Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

skywalker1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

ben de golf için önce kaporo vermiştim ancak ani bir kararla astra almaya karar verdim ve şimdi aracımı beklerken bu kararımdan çok memnunum, içim rahat.
ne kadar konforlu ve kabin içi gürültü az olsa da, test ederken golfte hep eksik gelen birşeyler vardı, araç soğuk, bütünleşemiyor insan kullanırken.

tabii ki doğuş oto'nun satış politikası (ayda 5-6 araç ithal edip, fiyatı yüksek tutmak) bu kararda en büyük paya sahip.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DH'de gezerken gördüm. okurken de oldukça güldüm. adminlerimin hoşgörüsüne sığınarak tamamen Doğuş'un satış politikasına iğneleme yapan bu alıntıyı buraya kopyalamak istedim...

"[size=10pt][size=10pt]VW İŞTE NEYE EL ATSA FİYAT LAR ŞİŞİYOR UÇUYOR...BİRZAMANLAR SKODA NEYDİ??? ÇEKOSLVAK HALK ARABASI İDİ...

VW TÜRKİYEDEKİ TÜM MEYDANLARDAKİ, PARKLARDAKİ UMUMİ TUVALETLERİN İŞLETMESİNİ ALSA ... iNANIN Kİ LİSTE FİYATLARI ŞÖYLE OLUR "

KÜÇÜK : 17 TL (İŞEMEK İÇİN BİLE 1 SENE SONRAYA GÜN VERMEZLERSE TABİ )
BÜYÜK : 34 TL

TUVALET DONANIM LİSTESİ:

TRENDLİNE TUVALETLERDE: TAHARET MUSLUĞU STANDART (HAVALANDIRMA PENCERESİ YOK)

COMFORTLİNE TUVALETLERDE: TAHARET MUSLUĞU VE TUVALET KAĞIDI STANDART (HAVALANDIRMA PENCERESİ YOK)

HİGHLİNE TUVALETLERDE : TAHARET MUSLUĞU-TUVALET KAĞIDI-ÇIKIŞTA KOLONYA STANDART - (HAVALANDIRMA PENCERESİ OPSİYONEL)
[/size][/size]
"

bide logo eklemiş arkadaş..

4ddry.jpg

R

ryanwilliams

Bilgi Girilmemiş

Bu arkadasi tebrik etmek lazim dogus otoyu cok guzel anlatmis

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

VW nin mantıklı bir özeti olmuş  ;D

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sahibine benzeyen köpekler diye birşey vardı hatırlarsınız. Bayileri de öyle. İlgi alaka sıfır almazsan alma mantigindalar ....

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hep aynı şeyleri konuşuyoruz, biraz farklılık olsun diye ben şeytanın avukatlığına soyunayım o zaman. :D Arkadaşlar Doğuş Otomotiv'i istediğimiz kadar eleştirelim, ki ben de eleştiriyorum, ama şöyle bir gerçek var ki adamlar arabalarını yüksek fiyatlardan satıyor diye onları suçlayamayız. Serbest piyasa ekonomisinin kuralı bu, herkes tuttuğuna geçiriyor. Devleti, benzine yüksek vergi koyuyor diye eleştirmek gibi bir şey değil bu. Sonuçta herkesin alternatifi var, herkes hangi markayı istiyorsa onu alır. Sizce Opel araçlarını daha yüksek fiyatlara satabileceğini düşünse fiyatları artırmaz mıydı? Emin olun onlar da fiyatları yükseltirdi. Ya da tam tersini düşünelim, VW satışları taban yapsa sizce Doğuş bu stratejisini sürdürebilir mi? Bence burada tartışılacak nokta Doğuş'un ya da VW'nin bunu nasıl başardığı olsa daha ilgi çekici olur. Gerçekten kaliteli araçlar üreterek mi, yoksa reklam ve pazarlama stratejilerine ağırlık verip marka değerini yükselterek mi? Tabii ki her ikisi de, ama hangisi daha ağır basıyor? Her marka ürünlerine marka değeri koyar. Örneğin, eminim ki çoğunuz Apple kullanıcısısınız ve inanın Apple kadar ürünlerine marka değeri koyan bir firma daha yoktur. Şimdi aynı şeyleri Apple, Apple dağıtımcıları ve Apple kullanıcıları için de söyleyebiliriz sanırım. Olaya bu açılardan bakıp biraz empati yaparsak belki daha ilginç fikirler çıkabilir ortaya.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel de en az vw kadar kaliteli araclar uretiyor. Mesele bence pazarlama stratejisi. Opelin marka degerini koruyamamasi. Her ay yaptıgı kampanyalarla bir önceki ay araç alan müşterilerini pişman etmesi.
Bu tabii ki markaya olan güveni de sarsıyor. Mercedesin ve BMWnin bile ülkemiz vergi şartlarına uygun 1,6 motor hacımli araçları getirirken dizeli 1,3 fındığa mahkum etmesi vb. gibi sebepler...

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Opel de en az vw kadar kaliteli araclar uretiyor. Mesele bence pazarlama stratejisi. Opelin marka degerini koruyamamasi. Her ay yaptıgı kampanyalarla bir önceki ay araç alan müşterilerini pişman etmesi.
Bu tabii ki markaya olan güveni de sarsıyor. Mercedesin ve BMWnin bile ülkemiz vergi şartlarına uygun 1,6 motor hacımli araçları getirirken dizeli 1,3 fındığa mahkum etmesi vb. gibi sebepler...
045thumbsup 045thumbsup

Tek problem budur

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
DH'de gezerken gördüm. okurken de oldukça güldüm. adminlerimin hoşgörüsüne sığınarak tamamen Doğuş'un satış politikasına iğneleme yapan bu alıntıyı buraya kopyalamak istedim...

"[size=10pt][size=10pt]VW İŞTE NEYE EL ATSA FİYAT LAR ŞİŞİYOR UÇUYOR...BİRZAMANLAR SKODA NEYDİ??? ÇEKOSLVAK HALK ARABASI İDİ...

VW TÜRKİYEDEKİ TÜM MEYDANLARDAKİ, PARKLARDAKİ UMUMİ TUVALETLERİN İŞLETMESİNİ ALSA ... iNANIN Kİ LİSTE FİYATLARI ŞÖYLE OLUR "

KÜÇÜK : 17 TL (İŞEMEK İÇİN BİLE 1 SENE SONRAYA GÜN VERMEZLERSE TABİ )
BÜYÜK : 34 TL

TUVALET DONANIM LİSTESİ:

TRENDLİNE TUVALETLERDE: TAHARET MUSLUĞU STANDART (HAVALANDIRMA PENCERESİ YOK)

COMFORTLİNE TUVALETLERDE: TAHARET MUSLUĞU VE TUVALET KAĞIDI STANDART (HAVALANDIRMA PENCERESİ YOK)

HİGHLİNE TUVALETLERDE : TAHARET MUSLUĞU-TUVALET KAĞIDI-ÇIKIŞTA KOLONYA STANDART - (HAVALANDIRMA PENCERESİ OPSİYONEL)
[/size][/size]
"

bide logo eklemiş arkadaş..

4ddry.jpg
Ercan orneklemede super olmus hanii
thnxx