Garanti Bitiyor, Bakım için Yetkili Servis mi Özel Servis mi?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1 kere bakıma girdi araba o da geçen sene yetkili serviste. Bu sene bitiyor garanti. Çok şükür araçta hiç bir problem olmadı ve garanti kapsamında 1 kere dahi gitmedim servise. (Kapı kollarındaki boya atması hariç)

Acaba bakım için sizler 2.yılda yani garantinin bittiği yılda nerede yaptırmayı tavsiye edersiniz? Özel servisle yetkili servis arasında çok fark var mı acaba?

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com
Ynt: Garanti Bitiyor, Bakım için Yetkili Servis mi Özel Servis mi?

ben olsam servise o kadar para vermem parcalarını alır özel serviste yaptırırdım

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Parçayı ve yağı kendiniz alın, özel serviste yaptırın. Orjinal parça ve Mobil1 Esp 5-30 ile 400 lira maliyeti var.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

özel servis iyidir.ben 2. yılında bakıma sokmayacam kmsi düşük diye.bir 6-7 ay sonra sokacam o da özel serviste

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

özel servis..

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tabiki özel servis ևorluda ֖zel Opel servis var sanayide, 250 tl yi geçmez, ilerde herhangi bir arıza durumunda da yetkili serviste tespit özel serviste çözüm  greatt

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu hafta bakım yaptım özel serviste arkadaşımda ilk bakımına yetkili serviste girdi iki aracada yapılan muamele aynı o 600 tl verdi ben 300 tl aradaki 300 tl ne oluyor anladın sanırım :)

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende bu gün 2.yıl bakımını 26000 de yaptırdım, bi arkadaşın tavsiyesi üzerine onun ustasına gittim. toplamda parçalar dahil 200 tl (polen filtresi hariç) verdim. servislerin verdiği ortalama 500-600tl (bujiler hariç) fiyat için gayet makul. parçaları usta ile birlikte aldık. bujileri de değiştirecektim ama aracın üzerinden çıkan bujilerden bulamadığım için şimdilik almadım eskilerini taktık. aracın üzerinden ngk IFR7X7G IR kodlu bujiler çıktı ama gittiğim yerlerde bulamadım, yakınlardaki özel servislerde bulamadım, önerdikleri bujilerde de kod ve bir miktar boyut farkı vardı benimde içime sinmedi açıkçası. buji değişimi yapacak arkadaşlara tavsiyem parçacıya örnek buji ile gitsin ve araçta ne varsa onu alsın.

dimens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aslında kaç bin km de hangi parçaların periyodik değiştiği forumda paylaşılırsa özel servislerde bakım yaptırmak isteyenler için yol gösterici olur.

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim de 30 bin bakimi agustosta. Burada bi usta var parcalari alip ona yaptiracagim iscilik dahil 240 tl tutacak. Bunlar da bakimda degisecek seyler:[img=360x600]http://i.hizliresim.com/JLB9yB.png[/img]
Daha once bi arkadas paylasmisti. Fiyat farki bariz...