Cosmo mu?Yoksa Sport yeterli mi?

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cosmo mu?Yoksa Sport yeterli mi?

(Teşekkürler Markopaşa) Opel bu konuda tüm rakiplerini zaten geride bıraktı. Diğerleri hala 2000 li yıllarda ürettikleri şaşe ve alt yapı üzerine makjayla işi götürmeye çalışıyorlar. Far-panjur-stop değiştirek, Opel kataloğunu incelerseniz özellikle yandan fotoğraflarda hep beş kollu jant fotoğrafları var. Görünüş olarak sport donanım olarak cosmo ben tercihimi görünüşten yana kullandım. Tabii zevkler ve renkler tartışılmaz. Karar sizin. ama siz zaten opeli tercih etmekle zaten en doğru kararı vermişsiniz. Sport yada cosmo fark etmez greattSaygılarımla

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben cosmo ve sport arasındaki fiyat farkından dolayı sport aldım, ancak sportun içi ve jantları bence daha güzel. şimdi alacak olsam gene sport alırdım her ne kadar afl'ye hasta olsam da 4.00tl civarında bir fark az para değil. cosmo da tek kıskandığım şey afl ama ona da 4.000tl veremem.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

sport +sunroof+navi+AFL+kapı içi led

cosmoya gerek yok derim...

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

benim şahsi fikrim;

- ne cyclone (dahili navigasyon sistemleri)
ne sunroof, ne afl, ne katlanır ayna, ne alarm,
ne bluetooth ne de ön park sensörü...

bir araba için hiçde lazım olan şeyler değildir...
- bir araba için sport donanım fazlasıyla yeterlidir...

ama çok param varsada gider en iyisini alırım o ayrı :)
bütçemi falan zorlamam....!! kredi mıredi çekmem bunlar için...!!!

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim kendi fikrim eğer seçecek olsaydım o paket bu paket hiçbirine bakmaz sadece AFL yi seçerdim. Üstelik Anadolu'da yaşıyorsam. Afl lüks gibi geliyor insana ancak karanlık dağlık yollarda kullanmanız da gerekiyorsa nasıl bir olmazsa olmaz ihtiyaç olduğunu anlıyorsunuz. Hele hele 100 lük ampulleri takıp seviyeyi de yolu aydınlatmak için değil gözünüzü çıkartmak için ayarlayan, onlarca delici özellikteki sis farını takıp yakan garip insanların zulmüne maruz kaldığınızda...

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

eketen link' Alıntı:
Benim kendi fikrim eğer seçecek olsaydım o paket bu paket hiçbirine bakmaz sadece AFL yi seçerdim. Üstelik Anadolu'da yaşıyorsam. Afl lüks gibi geliyor insana ancak karanlık dağlık yollarda kullanmanız da gerekiyorsa nasıl bir olmazsa olmaz ihtiyaç olduğunu anlıyorsunuz. Hele hele 100 lük ampulleri takıp seviyeyi de yolu aydınlatmak için değil gözünüzü çıkartmak için ayarlayan, onlarca delici özellikteki sis farını takıp yakan garip insanların zulmüne maruz kaldığınızda...

sırf bu temmuz nevsehir aksaray arasında ana yolda karşıma en az 5 traktör(iki tanesinde reflektör bile yoktu), 2 tane de biçerdöver çıktı....

ekoli06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence bütçenizi zorlamadan sport+stil paket yeterli. Tabi paranız varsa cosmo alın.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=eketen link=topic=2283.msg47031#msg47031 date=1316353170]

sırf bu temmuz nevsehir aksaray arasında ana yolda karşıma en az 5 traktör(iki tanesinde reflektör bile yoktu), 2 tane de biçerdöver çıktı....
[/quote]

sormayın ümit Bey Gerçekten çok büyük tehlike. Özellikle İstanbul Ankara gibi büyük şehirlerin dışında. Benim takıntım var bu konuda. Eğer, araç altın kaplama dahi olsa far sistemi iyi değilse beşpara etmez benim gözümde. Hala daha h4 sistemini kullanan araçların olması da o marka için utanç kaynağı bence.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=türk_187 link=topic=2283.msg47091#msg47091 date=1316413510]
[quote author=eketen link=topic=2283.msg47031#msg47031 date=1316353170]
Benim kendi fikrim eğer seçecek olsaydım o paket bu paket hiçbirine bakmaz sadece AFL yi seçerdim. ֜stelik Anadolu'da yaşıyorsam. Afl lüks gibi geliyor insana ancak karanlık dağlık yollarda kullanmanız da gerekiyorsa nasıl bir olmazsa olmaz ihtiyaç olduğunu anlıyorsunuz. Hele hele 100 lük ampulleri takıp seviyeyi de yolu aydınlatmak için değil gözünüzü çıkartmak için ayarlayan, onlarca delici özellikteki sis farını takıp yakan garip insanların zulmüne maruz kaldığınızda...

[/quote]

sormayın ümit Bey Gerçekten çok büyük tehlike. ֖zellikle İstanbul Ankara gibi büyük şehirlerin dışında. Benim takıntım var bu konuda. Eğer, araç altın kaplama dahi olsa far sistemi iyi değilse beşpara etmez benim gözümde. Hala daha h4 sistemini kullanan araçların olması da o marka için utanç kaynağı bence.
[/quote]

Benim hem gece gözlerim erken yoruluyor hem de ikamet ettiğim bölgede gece yollar çok karanlıktır, yollarda kontrolsüz araç ve yaya çoktur çok da ölümlü kaza olur.

֖nceki aracım Focus un farları yetersiz geliyordu ve sürekli ampül değiştiriyordum ancak çakma xenon alıp da milleti kör etmeye de niyetim yoktu, bu yüzden Astra nın Sport donanımına Afl de ekletmek istedim ama Cosmo ile arada 1000lira kalınca Cosmo aldım; Cosmo nun yarı deri döşeme ve deri kapı içleride hoş hani :) 

Bir de Sport un konsolundaki gri kaplamaları 2007 Corolla aracımı çağriştırıyordu; çok sorunlu bir araçtı Cosmo nun karbon görünümlü kaplamaları daha elit geliyor bana..

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde cosmo almamın başlıca nedeni afl oldu gerçekten çok yararlı bir sistem özellikle uzun yolda, ışıklandırmanın az olduğu bölgelerde çok işinize yarıyor artı olarak araca inanılmaz görsellik katıyor. Jant tasarımı olarakta cosmo jantları daha çok hoşuma gitti, olması gerektiği gibi aracı daha dolu gösteriyor. Ayrıca kapı içlerindeki ve koltuklardaki deri döşemeler, kapı içi kırmızı ledler ve karbon görünümlü konsol kaplamaları kesinlikle aracı zenginleştiren özelliklerden. Son olarakta eğer bir gün karayollarımız kendine çeki düzen verirse (biraz zor görünüyor) ve cosmo donanımla gelen ama aktif olmayan Opel Eye özelliği yazılımla aktif hale getirilirse neredeyse sınıfında hiçbir araçda olmayan bir özelliğe kavuşabiliriz.