Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

bulent_tnt link' Alıntı:
clio sümbül e bınecegıne at arabasına bın daha iyi valla araba berbat
Clio sümbül mü ((:) Sümbül...Ya ne güldüm bu sümbül tabirine.İlk defa duydum bunu.Sümbül sahiplerine söyleyeceğim bunu (:)

Huseyin4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar geçen yıl bende 115 Astra cosmo otomatik vardı.Hani pipirik davranıp arabanın kusurlarını arayıp duruyordum.forumdada benim gibi düşünenleri görünce buda arabamı diyordum.Tuttum aracı sattım.Hadi başka bir araç alalım.YOK.Evet yok.Oraya git buraya git şunu incele bunu incele.olmadı.Gittim yine cosmo astra otomatik aldım.Ancak bu sefer 180 lik otomatik aldım.Aracınızın kıymetini bilin.S general_non_nonegmentinde hatta D segmentinde bile birçok araçtan üstün. general_non_non

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kll27 link' Alıntı:
Arkadaşlar geçen yıl bende 115 Astra cosmo otomatik vardı.Hani pipirik davranıp arabanın kusurlarını arayıp duruyordum.forumdada benim gibi düşünenleri görünce buda arabamı diyordum.Tuttum aracı sattım.Hadi başka bir araç alalım.YOK.Evet yok.Oraya git buraya git şunu incele bunu incele.olmadı.Gittim yine cosmo astra otomatik aldım.Ancak bu sefer 180 lik otomatik aldım.Aracınızın kıymetini bilin.S general_non_nonegmentinde hatta D segmentinde bile birçok araçtan üstün. general_non_non

Çok doğru söylüyorsunuz. Araçlarımızın bazı olumsuzlukları olabilir, bunları hiçbirimiz inkar etmiyoruz. Hatta tam tersine zaman zaman bu olumsuzlukları abartıyoruz bile belki. Aynı segmentte başka bir araca bindiğimizde ise araçlarımızın değerini çok daha iyi anlıyoruz. En azından benim için durum böyle. Örneğin birkaç ay kadar önce bir arkadaşım 2012 model Ford Focus Titanium aldı. Araç güzel; ama benim gözümde Astramın yerini tutmadı. Ben o araca bindiğimde kendi aracımı bir kat daha fazla sevmek için birçok neden buldum. :)

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim bildiğim wv bu kasayı 98 den beri kullanıyor diye biliyorum onun ustune opel h ve j kasaları çıkardı arkadaşimda 99 ve 2001 var onlarla aynı sayılır boyut olarak sanki doğan görünümlü şahin gibi astramı alırken de corollamı alırkende  wv hiç bakmadım  kolay kolayda bakmam bence verilen onca paraya yazık

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

VW, Golf'ün tasarımında diğer markalar kadar radikal değişikliklere gitmekten çekiniyor ve aracın genel hatlarını korumaya çalışıyor. Yakın zamanda çıkması beklenen Golf MK7 için bile (gerçek olup olmadığı belli olmayan) birçok çizim ve fotoğraf ortalıkta dolaşıyor. Dikkat ettiyseniz iddia edilen tasarımların hepsinde aracın bugünkü genel tasarım çizgileri korunmuş. MK5 ve MK4 arasında veya MK6 ile MK5 arasında olandan daha fazla bir dış görünüş farkı yok. En belirgin değişiklikler ön ve arka farlar ile tampon ve ızgara tasarımları oluyor, ancak geri kalan kısmı neredeyse aynı.

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
VW, Golf'ün tasarımında diğer markalar kadar radikal değişikliklere gitmekten çekiniyor ve aracın genel hatlarını korumaya çalışıyor. Yakın zamanda çıkması beklenen Golf MK7 için bile (gerçek olup olmadığı belli olmayan) birçok çizim ve fotoğraf ortalıkta dolaşıyor. Dikkat ettiyseniz iddia edilen tasarımların hepsinde aracın bugünkü genel tasarım çizgileri korunmuş. MK5 ve MK4 arasında veya MK6 ile MK5 arasında olandan daha fazla bir dış görünüş farkı yok. En belirgin değişiklikler ön ve arka farlar ile tampon ve ızgara tasarımları oluyor, ancak geri kalan kısmı neredeyse aynı.
bende işte bundan doğan görünümlü şahin diyorum opel ile wv arasında fark elbette var ama opel 3. kasada wv hala 1. kasasına habire makyaj yapıp duruyor

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki bir araç modelinde yeni kasa çıkarmak sizce kaç yıl arayla olmalı? Bence 5 seneden önce olmamalı.İlk çıkardığı yıldan sonra duruma göre gerekirse makyajlanmalı.5 seneden önce bir araçta köklü bir değişim o araç kullanıcılarını küstürür diye düşünüyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Peki bir araç modelinde yeni kasa çıkarmak sizce kaç yıl arayla olmalı? Bence 5 seneden önce olmamalı.İlk çıkardığı yıldan sonra duruma göre gerekirse makyajlanmalı.5 seneden önce bir araçta köklü bir değişim o araç kullanıcılarını küstürür diye düşünüyorum.

Yeni kasa için 5 sene iyi bir zaman, çoğu markada sanıyorum bu süreyi tercih ediyor. VW grubu özellikle Golf'ün tasarımına çok güveniyor bu yüzden Opel'in makyaj olarak uyguladığı şeyleri kasa değişikliği olarak tanıtıyor. Uygun bir strateji mi bilinmez ama işe yaradığı kesin, en azından VW'yi bu steatejiden vazgeçirmeyecek kadar insanda işe yarıyor hani. :)

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Yeni kasa için 5 sene iyi bir zaman, çoğu markada sanıyorum bu süreyi tercih ediyor. VW grubu özellikle Golf'ün tasarımına çok güveniyor bu yüzden Opel'in makyaj olarak uyguladığı şeyleri kasa değişikliği olarak tanıtıyor. Uygun bir strateji mi bilinmez ama işe yaradığı kesin, en azından VW'yi bu steatejiden vazgeçirmeyecek kadar insanda işe yarıyor hani. :)
"Bazıları klasik sever." Wolkswagen Tüketiciler Derneği Başkanlığı.  ((:)

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:

Avrupa araçlarda 5 yılda bir lakin amerkan araçlarında her yıl gerçi şimdi amerikanlarda yeni kasa çıkartmıyor ama 1945 ten 1980 yıllara kadar her yıl kasa değiştirmiş bir önceki kasaya göre daha radikal değişkliğie tabii tutmuştur.