Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

Tolga KARACA link' Alıntı:
Golf ün konsolunda ve arka kapılarında daha fazla yumuşak plastik var, Astra nın ise sert plastik seçimleri biraz daha iyi, genel toplamda Golf yarım gömlek daha iyi ama Astra nın kontrol tuşları dediğim sert aksamları vb de dokunuş hissi olarak biraz daha iyi, zaten bu konuda Golf ün en ciddi rakiplerinden biridir yıllardır Astra.

Çıtırtı ise Golf de de var, Golf çok iyi bir araba ama düşüncenizde biraz abartıyor olabilirsiniz sürekli kullandığım bir araç ve kapı içlerinden, kemer kolonlarından tıkırtılar gelebiliyor, bu sınıfta %100 tıkırtısız bir araç yok, ne A serisi ne 1 serisi ne de A3 vb vb..
doğru haklısınız. Hele bizim yol şartlarımızda...

R

ryanwilliams

Bilgi Girilmemiş

Sahsen ben 6 sene caddy kullanmis biriyim vw kalitesi olarak hic abartmiyorum opelden su anki duruma gore daha kotu kapi icindeki seslerle 6 sene kullandim hala cozum yok on konsol bizim cizirti geliyo herkes rahatsiz hele vw ni gorun cizirti degil resmen iceride parcalar bir birleriyle kavga eder gibi ses geliyo o yuzden bu sesler butun araclarda olabiliyo.cogumuz bilir vw nin far dugmelerini,ic kapi acma dugme ve kolunu vede teyp dugmelerinin daha 1sene icunde soyulmasina ne diceksiniz bi de servis diyorki abi vw cogu araci boyle

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2001 vectramin kalitesini ve sessizliğini arıyorum. Bence OPEL de iç malzeme kalitesini düşürdü.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gokhan link' Alıntı:
bacanagım seat leonu var bu aksam onun arabayla bır tur attım tıkırtı sesı duymadım leon kullanan oldumu

Benim de arkadaşımın 2011 Leon'u var ve gördüğüm kadarıyla bizim araçlardan biraz daha sessiz (motor sesi değil de çıtırtı, tıkırtı olarak daha sessiz). Ona benim araçta duyduğum seslerden bahsedince kendisinin, Astra'nın içindeyken de hiçbir şey duymadığını ve iki araç arasında sessizlik olarak bir fark olmadığını söylüyor. Belki de biz kendi araçlarımıza biraz fazla yüklenip haksızlık ediyoruz. Bu arada forumu düzenli takip etmeyen arkadaşlar için şöyle özet bir not geçeyim: Burada bahsettiğimiz seslerin tamamına yakınını gidermek veya en azından azaltmak mümkün ancak ben zaman ayırıp bu işin peşine düşemedim henüz. Yani bunlar çözümsüz sorunlar gibi algılanırsa yanlış olur; ancak en güzeli hiç uğraşmak zorunda kalmamak tabii ki.

gradient link' Alıntı:
2001 vectramin kalitesini ve sessizliğini arıyorum. Bence OPEL de iç malzeme kalitesini düşürdü.

Katılıyorum, araçlar güvenlik donanımı ve teknoloji olarak eski modellere göre çok üstün ancak bunun getirdiği ekstra maliyeti araçların fiyatına yansıtmamak için mecburen başka şeylerden kısıyorlar sanırım. Vectra, D segmentinde bir araç olduğu için Astra ile kıyaslamak yanlış olur tabii; ancak benzer şikayetleri Insignia için de duymuştum. Biraz öznel bir mesele, herkesi aynı derecede rahatsız etmeyebiliyor. Beni en çok rahatsız eden, göstergelerin üstündeki plastik parçanın çıkarttığı çıtırtı sesi. Genellikle ses yapmamasına rağmen, yaptığı zamanlarda dayanılmaz olabiliyor. Bunun çözümü de oldukça basit aslında ama henüz bu konuda bir şey yapmadım. Bu ses dışında araç içi tıkırtı anlamında çok şikayetçi olduğum başka bir ses yok.

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim de en çok şikayet ettiğim husus davlumbazlardaki taş çamur ve toz sesleri. walll

bu ses nasıl gözardı edilir açıkcası anlamakta güçlük çekiyorum

önceki aracım astra g de bile bu kadar ses yokken bu araçta aşırı bi şekilde olması düşündürücü ::)

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gencebay25 link' Alıntı:
benim de en çok şikayet ettiğim husus davlumbazlardaki taş çamur ve toz sesleri. walll

önceki aracım astra g de bile bu kadar ses yokken bu araçta aşırı bi şekilde olması düşündürücü ::)
Adamların yollarinda tas çamur toz mu var ki düşünsünler ...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gencebay25 link' Alıntı:

Kaplama var mı sizin davlumbazlarda. Ben de kaplama var ve öyle bahsettiğiniz şekilde hatta g ile kıyaslanabilecek bir ses yok.

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

var evet ama olup olmadığı belli değil.

bi voskwagen bunu düşünüyo da bizimkiler neden düşünmüyo ki

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Benim de arkadaşımın 2011 Leon'u var ve gördüğüm kadarıyla bizim araçlardan biraz daha sessiz (motor sesi değil de çıtırtı, tıkırtı olarak daha sessiz). Ona benim araçta duyduğum seslerden bahsedince kendisinin, Astra'nın içindeyken de hiçbir şey duymadığını ve iki araç arasında sessizlik olarak bir fark olmadığını söylüyor. Belki de biz kendi araçlarımıza biraz fazla yüklenip haksızlık ediyoruz. Bu arada forumu düzenli takip etmeyen arkadaşlar için şöyle özet bir not geçeyim: Burada bahsettiğimiz seslerin tamamına yakınını gidermek veya en azından azaltmak mümkün ancak ben zaman ayırıp bu işin peşine düşemedim henüz. Yani bunlar çözümsüz sorunlar gibi algılanırsa yanlış olur; ancak en güzeli hiç uğraşmak zorunda kalmamak tabii ki.

Katılıyorum, araçlar güvenlik donanımı ve teknoloji olarak eski modellere göre çok üstün ancak bunun getirdiği ekstra maliyeti araçların fiyatına yansıtmamak için mecburen başka şeylerden kısıyorlar sanırım. Vectra, D segmentinde bir araç olduğu için Astra ile kıyaslamak yanlış olur tabii; ancak benzer şikayetleri Insignia için de duymuştum. Biraz öznel bir mesele, herkesi aynı derecede rahatsız etmeyebiliyor. Beni en çok rahatsız eden, göstergelerin üstündeki plastik parçanın çıkarttığı çıtırtı sesi. Genellikle ses yapmamasına rağmen, yaptığı zamanlarda dayanılmaz olabiliyor. Bunun çözümü de oldukça basit aslında ama henüz bu konuda bir şey yapmadım. Bu ses dışında araç içi tıkırtı anlamında çok şikayetçi olduğum başka bir ses yok.

Tamamen katılıyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:

Vectra Astra dan üst segmentte bir araçtır, yalıtımı ve malzeme kalitesi bu yüzden daha özenli olabilir ancak bana göre parça montaj boşlukları vb açısından Astra H ve J serileri ağabeyleri Vectra dan iyi.

2001 Vectra ayrıca Astra J den daha küçük jant + yumuşak hamurlu lastik kullanır, bu da daha az ses yapacak ve yumuşak sürüş sunacak donanımlardır.