gündüz ve sis farı yardım..

bysmail

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
gündüz, sis farlarını beyaz yapmak istiyorm.hangi  ürünleri almalıyım.aracım 2011 sport. forumdan okuduğum kadarıyla yanlış anlamadıysam kısalara beyaz taktığımızda karşıdan geleni rahatsız ediyormuş.boyle bir durum var mı yada rahatsız etmeyecek ampül varmı.son olarak tüm farların beyazının aynı tonda olmasını istiyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: gündüz ve sis farı yardım..

Kısa farlarınızı H7 kullandığınız sürece karşıdan gelenleri rahatsız etmezsiniz. Ama xenon olunca işler değişiyor, belki size bu bilgiyi veren beyaz ışık denilince xenon'u düşünmüş olabilir.

Gündüz farları için led kullanabilirsiniz, sisler içinde H11 olabilir, ampulün kodu gerekli.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bunlarla ilgili birçok konu mevcut sitemizde. Benimde konum vardı beyaz sis ve gündüz farları diye. Orda kullanılan ampülleri yazmıştım. Sisler iki tip çıkıyor h10 ve h11 kodlu. Ben photon h10 kullanıyorum beyazlığından memnunum. Gündüz farına t20 led takacaksınız beyaz istiyorsanız. Oda bir takım işlemler yapmazsanız arıza uyarısı verecek. Kısaları normal halojen ampulle beyaza çevirirseniz kimseyi rahatsız etmez bunın içinde phlips diamond vision h7 ampul en tavsiye edilenidir.

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Abi bende 4300K xenon var. Far ayarını aşağı aldırdım. Gorusum net karsidan geleninde gözünü almıyor bazen yol bos olduğunda üst kademeye alıyorum. O zaman göz alıyor sellektör bombardımanı oluyor. :)

bysmail

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

teşekkr ediyrum herkee. kısalar için
mucahitduran link' Alıntı:
Ben aşağıdaki ürünü kullanıyorum. Göz vs. almıyor. Gece aydınlatması da güzel ;)

[img=450x600]http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/06/3858b852d8197d8cf819ff3c7c42bb78.jpg[/img]
gündüz için bu ürün oluyor galiba.http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/photon-t20-93-21w-beyaz-park-ampulu-cift-duy-118872634?keyword=&gclid=Cj0KEQjw4aqgBRCvwLDi_8Tc54YBEiQAs6DLvBoEMS_RZ_SEFdrsVz_jqKTT-AaBaRkXcE951Ky2zDYaAg0c8P8HAQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0 led takıp işlem yapılmasını istemiyorum.anladığım kadarıyla bu ürün arıza yakımıyor.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben gunduz fari icin İzmirden Emrah beyin kullandigi urunu cok begendim, konunun linkini asagida bulabilirsiniz. Konu icinde ariza yakmamasi icin yapilmasi gerekenler ve urunu alabileceginiz link bulunuyor

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=12494.75

bysmail

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Ben gunduz fari icin İzmirden Emrah beyin kullandigi urunu cok begendim, konunun linkini asagida bulabilirsiniz. Konu icinde ariza yakmamasi icin yapilmasi gerekenler ve urunu alabileceginiz link bulunuyor

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=12494.75
uygulama çok gzel ama onu yapacak adam lazım.bnm elektronik bilgim sıfır, tanıdık bildik usta da yok malesef.o yüzden arıza vermeyecek ürün düşünüyorum.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bysmail link' Alıntı:
Photon un o lambasından beyaz ışık bekleme ben kullandım. Hiç beyaz değil haberin olsun.

bysmail

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

Erhan42 link' Alıntı:
Photon un o lambasından beyaz ışık bekleme ben kullandım. Hiç beyaz değil haberin olsun.
hadi ya :(.bu kötü oldu şimdi.