GOLF 7 SINIFINDA NE KADAR ÜSTÜN BİR ARAÇ ?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: GOLF 7 SINIFINDA NE KADAR ÜSTÜN BİR ARAÇ ?

gradient link' Alıntı:
O soyulma problemlerini bizzat yasadim.

yeni kasalarda devam ediyor mu bilmiyorum ama önceki kasada soyulmayan yoktur heralde. kısa bir süre passat şirket aracı kullanmıştım kapı üstleri bile soyuluyordu çok sinir bozucu bir durumdu. kapı üstleride çok fazla temas edilen bir yer değil özellikle arka tarafta. kendi aracım olsa kavga ederdik heralde servisle.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golf icine oturuldugunda kesinlikle kalite hissi veriyor ama;
Neredeyse Polodan ayrilmayacak kadar kucuk fiziki yapisi,
Degerinin cok ustundeki satis fiyatlari,
Stok sorunu ve uzun teslim sureleri
Yalnizca Astra da degil bir cok markada standart olan donanimin opsiyon olmasi,
Musterisine aracta olusan arizasi kimseyle paylasmayacagina dair cezai maddeli sozlesme imzalatmasi

Nedenleri ile guncel kasada kesinlikle tercih etmeyecegim bir arac

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben golfle poloyu hep karıştırıyorum

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

zamanında bizde inceledik golf 7 yi güzel araç iç mekan olarak ama dış beklentilerimizin çok gerisinde kaldı bizim sıfır olarak alınırmı bütçe varsa düşünülür ama astradan yatay geçiş yapılırmı desersen ziyadesiyle gereksiz bir değişiklik bence

dimens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmk Astra'da standart olup Highline Golf'te opsiyonel olan özellikler nelerdir ? İncelememe rağmen gözüme çarpmadı.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dimens link' Alıntı:
Cosmk Astra'da standart olup Highline Golf'te opsiyonel olan özellikler nelerdir ? İncelememe rağmen gözüme çarpmadı.
fiyatı  greatt

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dimens link' Alıntı:

En basitinden AFL gibi bir far sistemine sahip olamıyorsunuz.  ::)
Vw'in en az 5-6 bin TL ekstra ile satacağı opsiyon Cosmo'da standart.  :)

Ayrıca Golf'ün 140 hp, otomatik ve Highline donanım paketli fiyatı 83.900 TL iken, Astra'nın 140 hp, otomatik ve Cosmo donanım fiyatı 68.175 TL:)
Ekstra olarak da Opel bayilerinin kapıyı çalana 2-3 bin TL indirim yaptığını, Vw bayilerinin ise dalga geçer gibi 300-500 TL iskontoyla araba sattığını da hesaba katmak lazım.  :)

Aradaki 16-17 bin TL'lik farkla Golf almak ne kadar mantıklı gerçekten uzunca düşünülmesi gereken bir konu.  :)

[img=800x12]http://i.hizliresim.com/7m767P.jpg[/img]

gl2O2Z.jpg

Golf hakkındaki düşüncelerime gelirsek;

DSG ile ilgili birçok sorun yaşamış kullanıcı olmasına rağmen maalesef Active Select DSG'nin baya gerisinde kalmış bir şanzıman. Yani tercihim GOLF.
Direksiyona oturulduğunda hangi araç daha kaliteli bir izlenim veriyor derseniz kesinlikle GOLF.
Direksiyon-pedal tepkileri ve sahip olduğu gücü yere aktarması açısından bakarsak bence GOLF.
Malzeme kalitesine geldiğimizde tekrar GOLF.
Ses izolasyonu GOLF.
İkinci el değerinde önde olan GOLF.

Yol tutuş ASTRA J.
Yüksek süratlerdeki güven hissi ASTRA J.
Standart olan güvenlik ve teknolojik donanımların fazlalığı ASTRA J.
İç ve dış tasarım kesinlikle ASTRA J.
F/P açısından tartışmasız ASTRA J.

Not: Hepsi kendi izlenimlerimdir...  :)

İşin özeti 68 bin TL'ye Astra J almak varken, 84 bin TL gibi bir meblağ kesinlikle Golf'e vermem.  ::)

Not: 122'lik, manuel ve prime donanımlı bir Mercedes A 180, bayi indirimiyle 82.300 TL'ye alınabiliyor. (25 Nisan 2014'te Koluman'dan alınmış fiyattır)  :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dimens link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

֖ncelikle söylemeliyim ki kendi aracımdan oldukça memnunum. Yalnızca kendi tercihlerimden kaynaklı bir iki pişmanlığım var o kadar (Navi600 ve Stil paket gibi). Dün yakın bir arkadaşım Golf 1.4 TSI Higline DSG modelini teslim aldı. Ben de aracımı alırken düşündüğüm modellerden biri olmasına rağmen aracı 3 ay sonra teslim edebileceklerini söylediklerinden ve anÖ® bir trafik kazasıyla kendi aracım pert olduğundan bu kadar bekleyemedim ve hem beğenerek hem de Golf dışında en iyi alternatif olduğunu düşündüğümden aracımı satın aldım. Bugün arkadaşın  aracını test etme imkÖ¢nım oldu. ֖ncelikle söylemeliyim ki konsol tasarımına, koltukların ve iç mekanda kullanılan malzeme kalitesine gerçekten hayran kaldım. Bilhassa direksiyon gerçekten çok başarılı ve hisliydi. DSG şanzumanın zaten bizim AS'den daha iyi bir şanzuman olduğunu biliyordum, onla ilgili pek bir şey demeyeceğim. Vites geçişleri falan çok iyi gerçekten. Malum araba arkadaşın olunca fazla zorlama imkÖ¢nım olmadı ama aracın çevikliğini ve hızlanmasını beğendim. Yıl sonuna doğru eğer planlarım gerçekleşirse kafamda gerçekten yer eden bir araç oldu. Konuyu tartışırsak belki hem kendi aracımızın eksik yönlerini kavrarız hem de sınıfındaki diğer araçlarla kıyaslandığında gerçekten ağır basan yönlerini konuşuruz diye düşündüm.

Bu arada Highline Golf'ün beni hayran bırakan konsol tasarımı şu şekilde.

[img=800x515]http://www.vwvortex.com/wp-content/uploads/2012/09/volkswagen-golf-7-interior-1-960x618.jpg[/img]
Malzeme kalitesine, direksiyon hissine dsg şanzımanın iyiliğine bir şey diyemem ama konsol tasarımının astra da çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. O kadar para verdiğiniz araçtaki far düğmelerine bakar mısınız, hele o sade vites üstü bölüme. Golf kesinlikle kaliteli ve her anlamda tutulan ve kullanıcısını üzmeyen bir araç kabul, ancak konsol tasarımı hariç  general_Shame_on_you

Fables

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra J'nin rakibinin Golf 6 oldugunu hepimiz biliyoruz.Astra J'den 4 sene sonra cıkmıs bi araç (Golf) hala Astra J'ye üstünlük kuramadığı bi yığın yeri var buda aslında golf 7'nin cokda basarılı olmadıgının bi göstergesi

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mert'in söylediklerine tamamen katılıyorum golf 7 de şanzıman eski 7 ileri olana göre daha az sorunlu diye biliyorum ama hala büyük risk şanzıman gittiğinde 20-30 k arasından kapıyı açıp 6 k ya kadar iniyorlar ben f/p olayı ve güvenlik benim için önemli o kadar paralara çıktıktan sonra daha da koyar bir üst segmente geçerim
Kardeşim de golf 6 1.4160 hp dsg var kıyaslama bunun üzerine yapıyorum
Vw biraz araçlarını bana göre kullanan kullansın bakalım neler çıkacak mantığı ile araç üretiyor