Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

astra 6. vites o kadar uzunki 170 km de 3500 devre anca geliyor kapatılabilecek bir fark değil çok uzun,  fark tabiki kısalır ama çokda inmez birde 80-120 de 6.vites kalkınca astra tork eğrisinin içinde bile olmuyor bu nedenle 20 sn lerde olması normal astra için

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Zaten 6. vitesi ne yarışma ne de ekonomi için düşünün; uzun süre sabit yüksek hızda giderken motorun devrini düşürmekten başka ne ekonomi ne de performans katkısı oluyor araca.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biz istanbul trafiginde 6.vitesi bile goremedik

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A.S ile M.T arasında ne kadar fark vardır acaba? İnsignia da 3 değişik oran var. Tabi bir de son dişli farkını hesap etmek lazım.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

videolara göre 1.4t de daha kısa tutulmuş a.s de aralıklar kaybı azaltmak için diye tahmin ediyorum

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

VW iç malzeme kalitesi dediğiniz kadar kötü degil arkadaslar. En azından bizdeki gösterge üzeri sert plastik aksam yok. Daha yumuşak malzemeden yapılsa da o citirtilari duymasak daha iyi olmaz miydi?

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
çünkü çok ağır bizim araçlar vites oranlarıda uzun buda kalkışını kötü etkiliyor hp/kg oranında da astra geride yani golfün 122 hp si 150kg hafif bir araç çekiyor kg farkı kalktından sonra tolere edilebiliyor ama kalkıştı hissettiriyor
Bilgilendirme için teşekkürler, güzel istatistikler çıkmış ortaya. Ben şahsen 1.4T kullanıcısı olarak aracın şanzıman oranlarından memnunum. GM bu motorda gerçekten güzel iş çıkartmış. Bu arada, Astra hp/kg oranında geride değil, çok az bir farkla önde. Sitede verilen oran hp/kg oranı değil, kg/hp oranı. Yani Astra'da hp başına düşen kg daha az.

gradient link' Alıntı:
VW iç malzeme kalitesi dediğiniz kadar kötü degil arkadaslar. En azından bizdeki gösterge üzeri sert plastik aksam yok. Daha yumuşak malzemeden yapılsa da o citirtilari duymasak daha iyi olmaz miydi?
Tabii ki olurdu ama özellikle Cosmo donanımlı bir Astra ile aynı paraya alınabilecek bir Golf'ün işçiliğini ve malzeme kalitesini kıyaslarsanız Golf'ün bu kadar abartılı övülmesini haklı çıkaracak bir fark olduğunu düşünmüyorum. Ön konsoldaki sert plastik olmasın diye 1000 TL fazla vermeyi ben şahsen göze alırdım açıkçası, o bakımdan keşke öyle olsaydı diyorum (en azından Cosmo'da). Golf bu konuda bir adım önde olsa da genel itibari ile malzeme kalitesi olarak çok da üstün olmadığını düşünüyorum.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet hakliymissin orayi yanlis yorumlamisim ama ben yine degerlerden memnunum drag olursa kafa kafaya kalkis yapilmadigi surece astra hep ustun

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golf ün konsolunda ve arka kapılarında daha fazla yumuşak plastik var, Astra nın ise sert plastik seçimleri biraz daha iyi, genel toplamda Golf yarım gömlek daha iyi ama Astra nın kontrol tuşları dediğim sert aksamları vb de dokunuş hissi olarak biraz daha iyi, zaten bu konuda Golf ün en ciddi rakiplerinden biridir yıllardır Astra.

Çıtırtı ise Golf de de var, Golf çok iyi bir araba ama düşüncenizde biraz abartıyor olabilirsiniz sürekli kullandığım bir araç ve kapı içlerinden, kemer kolonlarından tıkırtılar gelebiliyor, bu sınıfta %100 tıkırtısız bir araç yok, ne A serisi ne 1 serisi ne de A3 vb vb..

gokhan11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bacanagım seat leonu var bu aksam onun arabayla bır tur attım tıkırtı sesı duymadım leon kullanan oldumu