Elektronik Park Freni Sesi ve Sistemin Çalışma Prensibi

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Elektronik Park Freni Sesi ve Sistemin Çalışma Prensibi

ercub link' Alıntı:
her park edişimde havalar aşırı soğuk değilse el frenini mutlaka çekerim. genelde de park frenini indirmeden harekete geçerim. iki kademede çeksem park freni hareket etmemle devre dışı kalıyor. bu sabahta deneme maksatlı olarak yine aynısını yaptım.arıza ışığı yanacak mı diye. sorun olmadı. park eden arkadaş kaç kere çekmiştir bilmem ama çıkartırken benim yaklaştığımı görünce biran önce çıkıcam diye arabayı resmen zıplattı. 2 metre kadar anca sürdü yanıma getirdi. sanırım frene basmadan park frenini indirmek istedi. frene bas ikazı yanarken ani kalkış yapmak istedi. birşeyler ters oldu ama.. deneme yapmak yerine en iyisi servise götürmek..

2 kez çekilse 10 kez de çekilse aracı hareket ettirmek için debriyaja basıldığında gevşeme sesini duymakta fayda var. Bu konu ile ilgili bir video paylaşmıştım. Büyük ihitmalle arkadaş o sesi duymadan yüklendi araca diye düşünüyorum. Sırf bu yüzden ne yıkamacıda ne de otoparka bırakırken anahtarı vermiyorum.

SpeedCar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar park frenini fren pedalına basılıyken çeksem problem olurmu? arabayı teslim alırken bayideki görevli arkadaş park frenini çekerken fren pedalına basmayacaksınız demişti yalnızca park frenini indirirken fren pedalına basacakmışız iyide park frenini çekerken sistem devreye girene kadar araba hareket ediyor

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben hep basarken çekiyorum o nasıl olcakmış ki yokuş aşağı kaydıra kaydıra mı çekcekmişiz el frenini

SpeedCar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Satış temsilcisinin bana verdiği bilgi böyle :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

elektronik park frenini indirirken mecburen frene basılması gerekiyor da
tekrar çekerken frene basılmaması mantıksız bence de, yokuş aşağı aracı durdurmak için mecburen
fren yapılası gerekiyor

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fren pedalına basarak el frenini çekerseniz sistemi zorlamamış olursunuz; standart el frenli araçlarda frene kuvvetlice bastıktan sonra el frenini çekerseniz el freni kolunun çok daha rahat çekildiğini görürsünüz.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra Sports Tourer link' Alıntı:
Arkadaşlar park frenini fren pedalına basılıyken çeksem problem olurmu? arabayı teslim alırken bayideki görevli arkadaş park frenini çekerken fren pedalına basmayacaksınız demişti yalnızca park frenini indirirken fren pedalına basacakmışız iyide park frenini çekerken sistem devreye girene kadar araba hareket ediyor
Size bu bilgiyi veren görevli arkadaş, frene basarak çekersek ne gibi bir problem olacağı konusunda ne dedi ? 

SpeedCar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
[quote author=Astra Sports Tourer link=topic=605.msg33779#msg33779 date=1306184620]
Size bu bilgiyi veren görevli arkadaş, frene basarak çekersek ne gibi bir problem olacağı konusunda ne dedi ?  
[/quote]
Aynı şeyi ben soracaktım kendilerine :) araya başka konular girince ve birazda arabanın verdiği heyecandan olsa gerek sormayı unuttum :)))

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra Sports Tourer link' Alıntı:
[quote author=markopasa86 link=topic=605.msg33798#msg33798 date=1306218281]
[quote author=Astra Sports Tourer link=topic=605.msg33779#msg33779 date=1306184620]
[/quote]
Aynı şeyi ben soracaktım kendilerine :) araya başka konular girince ve birazda arabanın verdiği heyecandan olsa gerek sormayı unuttum :)))
[/quote]
Yok söylemiş olduğu şey çok saçma, hani iyimser oliyim diyorum, farklı birşey kasdetmek istemiş olabilr. ևünkü araca frene basmadan EPF ni çekmemek gibi bir durum olamaz, o zaman araç hareket halindeyken çekicez :) Beni biraz sinirlendiren nokta, 'nedenini' yada 'ortaya çıkarabileceği sonuçları ' açıklamadan, şunu yapmayın diyip yolluyolar milleti  madd Arkadaş yapmayalımda neden yapmayalım ? Bu opel servislerinde sanırım sürekli başımıza gelecek bu olaylar, o yüzden birisiyle arayı iyi tutup, sürekli onunla temas halinde olmak en güzeli sanırım. Adamın diskleri yamuluyo ' soğuk sudandır o gardeş' diyip yolluyolar, yok ya. Napçaz, ılık suyla sırtını mı sıvazlicaz  general_non_non

SpeedCar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
[quote author=Astra Sports Tourer link=topic=605.msg33807#msg33807 date=1306223430]
[quote author=markopasa86 link=topic=605.msg33798#msg33798 date=1306218281]
[/quote]
[/quote]
Yok söylemiş olduğu şey çok saçma, hani iyimser oliyim diyorum, farklı birşey kasdetmek istemiş olabilr. ևünkü araca frene basmadan EPF ni çekmemek gibi bir durum olamaz, o zaman araç hareket halindeyken çekicez :) Beni biraz sinirlendiren nokta, 'nedenini' yada 'ortaya çıkarabileceği sonuçları ' açıklamadan, şunu yapmayın diyip yolluyolar milleti   madd Arkadaş yapmayalımda neden yapmayalım ? Bu opel servislerinde sanırım sürekli başımıza gelecek bu olaylar, o yüzden birisiyle arayı iyi tutup, sürekli onunla temas halinde olmak en güzeli sanırım. Adamın diskleri yamuluyo ' soğuk sudandır o gardeş' diyip yolluyolar, yok ya. Napçaz, ılık suyla sırtını mı sıvazlicaz  general_non_non
[/quote]
ևoğunun bişeden anladığı yok:) yanlış bilgilendirip milleti yola salıyolar sonrada arızalar başlıyor:)
bu arada yokuşta kalkış desteğini bi türlü devreye sokamadım söyleneneleri aynen yaptım ama olmadı