GOLF 7 SINIFINDA NE KADAR ÜSTÜN BİR ARAÇ ?

dimens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

֖ncelikle söylemeliyim ki kendi aracımdan oldukça memnunum. Yalnızca kendi tercihlerimden kaynaklı bir iki pişmanlığım var o kadar (Navi600 ve Stil paket gibi). Dün yakın bir arkadaşım Golf 1.4 TSI Higline DSG modelini teslim aldı. Ben de aracımı alırken düşündüğüm modellerden biri olmasına rağmen aracı 3 ay sonra teslim edebileceklerini söylediklerinden ve anÖ® bir trafik kazasıyla kendi aracım pert olduğundan bu kadar bekleyemedim ve hem beğenerek hem de Golf dışında en iyi alternatif olduğunu düşündüğümden aracımı satın aldım. Bugün arkadaşın  aracını test etme imkÖ¢nım oldu. ֖ncelikle söylemeliyim ki konsol tasarımına, koltukların ve iç mekanda kullanılan malzeme kalitesine gerçekten hayran kaldım. Bilhassa direksiyon gerçekten çok başarılı ve hisliydi. DSG şanzumanın zaten bizim AS'den daha iyi bir şanzuman olduğunu biliyordum, onla ilgili pek bir şey demeyeceğim. Vites geçişleri falan çok iyi gerçekten. Malum araba arkadaşın olunca fazla zorlama imkÖ¢nım olmadı ama aracın çevikliğini ve hızlanmasını beğendim. Yıl sonuna doğru eğer planlarım gerçekleşirse kafamda gerçekten yer eden bir araç oldu. Konuyu tartışırsak belki hem kendi aracımızın eksik yönlerini kavrarız hem de sınıfındaki diğer araçlarla kıyaslandığında gerçekten ağır basan yönlerini konuşuruz diye düşündüm.

Bu arada Highline Golf'ün beni hayran bırakan konsol tasarımı şu şekilde.

[img=800x515]http://www.vwvortex.com/wp-content/uploads/2012/09/volkswagen-golf-7-interior-1-960x618.jpg[/img]

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: GOLF 7 SINIFINDA NE KADAR ÜSTÜN BİR ARAÇ ?

Şimdiye kadar bu tür karşılaştırmada genelde opele toz kondurmazdım ama bir musibet bin nasihatten iyidir demişler; opelin müşterisine değer vermeyen politikaları ve ınsanı cıleden cıkaran ılgısız bir çok servısı yuzunden çok elestırdıgım golf'ü bile düşünebılırım bır sonrakı aracım olarak en azından vw musterısıne aracı sattıktan sonra deger verıyordur tahmınımce.

dimens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Şimdiye kadar bu tür karşılaştırmada genelde opele toz kondurmazdım ama bir musibet bin nasihatten iyidir demişler; opelin müşterisine değer vermeyen politikaları ve ınsanı cıleden cıkaran ılgısız bir çok servısı yuzunden çok elestırdıgım golf'ü bile düşünebılırım bır sonrakı aracım olarak en azından vw musterısıne aracı sattıktan sonra deger verıyordur tahmınımce.

aslında konuyu açmamın sebebi biraz da bu. dikkat ediyorum bu tür yorumlar genelde bir fanboy edasıyla yapılıyor. ya araçlardan birini göklere çıkaran ya da diğerini yeren anlamsız ve gerçeklikten uzak şeyler okumaktan gerçekten sıkıldım. her otomobilin diğerlerine nazaran üstün yönleri vardır, olabilir. olmayabilir de ama bunların objektif bir şekilde konuşulması pek olmuyor nedense.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yol tutusu biraz daha zayif malzeme kalitesi biraz daha iyi onun disinda cok buyuk fark yok bans gore. Ama suan alicak olsam yeni kasa olmasi nedeniyle astraya tercih ederim.Servisleri ise opelden farksiz. Dsg arizalarina zorla kullanici hatasi diye imza attirip mahkemeye tasimamasi aksi halde parca degisiminde yapilan indirimide yapmayacagini soyleyen insanlari somurmek uzerine kurulu bir firma( diger aracim1.4 tsi tiguan)

Serhat Gümüş

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ww konusuna birşey diyemem ama Dsg şanzıman ile ilgili şikayetleri okuyun ve buna öyle karar verin bence

dimens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet dsg konusunda bilhassa önceki modellerde çok sorun yaşandığını biliyorum ama yeni nesil araçlarda pek sıkıntı olmuyor diye duydum.

K

karaoglan

Bilgi Girilmemiş

golfün bagajı küçük ayrıca hıghlıne çok pahalı ve astra sport kadar donanımlı değil 
en büyük eksisi ww lerin iç kısımları özellikle kapı açma düğmeleri ve teyp düğmeleri soyuluyor kel kel oluyor

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dimens link' Alıntı:
evet dsg konusunda bilhassa önceki modellerde çok sorun yaşandığını biliyorum ama yeni nesil araçlarda pek sıkıntı olmuyor diye duydum.
Tam tersi eski 6 ileri DSG lerde problem yoktu.
Yeni 7 ileri DSG ye hic bulasmayin derim.
Golf e lafim yok arac gercekten kaliteli ama o paralarin arabasi değil.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
Yol tutusu biraz daha zayif malzeme kalitesi biraz daha iyi onun disinda cok buyuk fark yok bans gore. Ama suan alicak olsam yeni kasa olmasi nedeniyle astraya tercih ederim.Servisleri ise opelden farksiz. Dsg arizalarina zorla kullanici hatasi diye imza attirip mahkemeye tasimamasi aksi halde parca degisiminde yapilan indirimide yapmayacagini soyleyen insanlari somurmek uzerine kurulu bir firma( diger aracim1.4 tsi tiguan)
VW servisi ile ilgili sozlerinize harfi harfine katiliyorum. DSG kabul ediyorum AS'e gore daha basarili ama daha kirilgan. Bir anlamda risk yani. Golfte opsiyon olarak verilenler astrada standart. Fiyat Doğuşun satis stratejisi nedeniyle yuksek ve bekleme suresi de cabasi. Bunu kesinlikle fanatik olarak degil 5 yil passat binmis ve golfun kapisindan donmus birisi olarak soyluyorum.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

karaoglan link' Alıntı:
golfün bagajı küçük ayrıca hıghlıne çok pahalı ve astra sport kadar donanımlı değil 
en büyük eksisi ww lerin iç kısımları özellikle kapı açma düğmeleri ve teyp düğmeleri soyuluyor kel kel oluyor
O soyulma problemlerini bizzat yasadim.