Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

xylent link' Alıntı:
Hep aynı şeyleri konuşuyoruz, biraz farklılık olsun diye ben şeytanın avukatlığına soyunayım o zaman. :D Arkadaşlar Doğuş Otomotiv'i istediğimiz kadar eleştirelim, ki ben de eleştiriyorum, ama şöyle bir gerçek var ki adamlar arabalarını yüksek fiyatlardan satıyor diye onları suçlayamayız. Serbest piyasa ekonomisinin kuralı bu, herkes tuttuğuna geçiriyor. Devleti, benzine yüksek vergi koyuyor diye eleştirmek gibi bir şey değil bu. Sonuçta herkesin alternatifi var, herkes hangi markayı istiyorsa onu alır. Sizce Opel araçlarını daha yüksek fiyatlara satabileceğini düşünse fiyatları artırmaz mıydı? Emin olun onlar da fiyatları yükseltirdi. Ya da tam tersini düşünelim, VW satışları taban yapsa sizce Doğuş bu stratejisini sürdürebilir mi? Bence burada tartışılacak nokta Doğuş'un ya da VW'nin bunu nasıl başardığı olsa daha ilgi çekici olur. Gerçekten kaliteli araçlar üreterek mi, yoksa reklam ve pazarlama stratejilerine ağırlık verip marka değerini yükselterek mi? Tabii ki her ikisi de, ama hangisi daha ağır basıyor? Her marka ürünlerine marka değeri koyar. ֖rneğin, eminim ki çoğunuz Apple kullanıcısısınız ve inanın Apple kadar ürünlerine marka değeri koyan bir firma daha yoktur. şimdi aynı şeyleri Apple, Apple dağıtımcıları ve Apple kullanıcıları için de söyleyebiliriz sanırım. Olaya bu açılardan bakıp biraz empati yaparsak belki daha ilginç fikirler çıkabilir ortaya.
sorun doğuşta değil zaten milletimizde serbest piyasa da istediği fiyatı koyar aracına her zaman opelin istediği zaman indirip istediği zaman çıkarmasını savunduğum gibi doğuş grubu da fiyatım bu der ve satar ki şuan 70 bin küsüre jetta satılıyor şaka gibi ama bizim halkımız vw lere hatta vag grubu araçları bmw mercedes seviyesinde görüyor ve bu artık kalıplaşmış birşey ve önüne bu gidişle geçmek zor ve bu yüzden doğuşu kutlamak lazım hatta yeni bir örnek veriyim eskiden 1.8 tsi motorla satılan cc şimdi 1.4 tsi motorla satılıyor fiyat aynı düzeyde nereye gitti aradaki ötv farkı hop doğuş un cebine ama buna rağmen bu aracı millet alıyor 90000 tl eder diyorlar bence değeri 70000 seviyleridir  tabi bu fiyata jetta olduğu için ve jettaya 70000 veren olduğu için isterse 150 bin desin herşeyi yapmakta özgür bizim milletin sömürülmeyi sevdiğini bilmeyen yok zaten durumlar ortada

serkan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra nın şekli yeter...golf yıllardır aynı...Ama yenı astraya dah kotu dıyen yok.kesınlıkle konfor ve şekıl astra j...

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
sorun doğuşta değil zaten milletimizde serbest piyasa da istediği fiyatı koyar aracına her zaman opelin istediği zaman indirip istediği zaman çıkarmasını savunduğum gibi doğuş grubu da fiyatım bu der ve satar ki şuan 70 bin küsüre jetta satılıyor şaka gibi ama bizim halkımız vw lere hatta vag grubu araçları bmw mercedes seviyesinde görüyor ve bu artık kalıplaşmış birşey ve önüne bu gidişle geçmek zor ve bu yüzden doğuşu kutlamak lazım hatta yeni bir örnek veriyim eskiden 1.8 tsi motorla satılan cc şimdi 1.4 tsi motorla satılıyor fiyat aynı düzeyde nereye gitti aradaki ötv farkı hop doğuş un cebine ama buna rağmen bu aracı millet alıyor 90000 tl eder diyorlar bence değeri 70000 seviyleridir  tabi bu fiyata jetta olduğu için ve jettaya 70000 veren olduğu için isterse 150 bin desin herşeyi yapmakta özgür bizim milletin sömürülmeyi sevdiğini bilmeyen yok zaten durumlar ortada
Aynen...
+1907

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:

Gerçekten de, CC şimdi 1.4 motorla da satılıyor ama fiyatı hala yüksek vergi dilimindeki eski modellere yakın!

limnili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gerçekten de 1.4 motorun vergı avantajı doğuşun cbine giriyor. araç da ayrıca passattan daha iyi değil malzeme ve işçilik olarak. sadece dizayn farkına ödeniyor 10000 küsür tl.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Bilgilendirme için teşekkürler, güzel istatistikler çıkmış ortaya. Ben şahsen 1.4T kullanıcısı olarak aracın şanzıman oranlarından memnunum. GM bu motorda gerçekten güzel iş çıkartmış. Bu arada, Astra hp/kg oranında geride değil, çok az bir farkla önde. Sitede verilen oran hp/kg oranı değil, kg/hp oranı. Yani Astra'da hp başına düşen kg daha az.
Tabii ki olurdu ama özellikle Cosmo donanımlı bir Astra ile aynı paraya alınabilecek bir Golf'ün işçiliğini ve malzeme kalitesini kıyaslarsanız Golf'ün bu kadar abartılı övülmesini haklı çıkaracak bir fark olduğunu düşünmüyorum. Ön konsoldaki sert plastik olmasın diye 1000 TL fazla vermeyi ben şahsen göze alırdım açıkçası, o bakımdan keşke öyle olsaydı diyorum (en azından Cosmo'da). Golf bu konuda bir adım önde olsa da genel itibari ile malzeme kalitesi olarak çok da üstün olmadığını düşünüyorum.

Astra ile sadece test sürüşü yaptım ve bolca inceledim bayide ve sipariş verdim.Şirketteki filo Golf 6 TDI 90 başlangıç paketi aracı sık sık kullandım İstanbul içi. 1,6 lık TD motor bizim 1,3 ler gibi turbonun gücüyle yürümüyor doğal olarak. Alt devirlerde çok daha iştahlı. Ama bu kadar. Başka hiç bir artısı yok bana göre kalite, konfor olarak. Benim kullandığım donanımda sadece göz önündeki yerlerde yumuşak kaliteli malzeme kullanılmış. Orta konsol bildiğin gri sert plastik ve şasi biraz burulduğunda acaip plastik sesleri geliyor muhtelif yerlerden bu arada kullandığım araç daha 3000 km de ve tek kişi kullanır genelde ve kırmadan kullanır. Kasis ve enine çatlaklardan geçerken ön süspansiyondan tuhaf bir ses alıyor ve çok da iyi absorbe edemiyor darbeyi aşağı yukarı 2007 polomdaki kadar. Son olarak da çok sert olacak belki ama iç tasarım genel hatlar itibariyle Albea'ya benziyor. Döşemeler vasat, koltukların sarması ise ortalama. 49K TL araç sis farsız ve jant kapaklı yani o bakımdan da Albea. Bu arada arkadan çok rahat bir şekilde az bir kayma yapıyor ESP de yok tabiki ama bir şey yapmadan topluyor Allahtan ama tedirgin ediyor. Kolay kolay aracın arkasını bıraktıracak bir sürüş tarzım yoktur bu duruma çok şaşırdım.

Golf kısacası güzel bir araç ama Doğuşun getirdiği paketlerle alınacak bir araç değil. 49K satılan baz model (TD) anca 44-45 eder benim gözümde.

Plastik aksamın çalışmasından dolayı gelen çıtırtı, gıcırdama gibi durumlarda sprey silikon çok işe yarıyor bu arada.

Saygılar

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Astra ile sadece test sürüşü yaptım ve bolca inceledim bayide ve sipariş verdim.Şirketteki filo Golf 6 TDI 90 başlangıç paketi aracı sık sık kullandım İstanbul içi. 1,6 lık TD motor bizim 1,3 ler gibi turbonun gücüyle yürümüyor doğal olarak. Alt devirlerde çok daha iştahlı. Ama bu kadar. Başka hiç bir artısı yok bana göre kalite, konfor olarak. Benim kullandığım donanımda sadece göz önündeki yerlerde yumuşak kaliteli malzeme kullanılmış. Orta konsol bildiğin gri sert plastik ve şasi biraz burulduğunda acaip plastik sesleri geliyor muhtelif yerlerden bu arada kullandığım araç daha 3000 km de ve tek kişi kullanır genelde ve kırmadan kullanır. Kasis ve enine çatlaklardan geçerken ön süspansiyondan tuhaf bir ses alıyor ve çok da iyi absorbe edemiyor darbeyi aşağı yukarı 2007 polomdaki kadar. Son olarak da çok sert olacak belki ama iç tasarım genel hatlar itibariyle Albea'ya benziyor. Döşemeler vasat, koltukların sarması ise ortalama. 49K TL araç sis farsız ve jant kapaklı yani o bakımdan da Albea. Bu arada arkadan çok rahat bir şekilde az bir kayma yapıyor ESP de yok tabiki ama bir şey yapmadan topluyor Allahtan ama tedirgin ediyor. Kolay kolay aracın arkasını bıraktıracak bir sürüş tarzım yoktur bu duruma çok şaşırdım.

Golf kısacası güzel bir araç ama Doğuşun getirdiği paketlerle alınacak bir araç değil. 49K satılan baz model (TD) anca 44-45 eder benim gözümde.

Plastik aksamın çalışmasından dolayı gelen çıtırtı, gıcırdama gibi durumlarda sprey silikon çok işe yarıyor bu arada.

Saygılar

Ben de sıklıkla 2011 1.6 TDI Highline kullanıyorum, dediğin gibi yürüyen aksamı enine darbelerde ses yapıyor ve bu yüzden garantiden ön amortisörler -gereksiz de olsa- değiştirildi, gene araç ş.içinde vb sert kombine darbeler alırsa bir süre sonra darbeleri sert biçimde içeri vermeye başlıyor.

Malzeme ve işçilik çok iyi ama sert plastik aksamlar bence Astra dakiler kadar etli ve seçkin değil, yol tutuşsa genel olarak gayet iyi bazen yumuşak olduğu için salınıma girebiliyor, yana yatabiliyor ama savrulduğunda kendi kendine toparlama potansiyeli yüksek.

cuskas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün gelen bir fiyat güncellemesi ile golf 1.4 tsi highline 47.400 TL olmuş. Astra 1.4t sport ise 47.685 TL. Şu an araç alacak olsanız (sipariş, teslimat sürelerini saymazsak, 2 araçta hazır diyelim) hangisini alırdınız? Golf'ün kasa değişimini de düşünmeden sadece araçları kıyaslarsak?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cuskas link' Alıntı:
Bugün gelen bir fiyat güncellemesi ile golf 1.4 tsi highline 47.400 TL olmuş. Astra 1.4t sport ise 47.685 TL. Şu an araç alacak olsanız (sipariş, teslimat sürelerini saymazsak, 2 araçta hazır diyelim) hangisini alırdınız? Golf'ün kasa değişimini de düşünmeden sadece araçları kıyaslarsak?
Golf highline donanim astranin sport modeliyle hemen hemen ayni ozelliklerde cok zor bi soru.

cuskas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Donanım olarak Golf'te ESP ve HillHold yok. Astra'da da renkli dokunmatik ekran yok. En öemli farklar bunlar. Diğer artılar eksiler bence birbirni götürür.