Corsa C jant 17 mi 16 mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yay olmadan bence 16 bile takma araç leylek gibi havada kalır bencede aracı düşürüp 15 taksan hoş durur.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa'nın 15" jant için standard lastik ölçüsü 185/55/R15'tir.Bu spor paket üzerinde bulunan standard jant ve lastik ölçüsüdür.Eğer 195 taban yapmak istersen buna en yakın jant ve lastik ölçüsü 16" ve 195/45/R16'dır.
16" taktıracak olursan titanium alaşımlı hafif jantları tercih etmelisin...

maverick35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar yalnız sole bısey war 16 jant takarsanız arka tarafa yolcu oturtmayı unutun Onuda gectım gırdıgın en kucuk lakada lastıklerın govdeye surter cunku bu arabalar sınıfının en alcak arabaları hadı arkaya adam oturttun dıyelım bu seferde amortisorlerın patlar onun için çok iyi arastırmak lazım

maverick35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10112006ep4.jpg

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maverick35' Alıntı:
arkadaslar yalnız sole bısey war 16 jant takarsanız arka tarafa yolcu oturtmayı unutun Onuda gectım gırdıgın en kucuk lakada lastıklerın govdeye surter cunku bu arabalar sınıfının en alcak arabaları hadı arkaya adam oturttun dıyelım bu seferde amortisorlerın patlar onun için çok iyi arastırmak lazım

Koni'nin yayları bu yüzden ön 4cm /arka 2cm'lik.Amortisörler koni olursa bişey olmaz.Tek problem ofset geniş olursa davlumbaza değil de çamurluğun dışa bakan kısmına sürtüyor.Eğer arabaya yay takıp koni veya başka bir spor amortisör ile desteklemiyorsanız jant ölçüsü ne olursa olsun problem yaratır.Jantın 16" olmasının konuyla bir alakası yok, çünkü lastik de 55 yanaktan 45 yanağa indirildiği için toplam çap aynı kalıyor...Bizzat uygulanmıştır, Jantım 16", lastiğim 195/45/R16, yaylarım koni, amortisörlerim koni ;)

maverick35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama soyledigin amortisörler sehir kullanımı icin pek ideal degıllerdır kaldıkı bence arkadas sehır ıcın kullanacak bır modifiye arac yapacak okdr masrafa gerek yok 195 50 15 3 cm yay amortısorde degıstırmez 10 numara olur araba ne motoru yorar ne sanzımanı
16 jant sahiplerinede sorarım jantlarınızı kac kere duzeltmeye yolladınızzzz

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maverick35' Alıntı:
ama soyledigin amortisörler sehir kullanımı icin pek ideal degıllerdır kaldıkı bence arkadas sehır ıcın kullanacak bır modifiye arac yapacak okdr masrafa gerek yok 195 50 15 3 cm yay amortısorde degıstırmez 10 numara olur araba ne motoru yorar ne sanzımanı
16 jant sahiplerinede sorarım jantlarınızı kac kere duzeltmeye yolladınızzzz

Eğer koni şehir içi kullanım için ideal değil ise 3cm yay ne? Madem perfoformans için değil de sırf görüntü için kullanacaksın, o zaman neden yay takıp konforu azaltasın ki?Orjinal amortisörler aracın orjinal yaylarına uygun olarak üretilmiştir, eğer orjinalinden daha kısa bir yay kullanırsan işte o zaman amortisörlerinde sorun yaşarsın.Yani konunun jantla en ufak alakası yok...Zaten 195/50/15 de Corsa için yanlış ölçüdür.Corsa'nın 15" de ölçüsü daha önceden de belirttiğim gibi 185/55/15'tir.Arada 1,5% fark var.Yani araban her 100km'de 1,5km fazla gösteriyor, başka bir deyişle 101.500'e geldiğinde aslına 100.000 km'de olacak...Ben 16" jant kullanıyorum ve düzeltmeye yollamamı gerektirecek bir durum yaşamadım henüz.Seni bu düşünceye iten nedir?

maverick35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence MODİFİYE zaten standart dısı yapılacak uygulamalardır eger helezon kesersen arabadaki konforu dusurursun yay takarsan bır sey olmaz werdıgım olculer corsanın standart olcusu baz alınarak elde edılen olcudur dedıgın olay mumkun degıldir. ıster 13 corsa jantını yanına getır boyları aynıdır ayrıca arkadasın arabası 1.3. diesel yanı o araba bunu kaldıramaz
jantların yamulma konusundakı dusuncem ise istanbul yollarının asırı kasısli olması bu bır cok arkadasımın basınada geldi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...