İlk uzun yol izlenimlerim

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım yola çıkmadan önce 603 Km deydi ankaradan yozgata gitme gibi bir durumum oldu aslında uzun yol sayılmaz ama benim ilk uzun yolum denebilir bu aracımla :)

Araç 1.6 Edition Benzinli motor

Depo ışığım yanıyor haldeyken 248 TL ye fulledim araçta 5 kişi vardı bagaj dolu vaziyette yola çıkıldı izlenimlerime gelirsek çekişi çok çok iyi değildi kötüde sayılmaz içeriye ses alma gibi bir problem yaşamadım ortalama 110-130 gibi değerlerde hız yaptım dönem dönem 140 a çıktım nadirde olsa hız sabitleyiciyi yolun büyük bir kısmında kullandım ama yokuş çıkarken asla hız sabitleyici açmadım. Anlık yakıt tüketimi değerlerini sık sık takip ettim 5 ve 7.5 arası sürekli gidip geldi yola çıkmadan önce sıfırlamıştım evde kontrol ettiğimde 600 Km yolda 6.7 yaktığını gördüm tabi dönüşte yaklaşık 50 kilogram daha fazla malzeme getirdik yine hız sabitleyici en büyük dostum oldu yolculuk tamamlandığında kontağı kapatınca deponun kırmızı ibresinden 1 çizgi fazlaydı yakıtım

Ben 130 km ile giderken tasarımını çok beğendiğim  Citröen DS5 müthiş bir hızla yanımdan geçti sadece tasarımı hoş gerisi boş dedim kendi kendime :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: İlk uzun yol izlenimlerim

yokuşta hız sabitleyici kullanmanız sıkıntı yaşatmaz araç ona göre fazla gaz verir ve hızını korur

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Forumda birkaç yerde okumuştum rampa çıkarken hız sabitleyici ile daha fazla yakıt tüketimi sarfettiğini bu nedenden ötürü rampa tırmanırken hız sabitleyici kullanmadım

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

5 kişi ve yük ile değerler oldukça iyi.hız sabitleyiciyi daha çok kullansaydınız ortalama 0.5 litre daha az yakardı.bi dahaki sefere kısmet artık :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

5 kişi 350 kilo 50 kiloda yük desek 400 kg. 110-130 hız 6.7 ortalama çok çok iyi. Ben tek kişi 110'a sabitleyince 6.8 litrenin altına düşemiyorum. 120 sabit 7.5 litre sürekli. 9 litrede lpg. 25 kuruş lpg.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aşağı yukarı 5 kişi ve yük ile toplamda 370-380 Kilo akşam saatlerinde dikimevi trafiği 6-7 Km çekildi dur kalk ile gerisi ful uzun yol trafiği yalnız bu değerler için yüksek devirde asla kullanmadım şhift uyarısına özellikle çok dikkat ettim bakalım ne katkısı var diye :)

tabi bunuda olur olmaz yerde yapmadım motorun güce ihtiyacı olduğu yerlerde gerekli deviri sağladım onun dışında düzlükte resmen şhift uyarısına göre hareket ettim.

70 Km lik bir yol aşırı virajlı ve düz bir zemin burada ise 80-90 arası 5. vites tercihi yaptım

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Yakıt değerleri gayet güzel, süratler de gayet kafi. Zevkli bir yolculuk olmuş gördüğüm kadarıyla, inşallah daha nicelerini yaparsınız. :)

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence o sartlar guzel degerler elde etmissiniz,birde aracinizin kmresi cok dusuk ilerleyen kmrelerde performansinda artis tuketininde de dusus olacaktir

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Yakıt değerleri gayet güzel, süratler de gayet kafi. Zevkli bir yolculuk olmuş gördüğüm kadarıyla, inşallah daha nicelerini yaparsınız. :)
İnşallah sorunsuz sürüşler dilerim tüm forum üyelerimize :)