Cosmo mu?Yoksa Sport yeterli mi?

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cosmo mu?Yoksa Sport yeterli mi?

omerf link' Alıntı:
[quote author=Saint2 link=topic=2283.msg49789#msg49789 date=1317853686]
[quote author=omerf link=topic=2283.msg49783#msg49783 date=1317848648]
Ben araç alırken cosmo alma imkanımda vardı fakat almak istemedim.

Donanımlar arasında beni tek cezbeden olay Afl'ydi oda görünüşü yoksa xenon'un faydasından değil daha önceki 2 aracımda bi-xenon ve adaptif farlıydı açıkcası güzel görünmesi dışında benim açımdan bir farkı yok.

Alarm,bluetooth benim için anlamsız donanımlar.

Cosmo'nun ve enyoj'un koltukları yapısal olarak aynı.

Herkes sport'un koltukları enjoy ve cosmo ile aynı sanıyor fakat değiller.Sport'un koltuklarında yanal destekler çok çok daha fazla.

Hatta cosmo'daki koltukları görünce şaşırmıştım ben yanal destekleri çok zayıf geldi bana kesinlikle.

Bir gün bayiye giderseniz bakın anlarsınız zaten demek istediğimi.

İç kısımdaki metal ve diğer parçalar sportta daha güzel bence.Cosmo'daki carbon görünüm daha kötü duruyor tabiki bu kişisel bir durum.

Böyle olunca açıkcası sport almak istedim ben ve öyle yaptım oysaki cosmo'da bulmuştum fiyatı sorun olmamasına rağmen.

Kapılara led'de yaptım kendim 30dakikada :) Sadece afl cezbediyor beni o kadar zaten bluetooth,alarm açıkcası cezbedici şeyler değil zaten astranın en boşu ve en dolusu arasındada diğer markalar gibi uçurum yok.

Alarm yoksa güvenlik işini nasıl halletiniz ? Cosmo'nun hareket sensörlü alarmı çok iyi. Ortalıkta kablonun olmaması da artısı.
[/quote]

Alarm yoksa güvenlik işini nasıl halletiniz derken ne demek istediniz anlamadım?

Benim için alarm çok gereksiz birşey açıkcası hiç öyle birşeye ihtiyacım olmadı zaten evimin kapalı otoparkı var güvenlikli.Çoğu yerdede aynı şekilde kapalı otoparkda duruyor arabam.Sokakda bile dursa nispeten nezih yerlere gittiğim için sıkıntı yaşamıyorum.

O yüzden alarm için açıkcası cosmo donanım almam ben ki almadımda.

Sport+Afl en güzel seçim kesinlikle şahsım adına konuşmam gerekirse.Çünkü sport jantlarını daha çok beğeniyorum,koltukların yanal destekleri çok daha iyi ve iç mekandaki kaplamalar daha şık.
[/quote]

İhşallah alarmın gereksiz olma durumu hep baki kalır. Ancak aracınızın nereye bırakıldığının çok da önemi olmuyor. Mesela konser için gittiğim Park Orman önünde ve Bağdat Caddesine 1 araçlık mesafede aracıma hırsız girmişti. Camdan içine bakınca değerli birşey de gözükmüyordu.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Semt ya da mekan çok önemli olsa da savunmasız olmayı sağlamaya yetmiyor; birkaç sene önce Ankara Çankaya da arkadaşımın Honda jipine girmişlerdi vs vs..

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydınlatma benim gibi yoğun gece yolculuğu yapanlar için çok önemli bir konu ve Cosmo donanım ile gelen AFL sisteminin yolu aydınlatmasından son derece menunum ve hatta bu yüzden geceleri seyahat etmek çok daha fazla hoşuma gidiyor.
Yarı deri koltuklar herşeyden öte toz açısından çok büyük kolaylık. Sadece silmek yetiyor ki toza karşı benim gibi alerjisi olanlar için "+" konfor demek.
Ön park sensörü benim için gerekli çünkü koltuk en altta kullanmayı tercih ettiğimden aracın burnunu görmüyorum.
Bluetooth, kapı içi ledler, alarm, kapanır aynalar, vs.. bunlar sonradan birşekilde monte ediliyor olsa bile en başından fabrika çıkışı olması itibariyle tercihim Cosmo oldu.

Sonuçta herkes zevkine ve bütçesine göre en doğru kararı veriyor. Ortak noktamız olan Astra'larımızla kazasız belasız, keyifli sürüşler.
045thumbsup

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eskiden "oto koltuklarının döşemeleri kolayca sökülse, yıkanabilse" diye düşünürdüm, koltuk döşemeleri hayli toz tutuyor bu aracın kokusunu değiştirdiği gibi alerjen içerikler açısından da iyi değil.

Cosmo donanımlı araçların deri aksamlarını Turtle Wax ya da benzeri kalitede deri temizleyicisi ile temizlemek kolay ve etkili oluyor.