Astra J Uzun Yol Performansı (2012)

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam merhaba,

Bir konu hakkında bilgine başvurmak istiyorum. Bende 2011 model Astra J HB Otm. vites 65 binde aracım var. Hem yetkili servis tercihi hem de etrafımdan aldığım bilgiler doğrultusunda Opet'den yakıt alıyorum. Araç kullanım esnasında ayağımı gazan çekip yavaşlamaya başladığım zaman mesela ışıklara yaklaşırken titreme yapıyor (çok şiddetli değil). Çoğunlukla dikkat ettim benzin son çeyrek ve altında yapıyor. Bu titremenin sebebi hem yakıt alınan marka, yer ve depodaki benzinin azlığından dolayı yapıyor olabilir mi?

Şimdiden teşekkür ederim.
bu konu hakkında özellikle opelin (vauxhall) forumlarında çok konu var. Türkçe forumlarda pek dişe dokunur birşey bulamadım. Genel olarak benzin deposunu son çeyreğin altına düşürmememizi tavsiye ediyorlar. Motorda arıza çıkmasını tetikleyici bir kaç teknik şey yazmışlardı şuan hatırlayamadığım. Fakat titreme yapması normal değil. Arabayı servise götürmenizi tavsiye ederim.

brown

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şe

şehir içi 7.5 elde ediyorsan uzun yolda 4.7-5.0 arasına kadar düşer yakıt tüketimin. Sanırım düz vites araba. Uzun yolda otomatik vitesli arabamla genel olarak 130 üstü kullanmama rağmen 6.5 seviyesindeyim. 130 altı kullanımında rahatlıkla 5.0 seviyelerine yaklaşırsın. Genel görüşüm 5.0 ın altına inersin uzun yolda.

Herkese cevaplarından ötürü teşekkür ediyorum. evet uzun yola çıktım ve dediğiniz gibi 4.9 yaktı ve karma yakıt tüketimi 6,0 a kadar indi. böyle olması beni çok mutlu etti açıkçası. evet düşmesini bekliyordum ama uzun yolda ama bu kadar beklemiyordum itiraf etmeliyim 4,9 lt , 120 km hızla süper bir rakam bence. Tekrar herkese çok teşekkür ederim.

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konu hakkında özellikle opelin (vauxhall) forumlarında çok konu var. Türkçe forumlarda pek dişe dokunur birşey bulamadım. Genel olarak benzin deposunu son çeyreğin altına düşürmememizi tavsiye ediyorlar. Motorda arıza çıkmasını tetikleyici bir kaç teknik şey yazmışlardı şuan hatırlayamadığım. Fakat titreme yapması normal değil. Arabayı servise götürmenizi tavsiye ederim.

Teşekkür ederim bilgilendirme için. Servise Opel Değer'e götürdüm hiçbirşey yok yakıt deposunu çeyrek depo altına düşürme birde benzin enjeksiyon temizleyici yaptır dediler yolladılar.

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence piyasadaki en kaliteli benzin istasyonundan en kaliteli yakıtı alıyorsunuz. Araçtaki titreme; hava akışmetre, benzin filtresi veya pompasının kirli veya arızalı olması, volant dişlisi gibi bir çok sebepten kaynaklanıyor olabilir. Özellikle son çeyrekte diye belirtmişsiniz, aslında bu benzin pompasının azalan yakıttan yeterli yakış emişi yapamadığını da gösterir. Benim fikrim aracınızı iyi bir cihaza, -ki tavsiyem Bosch Car Servis- bağlatmanız ve arıza tespiti yaptırmanızdır. Bosch servis aynı zamanda elektronik olarak enjektörlerin hangi basınçla yakıt püskürttüğünü de ölçerek size çok daha doğru ve tatmin edici yanıtlar verecektir.

Teşekkür ederim. Bosch servis hiç gitmedim. Birkaç arkadaş önermemişti ama Ümraniye'de olması lazımdı. Bir cihaza bağlatalım. İnşallah bir şey yoktur. Opel Değer Servis yok dedi

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Bosch servis hiç gitmedim. Birkaç arkadaş önermemişti ama Ümraniye'de olması lazımdı. Bir cihaza bağlatalım. İnşallah bir şey yoktur. Opel Değer Servis yok dedi
Biraz konu dışı olacak ama. Opel değer de size davranışları nasıldı? ben 2 kere gittim ikisindede sanki onlara gitmek zorundaymışım gibi davrandılar. Davranışlarından hiç memnun kalmadığımdan dolayı artık gitmiyorum. (Arabamıda opel değerden aldım bu arada.)

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz konu dışı olacak ama. Opel değer de size davranışları nasıldı? ben 2 kere gittim ikisindede sanki onlara gitmek zorundaymışım gibi davrandılar. Davranışlarından hiç memnun kalmadığımdan dolayı artık gitmiyorum. (Arabamıda opel değerden aldım bu arada.)

Bende hep değere giderdim ama sanki gitmeme kararı alacağım. Araç değerden alınma bütün bakımları da orada yapıldı ama aynı tavrı o bende hissettim ve hep geçiştirme cevaplar veriyorlar. Anadolu yakasında gidebeliceğim aracımı güvenle emanet edeceğim servis önerilerinizi rica ederim.

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende hep değere giderdim ama sanki gitmeme kararı alacağım. Araç değerden alınma bütün bakımları da orada yapıldı ama aynı tavrı o bende hissettim ve hep geçiştirme cevaplar veriyorlar. Anadolu yakasında gidebeliceğim aracımı güvenle emanet edeceğim servis önerilerinizi rica ederim.
Gedizlere gitmeye başladım anadolu yakasında. Sonra İkitellide Nisa Otoyu önerdiler. Arabanın son bakımı ile motorla ilgili bir işim olduğunda artık oraya gidiyorum. Hüseyin usta benim için hem insan hemde usta olarak güzel bir insan. Birde bostancı sanayide Veli usta varmış. Onuda çok öneren oldu ama ben hiç gitmedim.

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gedizlere gitmeye başladım anadolu yakasında. Sonra İkitellide Nisa Otoyu önerdiler. Arabanın son bakımı ile motorla ilgili bir işim olduğunda artık oraya gidiyorum. Hüseyin usta benim için hem insan hemde usta olarak güzel bir insan. Birde bostancı sanayide Veli usta varmış. Onuda çok öneren oldu ama ben hiç gitmedim.
Evet Bostancı Veli usta çok öneren ve memnun kalan var. Gitmeyi düşünüyorum açıkçası

ylmzmtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ylmzmtl.com
Hocam Gedizlerde memnun kalmadınız mı da ikitelliye geçtiniz. ben de triger seti için Gedizlere gitmeyi düşünüyorum ilk defa gideceğim eğer bilmemiz gereken bir şey varsa hiç aracı götürmeyeyim

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Gedizlerde memnun kalmadınız mı da ikitelliye geçtiniz. ben de triger seti için Gedizlere gitmeyi düşünüyorum ilk defa gideceğim eğer bilmemiz gereken bir şey varsa hiç aracı götürmeyeyim
Memnunun. Özellikle Birkan Bey her şeyle çok güzel ilgilendi. Eğer gidecekseniz kesinlikle Birkan Beyi isteyin. Tabi bu ilginin bir maddi boyutu vardı. O yüzden gedizleri bıraktım. Yoksa işçilik, kalite ve müşteri memnuniyeti çok güzel.