Cosmo mu?Yoksa Sport yeterli mi?

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: Cosmo mu?Yoksa Sport yeterli mi?

dün sahibinden.com'da ikinci el araç ilanlarına baktım. özellikle cosmo satıcıları, sportta olmayan özellikle var diye cümlenin altını çizmişlerdi... AFL dışında bence çok önemli bir fark yok....
sporta göre cosmo'da olması gereken ek özellikler ayrıca şunlar olmalıydı.
1- Kumandadan açılıp kapanan aynanalar( dügme ile degil)
2- AGR seat koltuk ve direksiyon ısıtma
3- hava kalite sensörü (sanırım 2011lerde çıkardılar)
4- geri viteste tekeri gösteren yan ayna
5- elektronik koltuk ayarı ve hafızaya alma özelliği

kerrami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence sırf afl, yarı deri döşeme ve led aydınlatmalar cosmo almak için yeterli. alırken biraz fazla gelebilir arada fark ama kullanmaya başlayınca en doğru kararı verdiğimi gördüm.
özellikle gece yolculuğu yaparken afl'nin ne kadar müthiş bir şey olduğunu anladım. yolu çok geniş ve güzel bir şekilde aydınlatıyor. gündüz led farlarının harika görüntüsü de ayrı bir konu zaten. bence verilebiliyorsa aradaki fark, kesinlikle cosmo alınmalı.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

kerrami link' Alıntı:
bence sırf afl, yarı deri döşeme ve led aydınlatmalar cosmo almak için yeterli. alırken biraz fazla gelebilir arada fark ama kullanmaya başlayınca en doğru kararı verdiğimi gördüm.
özellikle gece yolculuğu yaparken afl'nin ne kadar müthiş bir şey olduğunu anladım. yolu çok geniş ve güzel bir şekilde aydınlatıyor. gündüz led farlarının harika görüntüsü de ayrı bir konu zaten. bence verilebiliyorsa aradaki fark, kesinlikle cosmo alınmalı.

kapı içi led 50-200 arası; balık sırtı; 50-100 arası; beyaz led 50-100 arası; alarm 200-250
toplam 350-650 arası fark....afl 2700: toplam 3000

zaten sport ile cosmo arasında fiyat farkı pazarlıkla 3000-4000 arasında... bence cosmo almaya deger..... cosmo sırf afl için bile alınabilir....

omerf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben araç alırken cosmo alma imkanımda vardı fakat almak istemedim.

Donanımlar arasında beni tek cezbeden olay Afl'ydi oda görünüşü yoksa xenon'un faydasından değil daha önceki 2 aracımda bi-xenon ve adaptif farlıydı açıkcası güzel görünmesi dışında benim açımdan bir farkı yok.

Alarm,bluetooth benim için anlamsız donanımlar.

Cosmo'nun ve enyoj'un koltukları yapısal olarak aynı.

Herkes sport'un koltukları enjoy ve cosmo ile aynı sanıyor fakat değiller.Sport'un koltuklarında yanal destekler çok çok daha fazla.

Hatta cosmo'daki koltukları görünce şaşırmıştım ben yanal destekleri çok zayıf geldi bana kesinlikle.

Bir gün bayiye giderseniz bakın anlarsınız zaten demek istediğimi.

İç kısımdaki metal ve diğer parçalar sportta daha güzel bence.Cosmo'daki carbon görünüm daha kötü duruyor tabiki bu kişisel bir durum.

Böyle olunca açıkcası sport almak istedim ben ve öyle yaptım oysaki cosmo'da bulmuştum fiyatı sorun olmamasına rağmen.

Kapılara led'de yaptım kendim 30dakikada :) Sadece afl cezbediyor beni o kadar zaten bluetooth,alarm açıkcası cezbedici şeyler değil zaten astranın en boşu ve en dolusu arasındada diğer markalar gibi uçurum yok.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omerf link' Alıntı:
Kapılara led'de yaptım kendim 30dakikada :) Sadece afl cezbediyor beni o kadar zaten bluetooth,alarm açıkcası cezbedici şeyler değil zaten astranın en boşu ve en dolusu arasındada diğer markalar gibi uçurum yok.
kapı ledini kendin mi yaptın? helal olsun sana  greatt ben ankara opakta yaptırdım 50tl ye. ama farlar yandığı zaman değil kapı yada kontak açıldığı zaman sürekli yanıyor. ben de geçen gün tekrar açtım düğmelerin oradan kablolara ulaştım sağ kapının bağlantısını değiştirerek farlarla birlikte yanmasını sağladım ama sol kapıda ne kadar uğraştıysam yapamadım. senin ledler nasıl yanıyor? sürekli mi yoksa farlar yandığı zaman mı? eğer farlarla uyumlu ise sol kapıda hangi renk kablolara bağlantı yaptın? bir kaç gündür bunu çözmeye çalışıyorum.

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omerf link' Alıntı:

Donanımlar arasında beni tek cezbeden olay Afl'ydi oda görünüşü yoksa xenon'un faydasından değil daha önceki 2 aracımda bi-xenon ve adaptif farlıydı açıkcası güzel görünmesi dışında benim açımdan bir farkı yok.

Herkes sport'un koltukları enjoy ve cosmo ile aynı sanıyor fakat değiller.Sport'un koltuklarında yanal destekler çok çok daha fazla.

Hatta cosmo'daki koltukları görünce şaşırmıştım ben yanal destekleri çok zayıf geldi bana kesinlikle.

İç kısımdaki metal ve diğer parçalar sportta daha güzel bence.Cosmo'daki carbon görünüm daha kötü duruyor tabiki bu kişisel bir durum.

Böyle olunca açıkcası sport almak istedim ben ve öyle yaptım oysaki cosmo'da bulmuştum fiyatı sorun olmamasına rağmen.

Alarm yoksa güvenlik işini nasıl halletiniz ? Cosmo'nun hareket sensörlü alarmı çok iyi. Ortalıkta kablonun olmaması da artısı.

omerf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Saint2 link' Alıntı:
[quote author=omerf link=topic=2283.msg49783#msg49783 date=1317848648]

Alarm yoksa güvenlik işini nasıl halletiniz ? Cosmo'nun hareket sensörlü alarmı çok iyi. Ortalıkta kablonun olmaması da artısı.
[/quote]

Alarm yoksa güvenlik işini nasıl halletiniz derken ne demek istediniz anlamadım?

Benim için alarm çok gereksiz birşey açıkcası hiç öyle birşeye ihtiyacım olmadı zaten evimin kapalı otoparkı var güvenlikli.Çoğu yerdede aynı şekilde kapalı otoparkda duruyor arabam.Sokakda bile dursa nispeten nezih yerlere gittiğim için sıkıntı yaşamıyorum.

O yüzden alarm için açıkcası cosmo donanım almam ben ki almadımda.

Sport+Afl en güzel seçim kesinlikle şahsım adına konuşmam gerekirse.Çünkü sport jantlarını daha çok beğeniyorum,koltukların yanal destekleri çok daha iyi ve iç mekandaki kaplamalar daha şık.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
benim şahsi fikrim;

- ne cyclone (dahili navigasyon sistemleri)
ne sunroof, ne afl, ne katlanır ayna, ne alarm,
ne bluetooth ne de ön park sensörü...

bir araba için hiçde lazım olan şeyler değildir...
- bir araba için sport donanım fazlasıyla yeterlidir...

ama çok param varsada gider en iyisini alırım o ayrı :)
bütçemi falan zorlamam....!! kredi mıredi çekmem bunlar için...!!!

+ 1000 :)

abi arabada klima olsun görünüş olarak alaşım jant sis farı olsun direksiyondan kumandalı müzik sistemi ve elekrikli camlar olsun  bence fazla fazla yeter....  gerisi  ols aiyi olur ama olmasada niye yok demem....

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar , bence donanım önemli !! araçtaki her artı özellik bir işe yaramaktadır.. o zaman niye sport aldınız ? enjoy plus alsaydınız ya !! yada eski bir klimalı araç binseydik !! yani kısacası fazla donanım göz çıkarmaz !! kaldıki AFL paketli sport aldıktan sonra zaten direkt cosmo alırım !! aradaki 3-4000 liralık fark ,aradaki donanımlar için bence çok değil !! yalnız o katlanır ayna bile büyük şehirlerde ne kadar işime yarıyor !! AFL yi zaten konuşmuyom bile !! tabiki bu benim fikrim,bana bunlar gereksiz diyenlerde gidip tabiki kendi tercihlerine göre araçlarını alırlar !!

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tercihimde AFL nin fiyatları eşitlemesinin birincil neden olması dışında karbon görünümlü plastik şeritleri ve çok kollu jantları, deri kaplı kapılar ve koltuk döşemelerini daha çok beğenmiş olmamdan dolayı sanırım kendimden utanmam gerekiyor!!  011zaa