Elektronik Park Freni Sesi ve Sistemin Çalışma Prensibi

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Elektronik Park Freni Sesi ve Sistemin Çalışma Prensibi

ayak debriyaj ve frende iken freni çekince geri viteste hillholder devreye giriyor zaten
geriye kaçmıyor bugun de aynısı oldu ben de zaten

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
ayak debriyaj ve frende iken freni çekince geri viteste hillholder devreye giriyor zaten
geriye kaçmıyor bugun de aynısı oldu ben de zaten

bu ses normal dimi :)... yokuşta kalkış desteğinde böyle bir ses var.gaz veriyormuş gibi geldi.. zaten dün tanıtırken söylediler... ama işte ses :D ....

elektronik park freninde de hafif bir ses var :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oho başlamışız seslere takmaya ilk günden 1 hafta keyfini çıkarsaydınız bare :)

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
oho başlamışız seslere takmaya ilk günden 1 hafta keyfini çıkarsaydınız bare :)
hehehe ;D tongue 011zaa 005hihih

takılmadım aslında... forumu okuyunca takılmam gerekiyormuş gibi hissediyorum :D

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

bugun ilk defa, elekt.park frn. çekikken hareket ettim. bir-iki saniye vuuuvvv ses geldi balatalardan..... ses bununla ilgili olabilir mi?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok park freni çekik olsada hafif br zorlamada sonra  iniyor. ama ben  ses işitmemiştim hiç. kendisi inip hareket ediyordum. freni elimle indirdiğimde  ise el freni motorunun sesini duyuyorum

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

araclarımızı tam anlamıyla çözene kadar satarız herhalde  011zaa 011zaa

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün, eşim ve oğlumla güzel bir yemek yiyelim diye gittiğimiz, emrivaki vale hizmetinin verildiği bir mekanın otoparkında, çıkışta anahtarı istememe rağmen üç kuruş için inatla aracı kendi getirmek isteyen sinek valesi amcam önce aracı hareket ettiremedi; park frenini indirememiş...ben, aracın yanına doğru yürümeye başlayınca ne yaptı, nasıl yaptı anlayamadım bir şekilde arabayı zıplata zıplata 2 metre kadar sürüp yanıma getirip kapıyı açıp "abi, el frenini bulamadımda.."dedi. onun için anahtarı istedim zaten höh senin kullandığın araca deyipbi hışım araca bindim..araçta park freni ışığı hala yanıyor ve sarı motor arıza ışığıda yanıyordu..park frenini indirdim, kaldırdım sonuç değişmedi. motoru stop edip tekrar çalıştırınca park sistemi tekrar devreye girdi, motor arıza ışığı söndü.. daha da ne valeye veririm, ne parkçıya ne de yıkamacıya..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
bugün, eşim ve oğlumla güzel bir yemek yiyelim diye gittiğimiz, emrivaki vale hizmetinin verildiği bir mekanın otoparkında, çıkışta anahtarı istememe rağmen üç kuruş için inatla aracı kendi getirmek isteyen sinek valesi amcam önce aracı hareket ettiremedi; park frenini indirememiş...ben, aracın yanına doğru yürümeye başlayınca ne yaptı, nasıl yaptı anlayamadım bir şekilde arabayı zıplata zıplata 2 metre kadar sürüp yanıma getirip kapıyı açıp "abi, el frenini bulamadımda.."dedi. onun için anahtarı istedim zaten höh senin kullandığın araca deyipbi hışım araca bindim..araçta park freni ışığı hala yanıyor ve sarı motor arıza ışığıda yanıyordu..park frenini indirdim, kaldırdım sonuç değişmedi. motoru stop edip tekrar çalıştırınca park sistemi tekrar devreye girdi, motor arıza ışığı söndü.. daha da ne valeye veririm, ne parkçıya ne de yıkamacıya..

hmm geçmiş olsun, uyarınız için teşekkürler doğrusunuz parkçıların bazıları bilmiyor
aracı versek bile en kötü ihtimal uyarmak lazım nolur nolmaz..

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uyarmak konusunda haklısınız. uyarılır ama hemen arkasından "abi biz mercedesler, bmwler jipler park ediyoruz..merak etme sen" deyip bide drag yapar gibi aracı kaldırıp sanki adamın gözüne sokar gibi arabayı götürüyorlar..