Astra 1.3 Dizel Uzun Yol Testi

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.3 Dizel Uzun Yol Testi

bu kadar yol yaptım... Şu an araç 8000km ye geldi... 4 ayda... korkmuyor değilim.... başkası yüzünden birşey olmaz inşallah....kaldı kş yollar allak bullak.... hele şu seyahatte karşılaştıklarımın haddi hesabı yok...

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben önemli bir detayı daha anlatmak istiyorum burada arkadaşlar...

Herkese göre değişkenlik gösterir.... Buradaki testimi asla aracın yakıt tüketimi düşürmek için yapmadım... Şöyle bir düşüncem vardı.. Eskiden nasıl kullanıyorsan öyle kullan... Bakalım normal sürüşte ne kadar yakacak diye...

Eskiden beri alışkanlığım vardır; tek şerit yolları severim.... 13 sene oldu ehliyetimi alalı.. ve aldığımın 3.ayında en uzun yolum Kütahya-Mersindir... O zamandan bu zamana yollar çok değişti.... Babam önünde araç sevmezdi...Ama sürat yapmazdı... Yani biz sollama üzerine alıştık hep... Yani mantığım viraja da 100(ama tehlike arz etmeden) ile girmektir düz yolda da 100 ile gitmektir... Frene neredeyse hiç basmam.... Kütahya-Ankara Ford Ranger ile frensiz gittim... Sadece Eskişehir şehir içinde ışıklarda o kadar...(3 adet)

1450 km boyunca sollamalarda hiç ama hiç sıkıntı yaşamadım 1.3 dizel motor ile...

Bunlarla ilgili detaylar şöyle.... Antalya - Isparta arası 0 dan 1100 metreye çıkılır... yani rampadır... yaklaşık km si ilk mesajda yazıldı... Bu yolda beni geçen olmadı.... Geçmediğim araç kalmadı... Spor otomobilinden Jeep'ine kadar hemen hemen her araç.... Sadece Isparta girişinde birkaç kişi karşıdan selektör yakınca(polis olduğuna dair) girişde 70 ile girdim o kadar...ve polis yer değiştiriyordu... Onun dışıdan Karaman-Silifke arasında da hemen hemen her aracı geçtim... hatta birkaç kez kayınpederi geçmek zorunda kaldım ama saygıdan geçmedim :D

1.3 dizelin yol tutuşunun yanında araç sollaması da gayet iyidir arkadaşlar.... Önemli olan devir aralıklarını bilmektir... 6 senedir dizel kullanıyorum... ama araç geçmek dizelle benzinli ile farkı olan bir durumdur.....

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Keşke bir kamera kaydım olsaydı da size tüm yolu gösterebilseydim...

1

1423

Bilgi Girilmemiş

artık hepimiz bir dahaki seferleri kayıtlara alalım.böylelikle sayfalarımız daha renkli olur..