön bölümünden geldiğini düşündüğüm "kablonun saca çarpması veya vantilatöre kağıt tutulduğunda gelen fitifiti ses" gibi duyulan şeyin kaynağını bulamadım. Ne biçim tarif ettim arkadaş :)

Yolda sol tarafı dinleyeceğim diye belimin tutulmasına az kaldı. Kaput altında kablolardan oynak durumda olanları da sabitledim elimle; ancak sesin onlardan gelmediğini anladım. Serviste yine bir hayalkırıklığı yaşamadan önce benzer durumda olup da çözüm bulanlardan yardım rica ediyorum.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çamurluktaki uzun sinyal kablolarından olabilir mi acaba?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli link' Alıntı:
ևamurluktaki uzun sinyal kablolarından olabilir mi acaba?

Evet, bir sebep o.  Servis yan sinyalleri söküyor ve kabloların etrafına köpük doluyor bu yüzden.

labz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metlife arkadaşım aynı yerlerden benim aracımda ses yapıyorhafta sonu mersine geleceğim nerde yaptırdığını sorabilirmiyim.bende bi randevu alıp uğrasam

bozlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba arkadaşlar,

Ben aranıza yeni katıldım daha önce A 3 kullanıcısıydım şimdi astra j 1.4 t sport aldım fakat araçta beni rahatsız eden ilk şey  motor sesi oldu ilk bindiğimde dizel sandım aracı zamanla alışırım dedim fakat her geçen gün beni daha da rahatsız ediyor eşim kullandığında da ilk bu araba neden bağırıyor dedi. arkadaşımda astra j 1.6 var o da aynı bu sesin bi yalıtımı varmıdır acaba bide daha 10.000 olmadı ama sağından solundan sesler gelmeye başladı ya da audi çok sessizdi kulağım ona alıştı yani araba 150.000 deydi ama çıt ses yoktu motorun çalıştığı bile ibreye bakınca belli oluyodu ama lanet olsun o dsg -stronik sanzımana arıza makinası ocak söndürür o yüzden almıyorum audi'yi artık Astra'cı oldum bende vatana millete hayırlı olur inşallah. greatt tabi bu sesler beni delirtmezse

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bozlee link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Ben aranıza yeni katıldım daha önce A 3 kullanıcısıydım şimdi astra j 1.4 t sport aldım fakat araçta beni rahatsız eden ilk şey  motor sesi oldu ilk bindiğimde dizel sandım aracı zamanla alışırım dedim fakat her geçen gün beni daha da rahatsız ediyor eşim kullandığında da ilk bu araba neden bağırıyor dedi. arkadaşımda astra j 1.6 var o da aynı bu sesin bi yalıtımı varmıdır acaba bide daha 10.000 olmadı ama sağından solundan sesler gelmeye başladı ya da audi çok sessizdi kulağım ona alıştı yani araba 150.000 deydi ama çıt ses yoktu motorun çalıştığı bile ibreye bakınca belli oluyodu ama lanet olsun o dsg -stronik sanzımana arıza makinası ocak söndürür o yüzden almıyorum audi'yi artık Astra'cı oldum bende vatana millete hayırlı olur inşallah. greatt tabi bu sesler beni delirtmezse

Aracınız hayırlı olsun.

Astra nın 1.4 motorunda Shell in -hilesiz bir bayisinden- 95 Fuel Save ya da Nitro sunu tercih ederseniz aracın motoru bilhassa rölantide hayli sessizleşecektir aksi taktirde dediğiniz gibi takırtılı ve titreşimli bir ses yayar.

bozlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Aracınız hayırlı olsun.

Astra nın 1.4 motorunda Shell in -hilesiz bir bayisinden- 95 Fuel Save ya da Nitro sunu tercih ederseniz aracın motoru bilhassa rölantide hayli sessizleşecektir aksi taktirde dediğiniz gibi takırtılı ve titreşimli bir ses yayar.

sizi taktir ediyorum aynen dediğiniz gibi oluyor benzine çok fazla tepki veriyor.Tamam ses istediğim seviyeye düşmüyor ama bir süredir ses artışı olmuştu fakat ben kafayı taktım ondandır diyodum dün benzin alınca araba bi kendine geldi sesi azaldı atikleşti otomatik olmasına rağmen sabah garajdan patenajla çıktım şimdi sizin mesajınızı da okuyunca cuk oturdu

Teşekkürederim bilginize sağlık

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Evet, bir sebep o.  Servis yan sinyalleri söküyor ve kabloların etrafına köpük doluyor bu yüzden.

Bendeki sesin sebebi bambaşkaymış abi. Cam suyu - silecek hortumunun aşağıdaki yerinden çıkması ve oynaması sebebiyle 130 km/s ve üstü hızlarda bir kablonun saca vurmasına benzer bir ses oluyormuş. Dilerim doğru tespittir, zira servise özellikle davlumbaz izolasyonu ve uzun sinyal kablosu konusunda bilgi verdim ve buna uygun işlem yapın dedim; ancak onlar sebebin yukarıda bahsettiğim şey olduğunu düşünerek ona işlem yapmışlar.

Sıra geldi 130 km/s hız yapacak İstanbul içi yol bulmaya :)