Debriyaj, Fren, Tıkırtı ve Garanti hakkında Teknik Yardım Lütfen

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar;

2012 1.6 115Hp edition 15.000km'deki 2.el aldığım ve garantisi devam eden aracım ile ilgili bir kaç sorum olacak bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

1. Araç seyir halindeyken frene basıldığında çok hafifte olsa ayağımda titreşim ( ABSli araçlarda freni köklediğimizde hissetiğimiz titreşimin daha hafifi ) hissi var. Bu aracın kronik sorunu olan disk ve balata ile ilgili olabilirmi? ( Araç Haziran 2012 trafiğe çıkışlı garantisi 1,5yıl daha var.)

2. Aracın debriyaj pedalı bana oldukça sert geldi, öyleki araçtan inip sürekli kullandığım şirket aracına ( Focus ) geçtiğimde debriyaj pedalı inanılmaz hafif geldi. Bu çok önemli değil ama bir sorunun işaretçisi olmasından endişeleniyorum.

3. Aracı yoğun olarak eşim kullanacak ( şöförlüğü çok iyidir, tüm ısrarlarıma rağmen otomatik araç istemedi ) kendisi debriyajın kavrama noktasının çok yukarıda olmasından şikayetçi. Kavrama noktasını ayarlatmak zor ve masraflı bir işlemmidir?

4. Alırken aracı  hem sigortaya, hem servisten aracın kayıtlarını, hemde güvendiğimiz bir Opel ֖zel servis ustasına kontrol ettirmiştik. hepside satıcı ile aynı beyanda bulunmuşlardı, yalnız güvendiğimiz özel servis ustası araç ile test sürüşüne çıktığında aracın çekişinin biraz az olduğunu ve yetkili servise bakıma gittiğimizde yazılım güncelleterek bu sorunun giderileceğini söylemişti, böyle bir durum yaşayan yada konu ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?

5. Son olarak araç İstanbul Erpaş bayi çıkışlı ve aracın ilk sahibi aracı sıfır alırken serviste 1800TL'ye Cyclone taktırmış faturası mevcut. Zaman zaman özelliklede parkeli yollara girildiğinde ön göğüsten bir tıkırtı geliyor. İst. Avrupa yakasında oturuyorum evim Mar'a yakın ancak Odak hakkındaki olumlu yorumlardan sonra aracın bakımlarını Odak'ta yaptırmayı düşünüyorum. Odak yada herhangi bir servis başka bir servisin taktığı navigasyon montajı kaynaklı ( yada değil, ama ne yazıkki daha servise gitmeden servis navi kaynaklı olmasa bile navi kaynaklı der düşüncesi nedeniyle ) bu  sesi garanti kapsamında giderirmi?

Bilginiz olan konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Debriyaj, Fren, Tıkırtı ve Garanti hakkında Teknik Yardım Lütfen

OGOKTAS link' Alıntı:
Merhabalar;

2012 1.6 115Hp edition 15.000km'deki 2.el aldığım ve garantisi devam eden aracım ile ilgili bir kaç sorum olacak bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

1. Araç seyir halindeyken frene basıldığında çok hafifte olsa ayağımda titreşim ( ABSli araçlarda freni köklediğimizde hissetiğimiz titreşimin daha hafifi ) hissi var. Bu aracın kronik sorunu olan disk ve balata ile ilgili olabilirmi? ( Araç Haziran 2012 trafiğe çıkışlı garantisi 1,5yıl daha var.)

2. Aracın debriyaj pedalı bana oldukça sert geldi, öyleki araçtan inip sürekli kullandığım şirket aracına ( Focus ) geçtiğimde debriyaj pedalı inanılmaz hafif geldi. Bu çok önemli değil ama bir sorunun işaretçisi olmasından endişeleniyorum.

3. Aracı yoğun olarak eşim kullanacak ( şöförlüğü çok iyidir, tüm ısrarlarıma rağmen otomatik araç istemedi ) kendisi debriyajın kavrama noktasının çok yukarıda olmasından şikayetçi. Kavrama noktasını ayarlatmak zor ve masraflı bir işlemmidir?

4. Alırken aracı  hem sigortaya, hem servisten aracın kayıtlarını, hemde güvendiğimiz bir Opel ֖zel servis ustasına kontrol ettirmiştik. hepside satıcı ile aynı beyanda bulunmuşlardı, yalnız güvendiğimiz özel servis ustası araç ile test sürüşüne çıktığında aracın çekişinin biraz az olduğunu ve yetkili servise bakıma gittiğimizde yazılım güncelleterek bu sorunun giderileceğini söylemişti, böyle bir durum yaşayan yada konu ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?

5. Son olarak araç İstanbul Erpaş bayi çıkışlı ve aracın ilk sahibi aracı sıfır alırken serviste 1800TL'ye Cyclone taktırmış faturası mevcut. Zaman zaman özelliklede parkeli yollara girildiğinde ön göğüsten bir tıkırtı geliyor. İst. Avrupa yakasında oturuyorum evim Mar'a yakın ancak Odak hakkındaki olumlu yorumlardan sonra aracın bakımlarını Odak'ta yaptırmayı düşünüyorum. Odak yada herhangi bir servis başka bir servisin taktığı navigasyon montajı kaynaklı ( yada değil, ama ne yazıkki daha servise gitmeden servis navi kaynaklı olmasa bile navi kaynaklı der düşüncesi nedeniyle ) bu  sesi garanti kapsamında giderirmi?

Bilginiz olan konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.
1. Araci 120 km civarinda surerken hafiften frene basin titreme varsa diskler egrilmistir.
2.astra larin debriyaji diger araclara gore sert.
3.debriyajin kavramasi ayarlanir zor bi islem degil.
4.115 hp aractan turbo gibi atak seri olmasini beklemeyin bence normaldir. 2012 model oldugu icin zaten aracta son yazilim yukludur. Yazilimla alakasi yok bence
5.odak servis dogru tercih navigasyondan bile olsa bakmak zorundalar sonucta serviste takilmis hangi servis oldugu onemli degil.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
1. Araci 120 km civarinda surerken hafiften frene basin titreme varsa diskler egrilmistir.
2.astra larin debriyaji diger araclara gore sert.
3.debriyajin kavramasi ayarlanir zor bi islem degil.
4.115 hp aractan turbo gibi atak seri olmasini beklemeyin bence normaldir. 2012 model oldugu icin zaten aracta son yazilim yukludur. Yazilimla alakasi yok bence
5.odak servis dogru tercih navigasyondan bile olsa bakmak zorundalar sonucta serviste takilmis hangi servis oldugu onemli degil.

Bülent Bey çok teşekkür ederim görüşleriniz için

1. Soru için aynen Sizin söylediğinizi söylemek istemiştim sadece araç 2012 haziran çıkışlı olduğu için belki bu kronik sorun giderilip üretilmiştir diye ummuştum.

4. Soru için evet bize göre çok sıkıntılı bir durum değil ancak usta söyleyince bir bildiği vardır diyerek sormak istedim.

Diğer cevaplarınız içinde çok teşekkür ederim.

Aslında yukarıda yazdığım sorunlar için periyodik bakımı bekleyecektim ancak Arac henüz 15.000'de ve bakım için 25.000km yada Nisan ayını beklemem gerekli. Sanırım periyodik bakımı beklemeden en kısa sürede Odak'tan randevu almak en doğrusu.

Tekrar ilginize çok teşekkürler. 

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Rica ederim  045thumbsup
Tarik beyi bulursaniz direk size yardimci olur.
Bu arada selamimi soylerseniz sevinirim.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Rica ederim  045thumbsup

Tekrar çok teşekkür ederim, az önce 28 - 29 Ekim'de izinli olduğumuzu öğrendim, Odak çalışıyorsa 28 Ekim'e randevu alacağım selamınızı memnuniyetle iletirim. Ayrıca aslında ilk cevabınızdan sonra Odak'ta yardımcı olacak birisi varmıdır diye de soracaktım ama ayıp olur diye soramamıştım :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Tekrar çok teşekkür ederim, az önce 28 - 29 Ekim'de izinli olduğumuzu öğrendim, Odak çalışıyorsa 28 Ekim'e randevu alacağım selamınızı memnuniyetle iletirim. Ayrıca aslında ilk cevabınızdan sonra Odak'ta yardımcı olacak birisi varmıdır diye de soracaktım ama ayıp olur diye soramamıştım :)
Estafurullah ayip olurmu hic. Muhtemelen 28 ekimde calisirlar.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Estafurullah ayip olurmu hic. Muhtemelen 28 ekimde calisirlar.
Tesekkurler Bulent bey

Pazartesi sabahi icin randevu aldim, umarim gittigimde Tarık beyde olur ve tanisir selaminizi iletirim.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Rica ederim  045thumbsup

tarık bey çok iyi biri benim vites altı kırmızı ledi yapmıştı avcılardan Süleyman hocandanda selam söylerseniz sevinirim.aracınız hayırlı olsun bu arada

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
tarık bey çok iyi biri benim vites altı kırmızı ledi yapmıştı avcılardan Süleyman hocandanda selam söylerseniz sevinirim.aracınız hayırlı olsun bu arada

Sagolun Hocam, basustune memnuniyetle iletirim. İnsanlar servisler ile ilgili surekli sikayet ederken isini dogru yapan insanlar ve servisler bulmak gercekten sevindirici.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Debriyaj, Fren, Týkýrtý ve Garanti hakkýnda Teknik Yardým Lütfen

Merhabalar konuyu actigim sorunlarim ile ilgili olarak dun Odak servisteydim.

Oncelikle Bulent bey'e yonlendirmesi ve ilgisi icin coktesekkur ederim.

Sikayetlerim ile ilgili olarak;

Aracin on diskleri garantiden degisti ve balatalar temizlendi.

On gogusten gelen tikirtilar icin Tarik bey kendisi kontrolleri yapti ve sorunu cozduler

Debriyaj kavrama noktasinin  ayarlanamadigini ve yaptiklari kontrolde debriyajin iyi  durumda olduginu soyeldiler.

Aracin cekisinin normal oldugunu ve yazilimin guncel oldugunu soylediler.

Servis ile dusuncelerim soyle, oncelikle opelsizasla ve Bulent bey selami ile gittiginizde gercekten farkli bir ilgi sekli var. Sevis cok yogun calisiyor ve islerini cok iyi yaptiklarini soyleyebilirim ve oneririm ama yasadigim can sıkıcı durumuda paylasayim . Tarik bey ile yapacaklari konusurken aracimi servisten personel baska bir araca yol vermek icingeri aldi yeniden gelirken dur dememe kalmadan arkads gozumun onunde aracin arka sol camurlugunu duvara surttu. Zaten telefon ile konusmasindan ve kullanis seklinden bir sorun olabilecegini dusunerek dikkatim aracin n uzerine kaymisti. Boya da cok sorun yoktu ama camurluk yamuldu. Hemen kaporta bolumune goturduler ve birmiktar duzelttiler ancak halen camurluktaki dalgalanma bariz belli. Tarik bey aracin boya koruma ihtiyacida oldugunu ve araci pasta cila ve boya koruma icin buyuk indirim yapip bu islem sirasinda camurluktaki yamukluguda duzelteceklerini soylediler. Araci aksam saat 5 gibi alabildik esimle planimiz oldugu icin yikatmayi beklemedik.

Sonuc olarak servis personeli ve aciksozlulukleri beni memnun etti. Aracin surtulmesinden ziyade olayin geliyorum demesi beni uzdu yoksa herzaman olabilr boyle durumlar. Surten arkadasta cok ozur diledi ama yapacak birsey yokbende kendisini dikkatli olmasi konusunda uyarmaklayetinip konuyu uzatmadim