Astra 1.3 Dizel Uzun Yol Testi

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.3 Dizel Uzun Yol Testi

fazla  yakmış...  uzun yolda  dizel bir aracın yazdığın sürate göre  4.5 litre yakması lazımdı.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1423 link' Alıntı:
sn warlordares,
      raporunuza ben de bayıldım,emeğiniz için teşekkürler.işte biz de böyle olmalıyız...astra'sı olmayanlar için çok iyi bir örnek .Kendim türkiyeyi turlamış kadar oldum :)
      bu hafta 1100km lik bir yola çıkacağım.istanbul-trabzon arası..(sn warlodares 'in gittiği zor yollar gibi değil tabi) ekonomik gitmeyi planlıyorum.. detayları ben de allah izin verirse yazacağım..yolum açık olsun ve sizlerin de tabi :)

sağolasın birader....

sayın akın klima bu havalarda fazlaca yakıt tüketimine neden oluyor zaten... şöyle söyliyim; eğer 1450 km tamamen düz bir mekan olsaydı... aynı koşullarda zaten ortalama süratim yüksek olurdu ve inanın bana 4 litreyi geçmezdi...

Türkiye'de sınırı olan iki şehir arasında en uzun mesafe Antalya-Mersindir... 480 km... 9 saatte alınır... yeni yolla 5 saate inecek... Düşünün yol yarı yarıya daha uzun... Bunun nedeni inanılmaz virajlı olması... Aracın 1-2-3 viteslerde kullanımı... ve devirli olması gerekiyor... çekiş için...... Klima açık ve çekiş... Bence 5.5 ortalama bu yollar için çok çok iyi...

1

1423

Bilgi Girilmemiş

kara yolları haritasından baktım da gerçekten silifke ,aydıncık civarı çok virajlı .o zaman yaşasın 1.3 cdti ekonomiği ve tabi ki 1.4 turbo performansı  dancee

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1423 link' Alıntı:
kara yolları haritasından baktım da gerçekten silifke ,aydıncık civarı çok virajlı .o zaman yaşasın 1.3 cdti ekonomiği ve tabi ki 1.4 turbo performansı  dancee

ya birader ne diyosun.... vallahi inanılmaz... hatta yazlığı satmaya karar verdi kayınpeder... :D

her gidişlerinde satıyorlar :D sonra kıyamıyorlar. :D

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

5.5 litre elbette aşağıya çekliebilir.. ancak ben aracı ne silkeledim. ne boğdurdum. ne devrini düşürdüm... 2000 devir altına asla indirmemeye özen gösterdim... burada az çok demekten ziyade böyle testleri yapmaktır... Ben aracımın yakıt tüketiminden fazlaca memnunum...

Kaldı ki aracıyla senede 25000 km yapacak birisi olarak konuşuyorum hem vergi hem de yakıt ekonomisi olarak son derece iyi bir tercih yaptığıma inanıyorum....

ayrıca "araç bir yerden bir yere gitmek için kullanılır... Yüksek süratte ölüm garantidir."

1

1423

Bilgi Girilmemiş

herkesin tercihi farklı ,ben araba sürerken konuşmayı  ve mola vermeyi sevmem(ihtiyaç molası dışında :) ) sürüşe odaklanıp seri kullanmayı severim,sollamıyı ve hatta gidiş gelişli yollar benim favorimdir. işte bu nedenle 1.4 turbo yu tercih ettim ve dizelcilerin ekonomi yaptıklarındaki mutluluğu tahmin edebiliyorum çünkü arasıra ben de o moda giriyorum ama genelde performanslı araç kullanmaya bayılırım.lütfen beni yanlış anlamayın,performans deyince akıllara makas atmak gelmesin ya da şehir içinde hız gelmesin.yerinde zamanında yerleşim yerinden uzak yerlerden bahsediyorum..hız bence tehlikeli değildir.hız arttıkça dikkatin arttırılması gerekir.eğer dikkat artmıyorsa hıza göre dikkatsiz demektir işte bu tehlikedir..ama türkiyede en çok korktuğum başkası yüzünden kaza yapmak,allah bizi cahil sürücülerden korusun..

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn.warlordares, detaylı raporunuzdan dolayı sizi tebrik ederim. klimanın devamlı çalışıyor olması ve yol durumları aracın yakıtını biraz artırmış olsa da 290 tl.lik yakıt masrafı 1450 km. yol için gayet güzel.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ekleme yapmak istiyorum bir detay daha

Lastik Basınçları 32 olarak yola çıkmıştım...

güzel yorumlarını sunan arkadaşlarıma teşekkürler.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1423 link' Alıntı:
herkesin tercihi farklı ,ben araba sürerken konuşmayı  ve mola vermeyi sevmem(ihtiyaç molası dışında :) ) sürüşe odaklanıp seri kullanmayı severim,sollamıyı ve hatta gidiş gelişli yollar benim favorimdir. işte bu nedenle 1.4 turbo yu tercih ettim ve dizelcilerin ekonomi yaptıklarındaki mutluluğu tahmin edebiliyorum çünkü arasıra ben de o moda giriyorum ama genelde performanslı araç kullanmaya bayılırım.lütfen beni yanlış anlamayın,performans deyince akıllara makas atmak gelmesin ya da şehir içinde hız gelmesin.yerinde zamanında yerleşim yerinden uzak yerlerden bahsediyorum..hız bence tehlikeli değildir.hız arttıkça dikkatin arttırılması gerekir.eğer dikkat artmıyorsa hıza göre dikkatsiz demektir işte bu tehlikedir..ama türkiyede en çok korktuğum başkası yüzünden kaza yapmak,allah bizi cahil sürücülerden korusun..

bu arada seninle aynı fikirdeyim... hangi konu da mı: tek şerit konusunda.... bende tek şeritleri severim... bu arada 1.3 dizel ile de güzel sollamalar yaptım hani... özellikler antalya ısparta arasındaki yokuşlarda.. :) ... yola dikkat...

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1423 link' Alıntı:
herkesin tercihi farklı ,ben araba sürerken konuşmayı  ve mola vermeyi sevmem(ihtiyaç molası dışında :) ) sürüşe odaklanıp seri kullanmayı severim,sollamıyı ve hatta gidiş gelişli yollar benim favorimdir. işte bu nedenle 1.4 turbo yu tercih ettim ve dizelcilerin ekonomi yaptıklarındaki mutluluğu tahmin edebiliyorum çünkü arasıra ben de o moda giriyorum ama genelde performanslı araç kullanmaya bayılırım.lütfen beni yanlış anlamayın,performans deyince akıllara makas atmak gelmesin ya da şehir içinde hız gelmesin.yerinde zamanında yerleşim yerinden uzak yerlerden bahsediyorum..hız bence tehlikeli değildir.hız arttıkça dikkatin arttırılması gerekir.eğer dikkat artmıyorsa hıza göre dikkatsiz demektir işte bu tehlikedir..ama türkiyede en çok korktuğum başkası yüzünden kaza yapmak,allah bizi cahil sürücülerden korusun..
3bravvo